Podpora

Open search

Chyby/náměty pro S9/S9+

Explorer

Vzhledem k tomu, že žádný telefon není dokonalý a ani Samsung S9 není vyjímkou, bude fayn založit téma, kde si můžeme napsat, jaké chyby jsme našli, aby měl Samsung jednoduší práci s jejich opravou popřípadě co by měl Samsung zlepšit, aby byly telefony použitelnější.

Za mě jsem již psal:

SMS Aplikace

Aplikace pro SMS má vyloženě špatně vyřešené notifikace, místo jednoduchého způsobu např ikonou jako Google Zprávy u samotné zprávy toto řeší novou notifikací, která je značně otravná.

U notifikace na zprávu nejde napsat odpověď delší než 160 znaků, je to staré omezení ale doteď s ním nikdo ze samsungu nic neudělal :(

Telefon

Chybí mi možnost vypnout ikonu videohovoru, neboť nefunguje v našich sítích (minimálně u mě) a většina telefonů jej stejně nepodporuje, takto je to ikona navíc, která je rušivá a vlastně k ničemu.

T9 Dailer nefunguje pro všechny české znaky, zatím jsem narazil na chybu, že neumí ě, ň

AOD Display

Tady mi strašně chybí možnost nastavit, že se má zapnout jako Ambient Screen z Pixelu, nepotřebuji aby zářil pořád což ambient umí omezit jenom u notifikace, ale co je hlavní, ambient screen mi dává možnost nějak na notifikaci reagovat, přečíst si obsah zprávy, swipnout ji pryč a podobně, Samsung mi zobrazí ikonu bez možnosti reagovat přímo.

Režim nerušit

V podání Samsungu vyloženě hloupé, že nedovolí definovat si pravidla, jako to umí opět Pixel, takle si nastavím že mě nikdo nemá rušit v noci, super, ale že bych si mohl telefon nastavit na režim nerušit při schůzce v kalendáři, to už ne...

Bixby

Tady není co říct, bohužel u nás nepoužitelné, škoda že nejde ve výchozím stavu nastavit Google Now na HW tlačítko, s příchodem podpory češtiny pro asistenta od Googlu v tomto roce by ten telefon byl zase o něco použitelnější než Bixby které bude umět češtinu někdy v roce 2050 :( Naštěstí se dá Bixby zcela vypnout

Rychlost telefonu

Občas se mi stane, že se telefon zadýchá a animace jsou vyloženě sekané, nechápu jak je to možné u takto drahého telefonu (vlastně chápu, jsem vývojář) ale na tomto by měl samsung opravdu zapracovat, Pixel má o 2 generace starší HW, přesto je daleko plynulejší

Aktualizace

Bezpečnostní aktualizace máme sice měsíční, ale Samsung k tomu přistoupil po svém, a měsíční aktualizace vydává s 2 měsíčním zpožděním :( Android P beta verze taky není možná, přitom ostatní s tím problém nemají.

Upozornění na hlasitost s BT

-- nařízení EU, ale dá se obejít, takže neřeším --

Notifikace o SD kartě

Fakt není potřeba, aby telefon při každém startu informoval, že je SD karta zašifrována, já to přece vím, nastavil jsem si to...

