Wsparcie

Open search

Cover, case, szkło, czy folia - jaką ochronę stosujecie?

Apprentice

Ja okleiłem w punkcie 3mk w Katowicach przód i tył folią (3D HG i Arc Pro - w sumie koszt 90zł). Szkło jakoś mi nie pasuje wizualnie do S9+. Jedynie co, to zastanawiam się nad jakim etui typu ultra slim ale to też tylko na jakieś okzajonalne wyjscia, gdzie telefon może być bardziej narażony na zarysowania. Do normalnego użytkowania dom/praca folia mi w zupełności wystarczy.

Apprentice

Cześć wszystkim. 

Mam galaxy s9 od marca i od początku używam led view cover. Cover jest genialny i nie pogrubia telefonu tak jak inne. Ze względu na dwójkę małych dzieci postanowiłem dodatkowo zabezpieczyć ekran szkłem. Nie chciałem zbyt wiele inwestować, tym bardziej, że ekran i tak jest chroniony przez cover, ale gdyby telefon zaczął latać...

Na razie użyłem 2 szkieł, odradzam więc:

1. 4smarts

2. Thor glass

Jednak zakrzywiony ekran to bolączka dla zabezpieczeń. Pod oba szkła dostaje się kurz. To drugie w ogóle źle przylega na brzegach. Pezyklejają się włoski. Nie jest to wina coveru, bo szkło nie dochodzi do obudowy. Może moje kiepskie umiejętności przyklejania szkieł pozostają nie bez znaczenia, ale aż tak źle chyba też być nie może?

Przeglądając choćby to forum i wszystkie inne z białym tłem, widać gdzie przykleił się kurz. Zastanawiam się teraz nad przejściem na folię, jednak nie o ochronę przed samymi zarysowaniami mi chodzi. A może lepiej kupić jakieś dobre ubezpieczenie i cieszyć się gołym ekranem, który nie oszukujmy się, jest najpiękniejszy

First Poster

Ja używam "Spigen liquid crystal", a na wyświetlaczu "3mk archiwum 3d specjal edition". Jestem zadowolony zwłaszcza z futerału. Już raz moja s9+ plus zaliczyła upadek ekranem na płytki podłogowe i dzięki Spigen jest cały.

Legend

Jakie szkło do Samsunga A6 (2018) ?

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

DamianK Moderator
Moderator

@vdsl2

Ogólnie wiele osób chwali sobie szkła od 3mk, więc myślę że FlexibleGlass lub FlexibleGlass Max będą w porządku.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Zajrzyj na nasz dział wideo! | Spotkanie Społeczności Samsung | Relacja z IFA2018
Apprentice

Co prawda zganiłem wcześniej szkło od Thorr Glass ale muszę przyznać, że uratowało mi ekran. Jednak psuć sobie estetykę na rzecz ochrony jest w tych czasach raczej słabym posunięciem. Jako, że szkło się potłukło (lądowanie na asfalcie) trzeba było rozejrzeć się za nową ochroną. Tym razem postawiłem na 3mk Hardglass max full glue. Dostarczane jest w wersji z ramką montażową. Bardzo wygodna opcja. Co prawda szkło mam dopiero drugi dzień i ciągle walczę z lekko dostającym się powietrzem ale nie ma miligrama kurzu pod spodem i najważniejsze:

To pierwsze szkło, dzięki któremu wyświetlacz nic nie traci na wyglądzie kiedy jest wygaszony. Miałem już 2 szkła i oba zmieniały smartfon w lusterko. Wyglądało to słabo. Szkło od 3mk jest prawie niewidoczne, a wygaszony ekran ciągle czarny. Warte swojej ceny, mam tylko nadzieję, że opanuję wreszcie to powietrze, podobno suszarka działa cuda, ale kiedy mam czas jej użyć, wszyscy śpią

Superuser II
Superuser II

To prawda, że niektóre pródukty 3mk nalezy aplikować na urzadzenia z użyciem urządzenia nagrzewającego. Zwłasza te wersji Edge. W domowym zaciszu dobrze sprawdza się suszarka. Warto to zrobić jak najszybciej, tak aby sustacja klejąca nie straciła swoich własciwości. Wietrzenie to proces naturalny.

Należy też zwrócić uwagę, aby nie przgrać telefonu i aplikowanego produktu.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Apprentice

No niestety substancja klejąca chyba wyparowała. Codziennie doklejam jeden brzeg, ale po tylu dniach nie wierzę, że przestanie się odklejać... Nic, mea culpa. Niestety zauważyłem też dopiero po kilku dniach, że szkło od 3mk nie zachodzi do końca zakrzywionego ekranu. Widać to dopiero pod kątem, ale kiedy już się wie to widać czasem miejsca przy narożnikach, gdzie szkło zasłania jakieś wyświetlane elementy. Nie jest to może jakoś wyjątkowo uciążliwe, ale jestem zaskoczony i niestety skreślam 3mk hardglass Max fullglue z listy szkieł idealnych. Lista ciągle pusta

Apprentice

I co? Ktoś może znalazł jakieś lepsze rozwiązanie dla zabezpieczenia zakrzywionego ekranu? U mnie ciągle niedochodzące do końca szkło, które ostatnio skruszyło się trochę w rogu (upadek) więc jest okazja do zmiany. Poza tym żona pod choinką znalazła s8 więc temat robi się podwójny. 

Superuser II
Superuser II
Nigdy nie lubiłem szkieł, od zawsze jestem zwolennikiem folii. W przypadku S9+ rownież stosuje je z powodzeniem. Obecnie w połączeniu z testowym Clear Case.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Autorzy z największą liczbą like