Wsparcie

Open search

Brak powiadomień o nieodebranych rozmowach i SMS

Legend

@po7_19  Może jakaś aplikacja koliduje taki problem ? Czy przywracałeś telefon z kopi zapasowej ?

bombka-choinkowa-ruchomy-obrazek-0094
Superuser I
Superuser I

@po7_19, Czy instalowałeś ostatnio jakieś nowe aplikacje ?

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Superuser I
Superuser I

@po7_19  napisał(a):

w soft reset nie działa a w trybie awaryjnym wszystko działa

Jeżeli powiadomienia działają poprawnie w trybie awaryjnym to znaczy, że w telefonie jest jakiś konflikt, który powstał najprawdopodobniej po zainstalowaniu aplikacji ze sklepu. Przypomnij sobie, zgodnie z tym co napisał @kamil40013, co ostatnio instalowałeś na telefonie. Być może wystarczy znaleźć feralną aplikację i usunąć ją z telefonu.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Apprentice

W moim przypadku pomogło:

zakładka aplikacje

w ustawieniach (... trzy kropki obok lupy)

"zeruj preferencje aplikacji"

Note8, Android 9, One UI wersja 1.0

Superuser I
Superuser I

@rootjacek, to już kolejny wątek, w którym piszesz, że to rozwiązanie pomogło na Twoim telefonie. Z pewnością w niektórych sytuacjach zerowanie ustawień aplikacji będzie pomocne, ale wklejanie tej samej odpowiedzi do kolejnych wątków nie ma większego sensu. Jak sam widzisz w tym wątku problem dotyczył zewnętrznej aplikacji, która powodowała konflikt.

Apprentice
Nie wiem gdzie widzisz problem z zewnętrzną aplikacją bo ja go nie widzę są to jedynie przypuszczenia. Zewnętrzna aplikacja może zmieniać ustawienia systemowych aplikacji wiec moja podpowiedź nikomu nie zaszkodzi a jedynie może/nie musi pomóc. Wpisuje to w wielu wątkach bo problem wszędzie jest podobny ...nie działa to co działało do tej pory. Przyczyn może być wiele wiec bezinwazyjny sposób jest przydatny - zawsze można zasugerować powrót do ustawień fabrycznych co rozwiążę 99,9% problemów ale nie o to na tym forum chodzi ...prawda?
Superuser I
Superuser I

@rootjacek, zewnętrzna aplikacja nie zmienia ustawień fabrycznych aplikacji, ale może mieć wpływ na ich działanie. Poza tym polecasz zerowanie ustawień dla wszystkich aplikacji więc wypadałoby poinformować, że zerowanie oznacza, że aplikacje trzeba będzie skonfigurować od nowa. Lepiej wykonać te wskazówki dla konkrentej aplikacji, która sprawia problemy.

Apprentice
@nismo, nie rozumiem z czym masz problem nie komentujesz porad z cyklu
Czy przywracałeś telefon z kopi zapasowej ?
Poczytaj o Soft / Hard Reset oraz Tryb bezpieczny.
Jeśli zewnętrzna aplikacja nie zmienia ustawień fabrycznych aplikacji (z cyklu telefon,wiadomości) to twoja porada odnośnie ustawień powinna zadziałać a zapewne nie zawsze działa tak jak w moim przypadku. Szukanie aplikacji która powoduje konflikt to jak szukanie w stogu siana. Zerowanie preferencji aplikacji to nie zerowanie danych aplikacji i jeśli j chcesz je wykonać to otrzymujesz stosowny komunikat co to działanie zrobi czyli zmieni:
Wyłączone aplikacje
Ograniczenia powiadomień
Domyślne aplikacje
Ograniczenia danych w tle
Ograniczenia uprawnień
Natomiast nie utracisz danych aplikacji
Czyli konfigurowanie od nowa raczej nie wchodzi w grę ... tak btw gry się nie resetują do levelu 0 jak sugerujesz
Nie zamieniaj tego forum w elektrodę bo większość ludzi nie ma czasu na zagłębianie się w rozwiązywanie problemu.
Pozwól niech spróbują a nuż się uda. Make peace not war.
Highlighted
Superuser I
Superuser I

@rootjacek, nie mam żadnego problemu i nie rozumiem dlaczego tak odebrałeś moją wypowiedź. Zwróciłem jedynie uwagę, że nie ma sensu wklejać do wszystkich wątków tej samej wskazówki. Czasami trzeba dopytać gdzie leży błąd, co go powoduje, czy w ostatnim czasie były instalowane nowe aplikacje itp. itd. Oczywiście można pójść na skróty i zawsze doradzać np. hard reset, ale to jest ostateczność.

Apprentice

Po kilkudniowym zgłębianiu problemu okazuje się, że aplikacja Virus Cleaner blokuje domyślnie w zasadzie wszystkie powiadomienia aplikacji włącznie z podstawowymi aplikacjami typu "wiadomości", "telefon". Tłumacząc swoją nadaktywność - "nadmierne powiadomienia powodują opóźnienie działania urządzenia". Wniosek jest taki, że wiekszość apk typu "przyspieszmy działanie twojego smartphona" może powodować problemy jak w temacie, ew antyviry (jak u mnie).

Wiec moja porada "zeruj preferencje aplikacji" nie tyle rozwiązała mój problem co pomogła w jego rozwiązaniu.

Wiec muszę zrobić ukłon w stronę @

Autorzy z największą liczbą like