Klávesnice

Není QWERTY klávesnice

17 ODPOVĚDI/ODPOVĚDÍ 17
Highlighted
Pathfinder
  1. SMS - rychlé odpovědi nepoužívám, takže nemůžu soudit; vadí mi styl zobrazení doručenky; řešení fajfkou  by bylo lepší
  2. Telefon (videohovor ikona) - přijde mi jako nesmysl, prostě to tam je, je to vlastně přednost, že to telefon umí; v jiných zemích to funguje, u náš záležitost operátora, nikoli Samsungu, ani Androidu samotného
  3. AOD - záležitost vkusu; já třeba oceňuji, že to je zaplé, ikdyž mám prázdné notifikace; vadí mi hodinky na ruce, nikdy jsem je nenosil a proto vnimám čas na displeji, aniž bych na to musel klikat (proto to nejspíš i vzniklo); odpovědi na notifikace mi fungují přímo, když na ně 2x rychle kliknu popisuješ to jako nějakou možnost zjištění, že máš zmeškanou událost, od toho přece funguje LED dioda odjakživa; navíc S9 má dokonce osvětlení celého okraje v RGB pro nadšence, když je displej otočený displejem dolů v noci vypadá luxusně
  4. Režim nerušit - zase naprosto scestné, od toho je možnost rychlého zapnutí/vypnutí pomocí ikony ve statové liště; začínám mít o tebe trošku starost, nic proti, ale na to, že jsi vývojář, tak působíš jako neskutečně líný člověk, který by chtěl všechno až pod nos; spíš by sis měl dát pauzu, protože působíš jak algoritmus, který ma za úkol najít jakoukoli vadu, nehledě na proměnné(což je v tomto případě člověk, který sakra potřebuje cítit, že existuje a né, aby se z něj stal robot; ajťák jsem sice taky, ale hodně se od nich charakterově liším a jsem na to hrdý a doufám, že nás je víc s podobným stylem vnímání,rozhodování a hlavně uměním se zamyslet, jak je mozek důležitý a že taky potřebuje občas vypnout; protože kdyby měl každý životní filosofii jako ty, tak by už dávno vládly světu stroje
  5. Bixby - opět stejná písníčka; umělá intelegince, která vyhovuje tvé filosofii výše, kde nemusíš už skoro nic mačkat, jen přemýšlíš nahlas, a ty si za pár vět protiřečíš a hned ji zdiskriminuješ; mi chceš říct, že jako vývojář bys vymýšlel roky globální projekt pro zemi, ve které pracuješ, když se v ní nemluví univerzálním jazykem internetu (angličtinou) a následně vědomě zbankrotoval?; čímdál víc jsem za, že by na FITku měli učit základy ekonomie, protože potkávám čímdál víc nadaných jedinců, kteří jsou schopni s takovou knowhow a diplomem, co nemá kde kdo, jít pracovat za 20 tisíc a vymýšlet projekty pro své zaměstnavetele a nemít z toho ani vindru; pak máme být někdy rozvinutá země...; navíc kdo dnes neumí anglicky, jsem to odprezentoval matce, jak funguje a nadšení, že nebudou muset letos na dovolené všechno psát do překladače, když jen namíří na etiketu či letáky/billboardy alias Bixby Vision
  6. Rychlost telefonu - u mě tady naprostý opak; řekl bych, že je to o špatně udělaných aplikacích, ne o hardware telefonu; já zkoušel x zátěžových testů, že bych mohl dělat recenze, s 40+ nejpoužívanějšimi aplikacemi současně, včetně nejnáročnějších her a nikdy sebemenší náznak zpomalení (a to mám zaplou zabezpečenou složku, která podle mě odebere 1/4 výkonu telefonu nastálo); navíc pro někoho jako ty, když je pro tebe kažký popup s optimalizací otravný, se nediv, že se ti to trhá, když vše odklikáváš a nezajímá tě to
  7. Aktualizace - na zpožděné aktualizace v ČR jsem si zvykl, protože vím, jak jsou to náročné procesy a lepší to dotáhnout co nejvíce k dokonalosti a pak vydat, než vydat a pak řešit toleranci českého národa na každé infolince a fóru; navíc u nás je to o operátorech a jejich politice více, než o Samsungu
  8. Notifikace o SD kartě - tady se přidávám, je to fakt otravné, řeším to roky
  9. Klávesnice - jen si musíš stáhnout logicky anglický jazykový balíče, protože qwerty není a nikdy nebyla naše záležitost, a pak tam ta možnost bude

Screenshot_20180530-145329_Samsung Keyboard.jpgScreenshot_20180530-145426_Messages.jpg

Možná zním jako naštvaný fanoušek Samsungu, který ho došel obhájit, ale jsem spíše neutrální ke všem. Vystupuji na každém fóru přes 15 let a měl jsem telefony od různých výrobců. Navíc je i opravuji a osobně si většinou hned měním romku za něco víc lite, bez všech těch blbostí (stock mi nikdy nevyhovoval). Spíše mě naštvalo jakým stylem si kritiku prezentoval, i když byla konstruktivní.

Pathfinder

Nebudu to upravovat, už tak je to dlouhé, ale ještě ti chci dát za pravdu s tím HW tlačítkem na Bixby. Když teda myslí na své zákazníky a vnímají zpětnou vazbu, určitě by jim nemělo vadit možnost nabindování za jakoukoli jinou funkci. Sám řeším přes 3rd aplikaci, protože jsem o to furt zavazel. Ale myšlenku asi všichni chápeme, kdybych byl rozený UK/US, určitě bych Bixby využíval na plno a pak by se tlačítko hodilo.

Explorer

2, pokud ti nevadí ikona která je na nic, vpořádku

3, viděl jsi někdy Ambient Screen z Androidu? Má několik režimů, kdy může být i always-on, pointa je úplně jinde, pokud příjde notifikace, vidím její obsah a mám možnost reagovat nebo dismisnout, u S9 nemám možnost žádné reakce a jediné co vidím je notifikace, musím tedy 2x klepnout na ikonu, abych se podíval, o co presne jde, je to zbytecne krok navíc.

4, děkuji za tvou starost, mít ji nemusíš, nehodlám být otrokem telefonu a na všechno myslet za něj, zapnul jsem režim nerušit, vypnul jsem ho, pak se mi klient nedovolá, a podobně, nejde dokonce ani jako u Androidu zapnout na 1 hodinu, pokud toto má být manažerský telefon, očekávám že něco takového bude umět. Je to chytrý telefon, a má mi sloužit, ne já jemu... Ale pokud pracuješ někde, kde toto je stěžejní, vadit ti to bude (vyřešil jsem taskerem).

