Wsparcie

Open search

Dobra ochrona telefonu.

Highlighted
ROZWIĄZANE
Apprentice

Witajcie, planuje kupić Galaxy S9, telefon swoje kosztuje dlatego też chcę się upewnić aby był odpowiednio zabezpieczony.

Oryginalne etui clear view i led view nie są dla mnie ponieważ nie lubię etui z klapką.

Znalazłem, że firma 3mk zajmuje się ochoroną smartfonów. Czy znaleziony przeze mnie zestaw skłądający się z szyby i etui będzie wystarczający do ochrony telefonu? Czy zwykłe tanie szkła z allegro po 15zł też spełnią swoją funckję?

Boję się też montażu takiego szkła od 3mk, bo co jeżeli coś pójdzie nie tak, wyjdzie jakiś bąbel czy coś, to wtedy prawie 100zł w błoto.

https://sklep.3mk.pl/pl/p/Samsung-Galaxy-S9-ZESTAW-Szklo-hartowane-na-caly-ekran-Etui-wzmacniajace-3...

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Explorer
Rzecz gustu, ale dla mnie etui z logo producenta jest szpetne jarmarczne, i odbiera urok smartfonowi.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

26 ODPOW. 26
Big Cheese

@Hateful  Zwykła tanie szkła mogą nie do końca chronic ekran telefonu, może występować też problem z dotykiem.

Najlepiej zastosować szkło klejone UV wtedy nie będzie Ci zabierało ekranu bo bokach, natomiast w przykładzie który podałeś szkło klejone jest na krawędziach 

Superuser I
Superuser I

@Hateful, Samsung posiada w swojej ofercie również zwykłe etui wykonane z silikonu lub z Alcantary. Pełną gamę dedykowanych akcesoriów znajdziesz na tej stronie. Jest sporo producentów, którzy specjalizują się w produkcji etui ochronnych jak np. Ringke, Spigen czy Case-Mate. Na pewno znajdziesz etui, które spełni Twoje oczekiwania. W przypadku ochrony wyświetlacza nie polecam szkieł firmy 3mk oraz tanich niemarkowych produktów dostępnych w internecie. Najlepsze są szkła klejone UV, ale ich montaż jest dosyć wymagający. Dosyć dobrym wyborem może być z kolei folia firmy 3mk. Jeżeli chcesz mieć pewność, że zostanie poprawnie założona to możesz to zrobić w punkcie 3mk o ile znajduje się w jakiejś galerii handlowej w Twojej okolicy.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Apprentice

To szkło na telefon klejone na UV to dla mnie kompletna nowość. Czy są punkty które zajmują się montażem takiego szkła? Boję się,że mógłbym zniszczyć telefon przy nieudanej samodzielnej próbie montażu.

Big Cheese

@Hateful  Tak. Spotkałem w swojej okolicy wiele punktów gdzie oferują odrazu montaż szkła.

Apprentice

Więc takie szkło na UV to najtwarsza metoda. Nie powinno ono kolidować z jakimś etui na plecy telefonu? 

Superuser I
Superuser I

@Hateful, Zajrzyj także do tego tematu.

Cover, case, szkło, czy folia - jaką ochronę stosujecie?

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Superuser I
Superuser I

@Hateful, ciężko odpowiedzieć czy nie będzie kolidować etui ponieważ jeszcze nie wiemy na jakie szkło się zdecydujesz. Jeżeli etui nie będzie zachodzić nadmiernie na ekran to nie powinno być problemów. Do szkieł firm T-MAX oraz Whitestone na pewno pasują oryginalne etui firmy Samsung. Sprawdzałem na Clear View Cover oraz LED View Cover.

Apprentice

A co myślicie o ochronie obiektywu aparatu? Widziałem, że są takie małe szkiełka na sam obiektyw. Warto czy nie?

Superuser I
Superuser I

@Hateful, jeżeli założysz etui to nie widzę większego sensu zakładania dodatkowej ochrony na aparat. Etui tworzą bezpieczny dystans, dzięki czemu aparat nigdy nie przylega bezpośrednio do podłoża, na którym kładziemy telefon.

Autorzy z największą liczbą like