Wsparcie

Open search

Cover, case, szkło, czy folia - jaką ochronę stosujecie?

Highlighted
Superuser II
Superuser II

Temat prawie tak stary jak telefony komórkowe.

W jaki sposób zabezpieczyć nasz telefon? Co stosujecie lub będziecie stosować na swoich S9 i S9+? Cover, case, szkło czy folia? Napiszcie i pokażcie proszę bodyguardów waszych telefonów. ;P

Jak zwykle zacznę od siebie. Na jednym S9+ mam Clear View Cover, na drugim LED Cover. Co widać poniżej.covery.png

led-cover.png

Tak na led coverze wyświetlana jest aktualna godzina po jego zamknięciu oraz powiadomienie z twittera. W tym drugim przypadku ikonę stworzyłem sam korzystajac z preinstalowanej aplikacji - Edytor ikon LED. 

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
88 ODPOW. 88
Superuser II
Superuser II

Czyżbyście nie zabezpieczali swoich telefonów?

Ja w dniu dzisiejszym dostałem na testy folie od 3mk dla modelu S9+. W zestawie: Arc 3D Special Edition i 2 razy Skin Case Ferya w kolorach Gold Cameleon oraz Frosty Blue Matte. Będzie klejone i testowane. O wszystkim postaram się napisać i zamieścić klika fotek.
3mk.png

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Superuser II
Superuser II

Jeszcze poprzednich nie zdążyłem zaaplikować, a tu kolejne produkty na testy przyjechały. Tym razem ze wzmocnionym klejem. Obiecuję, że również zrobię fotki i opiszę.HG.jpg

Explorer

Żadne tam 3mk. Jeśli chodzi o ochronę wyświetlacza, jakoś i użytkowanie, to nie ma nic lepszego jak DomeGlass. Drogie szkło bo ok 199zl. Właśnie to mam na ekranie, a etui to Spigen Neo Hybrid. Ładnie wygląda, przyjemne w dotyku i pasuje do DomeGlass.

Superuser II
Superuser II

@Damianby

Sam co najwyżej kupuję coś stockowego, jak LED Cover lub Clear Cover. Ponoszę trochę a później leżą w szufladzie. Napisałem o produktach 3mk, bo je testuję. Nikomu niczego nie narzucam, ale skoro mam okazję coś opisać pokazać, to właśnie to robię. Może komuś się spodoba i będzie miał ochotę wypróbować. A temat założyłem po to właśnie, aby wymieniać się takimi informacjami, doradzać sobie w wyborze produktów tego typu.

Poniżej pierwsza fotka, po aplikacji ferya SkinCase w kolorze Frosty Blue Matte. Tego logo na folii oczywiście nie ma. Wkleiłem go na potrzeby portali społecznościowych.FBM.png

Więcej fotek i opis pewnie w weekend. Zawsze daję folii 48H na ułożenie się.

Helping Hand

Kupiłam ostatnio to drugie etui o którym piszesz i jest ok. Ładnie przylega i zauważyłam, że w tej części etui, która jest pod pleckami tel. umieszczono pod naklejką jakiś czujnik. Podoba mi się też to, że wewnątrz etui jest pokryte miękkim materiałem co zapobiegnie zarysowaniu ekranu. Co prawda tanie nie było ale wykorzystałam voucher i w sumie zapłaciłam grosze 😊

Explorer

Ja do tej pory przetesowałem następujące:

1. PURO Premium Full Edge Tempered Glass - zdecydowanie nie polecam. Klej nie trzyma a ramka ma inny kształt niż ekran. Paskudnie to wygląda.

2. Ringke Invisible Defender. Kupiłem bo z sukcesem używałem z OnePlus5 dla ktorego to byla chyba najlepsza dostępna folia. Niestety w przypadku s9/s9+ folia ma zachodzić na tyl urzadzenia. A ze wzgledu ma ostre krawędzie nie przylega dobrze co powoduje ze caly czas tworza sie bombelki.  Folia sprzedawana jest w trojpaku. Wszystkie trzy sztuki zmarnowalem i nie udalo mi sie przykleić. 

Tak więc szukam dalej.

Superuser II
Superuser II

Miałem troszkę więcej napisać, więc to czynię.

Wszystkim którzy mają ochotę zabezpieczyć swój telefon i jednocześnie zmienić wygląd, kolor polecam skin case Ferya od 3mk. Ciekawa odmiana moim zdaniem. Poniżej fotki i krótki opis.1-1.jpg

3-1.jpg

7-1.jpg

Jak zwykle opis zacznę od montażu. W przypadku tego produktu nie jest on trudny i przebiega błyskawicznie. Pomocnym staje się zastosowanie kabla USB jako „trzymaka” montażowego, bo w przypadku braku przezroczystości nie podejrzymy jak układamy. Ale właśnie dzięki sztuczce z kabelkiem montaż jest dość prosty. Według mojej oceny dochodzi do tego jeszcze rodzaj zastosowanego tworzywa, które w porównaniu z foliami nie rozciąga się, nie przeciąga, w skrócie, nie zwiększa swojej powierzchni, dzięki czemu nie powstają pęcherzyki i przeciągnięcia. Przynajmniej ja miałem takie odczucie.

Teraz coś o samym użytkowaniu. Tu małe, ale miłe zaskoczenie. Osoby którym pokazałem plecki, myślały, że znów zmieniłem telefon. Czyli skin daje radę. Dużym plusem dla mnie jest jest brak widocznych rys, które jak wiadomo potrafią pojawić się zarówno na szkle jak i na folii i to po całkiem krótkim czasie używania. A przyznam, że nie oszczędzam swoich telefonów.

Superuser II
Superuser II

Opis produktu dodany dla niebieskiej wersji kolorystycznej, więc dla Gold Cameleon wstawię tylko fotki.1 (2).jpg

2 (2).jpg

3 (2).jpg

Navigator
Mam Clear View Cover. Czy jest sens stosowania szkła, lub folii na ekran? Oraz czy np folię można w ogóle przykleić? Nie wiem czy plastik z etui nie za wysoko wchodzi na wyświetlacz i sam nie zacznie podważać przyklejonego szkła, czy folii i nie zacznie się odklejać z wyświetlacza.
Autorzy z największą liczbą like