Wsparcie

Open search

Cover, case, szkło, czy folia - jaką ochronę stosujecie?

Apprentice

@nismo - dzięki za recenzję. Nie spodziewam się oczywiście, że dome glass będzie wieczysty ale sam brak ramek to dużo. Samego procesu klejenia trochę się boję, bo zmarnować szkło za dwie stówy jednak boli.

Też używałem 3 mk hard glass max full glue ale ramki są dobijające, odbierają to co najpiękniejsze w telefonie.

Może najpierw kupię kilka chińczyków to się wprawię w klejeniu. Przy okazji pewnie wszystkie zdążę wytłuc

Superuser I
Superuser I

@Kobersky, w zestawie powinny być dwie tubki z klejem. Moje pierwsze podejście było nieudane ponieważ krzywo położyłem szkło w dedykowanej ramce. Musiałem ściągnąć szkło i umyć je pod wodą. Starłem klej z telefonu i spróbowałem ponownie. Drugie podejście zakończyło się powodzeniem.

Szkło FullGlue też mnie denerwuje i pewnie niebawem wrócę do folii ARC. Mimo wszystko trochę się obawiam szkła Dome Glass. S9 i Note9 mają charakterystyczną szczelinę pomiędzy obudową a wyświetlaczem i jak tam dostanie się płynny klej to później ciężko go stamtąd wyciągnąć - tak przynajmniej piszą na różnych zagranicznych forach.

Jak trafisz na jakieś dobre szkło klejone po całości bez czarnych ramek to koniecznie daj znać 

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
Apprentice

@nismo wersja edge istnieje od modelu s6. Do dzisiaj jednak żaden z producentów ochraniaczy nie stworzył nic, co ludzie by masowo wykupowali. Boję się, że szybciej producenci smartfonów stworzą ekran niezniszczalny niż będziemy mogli polecić jakieś szkło z całkiem czystym sumieniem

Superuser I
Superuser I

@Kobersky, wygląda na to, że masz rację. Szkło FullGlue byłoby w porządku gdyby nie czarne ramki. Wystarczyłoby gdyby czarne ramki były jedynie w górnej oraz w dolnej części szkła. Najlepszym rozwiązaniem byłoby stworzenie takiego szkła bez ramek, ale widocznie ramki są po to, aby maskować ewentualne odchodzenie szkła i zbierający się brud. Mimo wszystko jak znajdziesz coś godnego uwagi to wiesz gdzie mnie szukać 

Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
Superuser I
Superuser I

@Kobersky, zdecydowałem się na założenie szkła Whitestone Dome Glass na Note9. Na szczęście wszystko przebiegło zgodnie z planem. Jedynie delikatnie krzywo zostało nałożone, ale nie przeszkadza to w żadnym stopniu. Jestem bardzo zadowolony. W końcu nie mam czarnych ramek wokół wyświetlacza. Zdecydowanie najlepszy produkt do ochrony wyświetlacza. Przy okazji dodam, że ściągałem ostatnio popękane szkło Dome Glass z S8+ i nie było żadnych problemów z usunięciem. Schodzi trochę ciężej od szkieł typu FullGlue, ale również nie pozostawia żadnych pozostałości na wyświetlaczu. Polecam szkło Whitestone Dome Glass

Zapomniałem dopisać, że w przypadku szkła firmy Whitestone nie trzeba zwiększać czułości dotyku w przeciwieństwie do szkła FullGlue od 3mk.

Big Cheese

@Szewcu72Czy etui Clear View Cover rysuje ekran ? Miałem je kiedyś na A5 2016 i troche porysowało ekran. Znajomy na A5 2017 też je miał i tam na klapce od środka była taka gumowa otoczka żeby plastik nie dotykał bezpośrednio ekranu. Jak, to wygląda na S9 ?

Superuser I
Superuser I

@kamil40013, korzystałem z etui Clear View w S8+ oraz korzystam teraz w Note9. Etui samo w sobie nie zarysuje wyświetlacza. Gorzej jak się dostanie pod etui piasek albo inne twarde drobinki. W moim przypadku etui nie porysowało nigdy ekranu, ale używam zawsze folii lub szkła na wyświetlaczu.

Superuser II
Superuser II

@kamil40013 na S9+ używam LED Covera, ale ekran mam również zabezpieczony folią. Tak jak już napisał @nismo wystarczy, że między ekran a pokrywę dostanie się jakaś twrda drobinka i mogą pojawić się rysy. 

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Big Cheese

Ciekawiło mnie jak zachowuje się, to etui obecnie bez żadnej ochrony wyświetlacza.

Ja obecnie używam, tylko etui. Ringke Fusion Clear:

CIMG0215.JPGCIMG0216.JPGCIMG0217.JPGCIMG0218.JPGCIMG0219.JPGCIMG0220.JPG

Świetnie chroni przy upadku, lepiej się w nim trzyma telefon i co najważniejsze nie zakrywa obudowy.
Minusem jest, to, że ramka etui żółknie po kilku miesiącach oraz brak zatyczek na gniazda, które w wersji na S7E jeszcze były.

Folii nie naklejałem, bo przy poprzedniech telefonach zawsze kończyło się, to jej zerwaniem i używaniem telefonu bez ochrony. Po czasie folia żółknęła, traciłą swój poślizg i miała dużo wgnieceń od paznokci, które się nie regenerowały. Niektóre etui także podważały folie na brzegach, więc nie było możliwe używanie folii i etui jednocześnie.

Superuser I
Superuser I

@kamil40013, etui Ringke wygląda solidnie i widać, że powinno ochronić wyświetlacz nawet w trakcie updaku. Jeżeli miałbym doradzić jakąś folię to wskazałbym produkt firmy 3mk o nazwie ARC Special Edition 2018. Pewnie po jakimś czasie też się zużyje, ale zawsze to jakieś dodatkowe zabezpieczenie.

Autorzy z największą liczbą like