5, nepochopil jsi, nemám nic proti asistentovi v telefonu, vadí mi, že se Samsung snaží udělat něco, co už tu je a funguje lépe. Že tvoje maminka může namířit na něco a bixby ji to přeloží, tleskám, Google Translate to umí už 2 roky. S angličtinou problém nemám, ale k čemu mi to je, když žiju v ČR, a většina věcí má v názvu diakritiku, kterou prostě bixby nepochopí, ale pokud ji tak fandíte, prosím, zkuste ji říct, ať zavolá kontaktu: Černý V zemích kde Bixby jazyk podporuje bych ji nabízel, tam kde ne je to zbytečný žrout výkonu

6, on je většinou velice rychlý, jenom občas třeba při stažení notifikační lišty se zamyslí a je vidět zásek. Ono je to spíše ve mě, protože jsem zvyklý z Google Pixel, že se prostě telefon nezadýchá

7, k tomu nemám co dodat, doufám že se ženou, dítětem, prací se také nesmíříte a budete se snažit mít to nejlepší

9, super, a jak budu psát české znaky?

Superuser I
Superuser I

SMS Aplikace

Naštěstí není až takový problém ji nahradit jinou aplikací. Pokud máte hodinky s Wear OS, ani vám nic jiného nezbude. Otravná je pak ale hláška o detekci aplikace, která používá SMS... :(

Telefon

Používám jiný dialer, tak jsem to ani nezaznamenal. Tohle je fakt drobnost...

AOD Display

Bylo by fajn, kdyby to šlo nastavit. BTW víte, že po poklepání na ikonu se zobrazí ta aplikace? Vím, že to není, co chcete... Já AoD vnímám spíš tak, že přijdu k telefonu a vidím, že tam něco je.

Režim nerušit

Pravidla bych přežil, že nejsou (mám Tasker), ale líbilo by se mi, co má Samsung i na hodinkách, že bych mohl nastavit režim nerušit na x hodin.

Bixby

Naprostý souhlas. Vzhledem k neschopnosti rozpoznávat česká jména a názvy je prakticky nepoužitelná a díky za  bxActions ...

Rychlost telefonu

Jediný zásek, co občas vidím, je při aktualizaci aplikací, a to je spíš problém Google se obávám :(

Aktualizace

Bezpečnostní ano, ale nové verze androidu? Proč? Verze P je zatím pro vývojáře.

Upozornění na hlasitost s BT

No naštěstí dá, ale úplně snadné to není a určitě to není pro BFU. Jiné značky to tak nežerou. A proč tam není možnost zatrhnout "jo, stačí mi to říct 5x a už dej pokoj..."

Notifikace o SD kartě

Kartu nešifruju, takže nevím, ale otravné to asi bude

Klávesnice

GBoard... Samsung klávesnice mi k srdci nepřirostla. Ale QWERTY je přitom taková drobnost navíc, nechápu, proč tam není.

No a dovolím si přidat pár svých postřehů:

• Když sundám telefon z Qi nabíječky, zobrazí se dole bublina s oznámením, že nabíjení bylo přerušeno. Bohužel ta bublina komplikuje příjem hovoru, takže pokud jsem telefon vzal do ruky, protože vyzvání, je to pruda.
  • Ocenil bych verzi s rovným displejem
  • Kam zmizela infra dioda a proč?

Explorer

No já jsem své problémy vyřešil koupením Pixelu 2 a jsem spokojený... Teď mám jenom navíc doma DexPad, ale tak snad jej někdo nakonec koupí  

K té SMS aplikaci:

Dá se to vypnout někde Vím že jsem to našel, že jsem řekl telefonu že danou aplikaci (v mém případě Android Zprávy) nemá řešit

Dailer:

Řešil jsem to podobně akorát jsem si nakonec původní dailer zcela odinstaloval

AoD:

Vím, ale nebylo to to co jsem chtěl, šlo mi o to vidět náhled notifikace když příjde, ne až po kliknutí, když přijde nějaký informativní mail, vím že to nemusím řešit a číst hned, když příjde info o havárii serveru, řešit to musím co nejrychleji

Nerušit:

Vyřešeno stejně, tasker (teď už neřeším), a čas na X hodin má právě DnD přímo v androidu

Aktualizace:

Jde mi o ty bezpecnostni primarne, i ty maji zpozdeni

Apprentice

Opět SMS aplikace, zřejmě se nepovedla. Nevím, zda je to problém jen S9 nebo Orea, ale hrozně mě štve, že u delší zprávy se SMS automaticky převádí na MMS a nelze to nikde v nastavení změnit. Kvůli tomu jsem taky hned přešel na Textru.

Explorer

Měl bych jeden námět. Bylo by dobré, kdyby šlo tlačítko Bixby nastavit i na jiné aplikace. Já osobně Bixby vůbec nepoužívám a tlačítko mám tudíž vypnuté

Superuser I
Superuser I
Explorer

Já osobně bych měl jeden Tip na zlepšení. Mě osobně by se hodilo, kdyby bylo možné SMS přesunout rovnou do kalendáře.

Autoři s nejvíce přijatými like