Wsparcie

Open search

Cover, case, szkło, czy folia - jaką ochronę stosujecie?

Superuser I
Superuser I

@Kobersky, dziękuję za informacje. Podejrzewam, że jakość samego szkła jest na bardzo zbliżonym poziomie. Moja żona w ciągu dwóch miesięcy uszkodziła dwa szkła Whitestone na Galaxy S8+ więc musiałem rozejrzeć się za alternatywą. Wybór padł na szkło firmy T-MAX i mam nadzieję, że spełni swoje zadanie.

Co do aplikacji szkła to w przypadku Whitestone klej również wycieka w niewielkich ilościach bokami. Według instrukcji należy wstępnie utwardzić szkło lampą przez około 10 - 15 sekund a następnie zetrzeć resztki kleju. Po oczyszczeniu utwardzamy już docelowo. Jestem bardzo ciekawy jak się będzie zachowywać klej i szkło T-MAX w porównaniu do Whitestone.

Opiszę swoje wrażenia jak już uda mi się przeprowadzić instalację. Myślę, że to nastąpi w nadchodzący weekend 

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
Big Cheese

Czy ktoś z was posiada etui Clear Cover (Ultra-thin and translucent) do S9/S9+ ? Natrafiłem dzisiaj w sklepie na takie etui:

20190224_181728.jpg

Jest to plastikowe etui takie jak było kiedyś dla starszych telefonów, np. S7 Edge. Trochę się zdziwiłem bo nigdzie wcześniej nie widziałem tego typu etui dla S9/S9+. W Polsce oficjalnie występuje etui Clear Cover (Soft and light), ale jest ono zupełnie inne od tego na zdjęciu powyżej:

https://sklepsamsung.pl/akcesoria/etui/etui-samsung-clear-cover-transparent-do-galaxy-s9-ef-qg965tte...

s9.JPG

soft and light.JPG

Pytanie. Czy etui z pierwszego zdjęcia jest podróbką czy one po prostu zostało sprowadzone do nas z innego rynku ?

Superuser I
Superuser I

@kamil40013, jestem prawie pewny, że jest to nieoryginalny produkt. Szukałem w internecie informacji na temat tego etui i nigdy w wynikach nie pojawiła się oficjalna strona firmy Samsung. Dodatkową wskazówką może być kod etui, który jest po prostu za krótki. Ze zdjęcia można odczytać, że produkt posiada numer EF-CG960, EF-CG965 lub EF-PG960, EF-PG965. Prawidłowy numer jest znacznie dłuższy a próba wyszukania po tych kodach nie daje żadnych sensownych rezultatów.

Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
Big Cheese

Czyli tak jak przypuszczałem jednak jest, to nieoryginalny produkt. Po tych kodach, które podałeś też szukałem tego etui, ale nic sensownego nie  znalazłem. Najważniejsze informacje zazwyczaj znajdują się z tyłu na naklejce, a jej nie mogłem zobaczyć (o ile w ogóle tam była). Dodatkowo znalazłem te etui na AliExpress więc nie mam już żadnych wątpliwośći, że jest to podróba:

ali.JPG

Superuser I
Superuser I

@kamil40013, tak czy inaczej w tej cenie można zaryzykować. W końcu to tylko etui 

Superuser II
Superuser II

"W końcu to tylko etui"!?   Jeżeli to podróba, to nie można zachęcać do zakupu.

@nismo  @kamil40013 

Takie rzeczy należy zgłosić w związku z używaniem podrobionego zastrzeżonego znaku towarowego firmy Samsung. 

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Superuser I
Superuser I

@Szewcu72, niefortunnie zabrzmiała moja poprzednia wiadomość. Bardziej chodziło mi o to, że w przypadku kiedy nasze domysły się potwierdzą to nie ma dużego zagrożenia dla urządzenia jak np. w przypadku nieoryginalnych baterii czy ładowarek. Mój poprzedni post nie miał na celu zachęcania do zakupu nieoryginalnych produktów.

Big Cheese

@nismo  napisał(a):

@kamil40013, tak czy inaczej w tej cenie można zaryzykować. W końcu to tylko etui 

No i zaryzykowałem. W celu zrobienia porównania, a nie używania na co dzień. Po lewej stronie znajduje się oryginalne etui (S7 Edge), a po prawej falsyfikat (S9+):

Spoiler

20190226_093753.jpgPudełko

20190226_093948.jpgOznaczenia PET20190226_094007.jpg[Falsyfikat] Brak oznaczeń PET

20190226_094109.jpgEtui z foliami

20190226_094141.jpgFolie

20190226_094356.jpgEtui bez folii ochronnej

20190226_094259.jpgPudełka z tyłu. Kody modelowe w podróbce się nie zgadzają.

20190226_101143.jpgBrak osłony boków telefonu w podróbce

20190226_101446.jpgIdealne wykończenie (Oryginał)20190226_094433.jpgWidoczna linia (podróbka)

20190226_094649.jpg[Falsyfikat] Telefon leży na ekranie, a nie na rogach etui. Ekran pozostaje bez ochrony.

20190226_094701.jpgPomimio, że na telefonie znajdują się jeszcze folie ochronne etui bardzo słabo trzymie się telefonu.

koniec.jpgOstatenicze etui skończyło w śmietniku

Myślę, że na zdjęciach widać wszystkie różnice bez szczegółowego ich opisywania i zaznaczania.

Superuser I
Superuser I

@kamil40013, bardzo wnikliwa analiza etui  Nasze domysły się potwierdziły. Jak widać nie należy szukać oszczędności za wszelką cenę ponieważ możemy trafić na nieoryginalny produkt, który nie będzie odpowiednio chronił naszego telefonu.

Autorzy z największą liczbą like