Wsparcie

Open search

Cover, case, szkło, czy folia - jaką ochronę stosujecie?

Superuser II
Superuser II

@kamil40013  stara historia. To zamknięta sekta.  Ale jak w każdej tajemniczej historii, główną rolę grała kobieta. 

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Explorer

Na S9+ mam już drugą folię ARC od mk3. Plus pancerny cover Samsunga. Oba się sprawdziły, cover dorobił się kilku rys i zadrapań, a wyświetlacz cały

I tu:

Po upadku na pyliste podłoże, należy bezwzględnie ściągnąć cover i wydmuchać pył z wnętrza obudowy i tylnej ścianki fona. Dostaje się tam tego sporo na zasadzie elektrostatyki chyba...

Folia niby fajna, ale...

Mam szorstkie palce, taka praca

Po około 2 miesiącach było już widać, jakiego znaku używałem do odblokowywania urządzenia.

Rysek  tych nijak nie udało mi się usunąć.

Także znak po wbitym paznokciu był widoczny cały czas.

Mimo tego, przy wymianie folii, tel wyglądał jak nowy, co cieszy

A o to chyba chodzi

Więc oba produkty zdają egzamin

Pathfinder
Superuser I
Superuser I

@Beata881, generalnie polecam produkty firmy 3mk, ale niestety ich szkła na zakrzywione wyświetlacze są bardzo przeciętne. Szkło posiada czarną ramkę wokół, która zabiera niewielką część wyświetlacza. Jest to trochę denerwujące. Po drugie szkło, które wskazałaś nie jest klejone po całości więc istnieje spore prawdopodobieństwo, że dosyć szybko odklei się na jednym z boków. Jeżeli zdecydujesz się na szkło tej firmy to polecam produkt HardGlass Max FullGlue, które jest klejone po całości. Ewentualnie możesz zastanowić się nad folią ARC Special Edition.

Ja korzystam z rozwiązania firmy Whitestone Dome Glass. Więcej informacji o tym produkcie znajdziesz w tym wątku. Zamieściałem tam również opinie o w/w produktach.

Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
Troubleshooter

@Beata881  W podobnych cenach można znaleźć szkła UV. Gdzie nie ma czarnych ramek zabierających ekranu po bokach.

Pathfinder

A jakies szkla UV moze ktos  polecic? Albo najlepiej jakies miejsce w Warszawie gdzie ktos bedzie mi w stanie zalozyc takie dostepne na miejscu i bedzie zalozone dobrze?

Highlighted
Legend

@Beata881  Proszę masz tu https://www.smartcase.pl/product-pol-8994-Szklo-hartowane-T-MAX-na-caly-ekran-Samsung-Galaxy-S9-MONT...

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Apprentice

Hej wszystkim. Od jakiegoś czasu mój s9 i s8 żony odziane są w szkło od t-maxa i szczerze polecam z dwóch względów:

1. Szkło nie ma irytujących czarnych ramek, choć jest chyba mniejsze jak większość tańszych szkieł na zaokrąglony ekran. Nie mam pewności, bo nie ma ramek więc niedokładnie widzę gdzie to szkło się kończy

2. Cena- prawie 4×tańsze niż dome glass.

To pierwsze szkło, które zamówiłem ponownie po rozbiciu ostatniego, a miałem tę wątpliwą przyjemność powtarzać 4 razy  

Superuser I
Superuser I

@Kobersky, zamówiłem dzisiaj dla żony szkło T-MAX do Galaxy S8+. Kupiłem jedynie zestaw naprawczy ponieważ lampę UV posiadam z innych zestawów. Sam jestem ciekawy jak to szkło wypada w porównaniu do Whitestone. Do tej pory korzystałem wyłącznie ze szkieł Whitestone, ale są one zdecydowanie za drogie. Czas sprawdzić coś nowego 

Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
Apprentice

@nismo, też kupuję jedynie zestaw naprawczy. Lampę UV mam (w końcu zawsze znajdziesz kogoś, kto robi paznokcie ) Nie umiem porównać szkła do Whitestone, bo go nie widziałem. Uważam jednak to za najlepsze z najtańszych rozwiązań, a porównując ceny jestem przekonany o słuszności wyboru. No chyba, że Dome Glass byłoby niezniszczalne Jedyny mankament (być może przy Whitestone dzieje się to samo?) to aplikacja szkła. Co prawda jest ramka i naklejki chroniące otwory w telefonie, ale dookoła zostaje przyschnięty klej, którego doczyszczenie zajmuje z 10 minut. Czyszczenie na sucho powoduje zabrudzenie telefonu, czyszczenie na mokro powoduje rozcieranie kleju w postaci mazi. Irytujące, w dodatku śmierdzi i to jeszcze kilka dni. Ja używam etui z klapką więc ten zapach pewnie kumuluje się jeszcze w środku. Ale warto to przeżyć dla oszczędności i jakości.

Autorzy z największą liczbą like