Wsparcie

Open search

Dźwięki po podłączeniu słuchawek

ROZWIĄZANE
First Poster

Witam. Często używam słuchawek na kablu w samochodzie i irytuje mnie brak dźwięku(powiadomienia SMS) w głośniku. W S8 nie ma tego problemu. A moja komunikacja polega głównie na SMS, więc co jakiś czas muszę brać telefon w rękę, żeby sprawdzić czy coś nie przyszło. Zauważył ktoś ten problem?

Dodam że hard reset przed i po aktualizacji zawsze.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Superuser II
Superuser II

Najwidoczniej ten sposób powiadomień został usunięty z dziewiątej wersji systemu. Zmiana ustawień nie pomoże. Proponuję wnioskować przez Samsung Members o przywrócenie opcji.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
7 ODPOW. 7
Hotshot

U mnie na S9+ przy podłączonych słuchawkach wszystkie dźwięki powiadomień idą na słuchawki. Według mnie, to nie jest problem. W końcu jaki jest sens odtwarzania dźwięku powiadomień przez głośnik telefonu jeśli ma się założone słuchawki.

@nismo, Możesz sprawdzić jak to wygląda na Note 9 ?

Superuser I
Superuser I

@Butchpoland@kamil40013, podłączyłem słuchawki Bluetooth do Note9 i otrzymuję powiadomienia o nowych wiadomościach SMS wyłącznie na słuchawkach.

Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
Superuser II
Superuser II

Raczej dziwnym i niezrozumiałym ustawieniem byłoby dosyłanie dźwięku na głośnik w czasie, gdy słuchawki odcinają nas od słuchowych bodźców zewnętrznych. Słuchając głośniej muzyki nie usłyszymy raczej dźwięków naszego telefonu.

Chyba że koledze @Butchpoland chodzi o brak powiadomień w trakcie rozmowy. A te aby były słyszalne należy włączyć w ustawieniach aplikacji telefon.

Telefon (klawiatura lub ostatnie)>3 kropki>Ustawienia>Dzwonki i alerty połączeń>Powiadamiaj mnie podczas połączeń.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Superuser I
Superuser I

@Szewcu72  napisał(a):

Chyba że koledze @Butchpoland chodzi o brak powiadomień w trakcie rozmowy. A te aby były słyszalne należy włączyć w ustawieniach aplikacji telefon.

Telefon (klawiatura lub ostatnie)>3 kropki>Ustawienia>Dzwonki i alerty połączeń>Powiadamiaj mnie podczas połączeń.

Sprawdziłem z ciekawości na wariancie XEO i mam fabrycznie włączoną tę opcję. Możliwe, że w zależności od wariantu opcja ta może być włączona lub wyłączona.

Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
Hotshot

Sprawdziłem, to jeszcze na S8 z Oreo i na nim przy podłączonych słuchawkach dźwięk powiadomienia z SMS faktycznie idzie na głośnik.

Na Amerykańskim Community jest dość spory wątek o tym:
https://us.community.samsung.com/t5/forums/v3_1/forumtopicpage/board-id/GS8QA/thread-id/1586/page/1

W S8 można, to zmienić używając aplikacji "Sound Assistant":

Screenshot_20190202-190502_Sound Assistant.jpg

Niestety na S9 nie znalazłem żadnego sposobu przekeirowanie dźwięku powiadomień na głośnik przy podłączonych słuchawkach.

Highlighted
First Poster

Hejka. Mam ten sam problem i nigdzie jie moge znalezc rozwiazania, a telefon to s9+ na andku 9. Moze w koncu ktos znajdzie nanto rozwiazanie.

Superuser II
Superuser II

Najwidoczniej ten sposób powiadomień został usunięty z dziewiątej wersji systemu. Zmiana ustawień nie pomoże. Proponuję wnioskować przez Samsung Members o przywrócenie opcji.

Autorzy z największą liczbą like