Wsparcie

Open search

Bluetooth-zrywa połączenie z autem

ROZWIĄZANE
Apprentice
Witam! S9plus łączy się z autem Land Rover Discovery sport- i zrywa to połączenie- a następnie ponownie się łączy - i tak czasami kilka razy w ciagu kilku minut /nawet w trakcie rozmowy telefonicznej czy przesyłania muzyki/ a czasami trzyma łączność kilka godzin w trasie! Stary LG G3 trzyma połączenie z samochodem bez problemu! Czy ktoś ma podobne problemy i pomysł na rozwiązanie?? Reset nawet do ustawień fabrycznych w telefonie i w samochodzie nic nie zmienił 😕
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
DamianK Moderator
Moderator

@raamzes1 @nismo, wcale nie tak dawno słyszałem info z wiarygodnych źródeł, że połączenie może być zrywane w przypadku braku wsparcia przez zestaw audio w samochodzie dla urządzeń obsługujących protokół PBAP 1.2.

Pomijając oczywiste kwestie, jakim jest sprawdzenie, czy inna z aplikacji nie ma kontroli nad BT w urządzeniu, powodując rozłączanie (Ustawienia > Połączenia > Bluetooth > Więcej > Zaawansowane > Historia sterowania Bluetooth), warto sprawdzić również i to.

Ustawienia > Telefon - informacje > Informacje o oprogramowaniu > tapnij 7 razy na Numer wersji
Jak już odblokujesz ustawienia programistyczne:
Ustawienia > Opcje programisty > Bluetooth PBAP version >PBAP 1.1

Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED
Dołącz do dyskusji o Note10!

29 ODPOW. 29
Superuser II
Superuser II

@raamzes1 sprawdż, czy aplikacje bluetootha nie są ustawione w tryb zoptymalizowanego zużycia baterii. Jeżeli tak, wyłącz optymalizację i sprawdź zachowanie zestawu.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Apprentice
Dziękuję za szybką odpowiedź! Wyłączyłem optymalizację, sprawdzę w praktyce i dam znać!
Apprentice

Niestety,  tak samo zrywa połączenie....

Superuser II
Superuser II

@raamzes1 przyznam, że nie mam pomysłu. U mnie S10 nawet z włączonym  trybem optymalizacji BT, bezproblemowo utrzymuje połączenie. Ale mam innego producenta samochodu. :(

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Apprentice

A może w ustawieniach Bluetooth telefonu  da radę jeszcze coś zmienić??

Legend

Napisz jaką masz wersje oprogramowania czy taką G960FXXS3CSD1

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Apprentice

Screenshot_20190506-114308_Software update.jpg

Legend

@kamil40013  masz jakiś pomysł ?

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Superuser I
Superuser I

@raamzes1, A czy z innymi urządzeniami Bluetooth telefon też zrywa połączenie, czy problem dotyczy tylko samochodu ?

Autorzy z największą liczbą like