Wsparcie

Open search

Ekran ma różne kontrasty

ROZWIĄZANE
Apprentice

Czesc,
Posiadam Galaxy S9, 1/3 ekranu od góry jest jaśniejsza, a reszta wydaje się ciemniejsza.
Pod kątem jest to całkowicie niewidoczne, zauwazalne bardziej kiedy wyswietla się cos białego. Zauwazyłem to dzisiaj, wydaje mi się, ze stalo sie to nagle. Ekran działa dobrze i jest okej z dotykiem. Co mogło sie stać?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Superuser II
Superuser II

@APMK12 reguralność powidoków na twoim zdjęciu na to wskazuje. Ale skorzystaj z narzędzia o którym wspomniał @nismo i sprawdż dokładnie. 

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7
Superuser II
Superuser II

@APMK12 a możesz zrobić zdjęcie tego ekranu i tu wstawić. Będzie łatwiej się do tego odnieść.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Apprentice

@Szewcu72 Staralem sie, zeby bylo to widoczne. Najbardziej obawiam się, ze jest wypalony po prostuIMG_20190620_223309_749.jpg

Superuser I
Superuser I

@APMK12, taki problem może się pojawić jeżeli na ekranie wyświetlany jest przez długi czas statyczny obraz. Sprawdź również jak wygląda wyświetlacz w aplikacji OLED Tools. Pobierz aplikację ze sklepu Google Play. Po zainstalowaniu wybierz opcję BURN-IN TEST i zobacz jak wygląda wyświetlacz przy różnych ustawieniach janości i kolorach.

Apprentice

Czyli wypalony?

Superuser II
Superuser II

@APMK12 reguralność powidoków na twoim zdjęciu na to wskazuje. Ale skorzystaj z narzędzia o którym wspomniał @nismo i sprawdż dokładnie. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Apprentice
zapewne to jest to. wiec pozostała tylko wymiana wyswietlacza? bardziej opłacalne bedzie po prostu korzystanie z telefonu juz z tą wadą. Nie wiem tez dokładnie kiedy to sie moglo stać, poniewaz telefon uzywam zadko, a jesli juz to w ciagłym ruchu. no coz stało sie
Superuser I
Superuser I

@APMK12, jeżeli w codziennym użytkowaniu wada nie przeszkadza i jest widoczna wyłącznie w niektórych momentach to warto odłożyć w czasie wizytę w serwisie. Ewentualne pogorszenie to będzie sygnał, że nadszedł moment, w którym należy rozważyć wymianę wyświetlacza.

Autorzy z największą liczbą like