Wsparcie

Open search

Automatyczne włączanie transmisji danych przy wysyłaniu MMS

Highlighted
ROZWIĄZANE
First Poster

Jak wysyłam mms to dopiero po włączeniu danych się wysyła. Czy da się jakoś ustawic żeby samo się włączyło przy wysyłaniu? W poprzednim s6 Edge normalnie miałem A teraz przy każdym wysłaniu mms muszę włączać dane

telefon s9 plus

Zmieniłem tytuł wątku na odpowiadający treści postu /RadekK

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Superuser II
Superuser II

@Gulczasekkk obstawiam niezgodność brandu, dokładnie CSC, i danych zaczytanych z karty SIM. W przypadku softu z Plusa i karty z ustawieniami Orange (NJU) żadna kombinacja nie zadziała. Najlepszym rozwiązaniem będzie instalacja softu XEO, czyli bez brandu. W przypadku połączenia XEO i apnów od Orange, bez problemu działa chwilowe włączenie pakietu, na czas wysyłania lub odbierania MMS-a. Po zakończonej operacji pakiet jest ponownie wyłączany.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
9 ODPOW. 9
Legend

@Gulczasekkk  Do wysyłania i odbierania powino być załączone dane pakietowe ale możesz spróbować tego "FakeAPN"

https://forumplay.pl/showthread.php/15152-Jak-wysyłać-MMS-y-bez-transmisji-danych-!-Czyli-jak-stworz...!

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Superuser I
Superuser I

@Gulczasekkk, z jakiej sieci komórkowej korzytasz? Czy posiadasz telefon od operatora? Zerknij również do tego wątku, w którym został poruszony podobny problem.

Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
First Poster

Telefon z plusa 

A operator mój to NJU MOBILE 

Superuser I
Superuser I

@Gulczasekkk, sprawdź ustawienia mms oraz internetu i spróbuj ustawić tak jak w wątku, do którego podałem odnośnik w moim poprzednim komentarzu. Daj znać czy to pomogło.

Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
Legend

@Gulczasekkk  napisał(a):

Czy da się jakoś ustawic żeby samo się włączyło przy wysyłaniu? W poprzednim s6 Edge normalnie miałem A teraz przy każdym wysłaniu mms muszę włączać dane

telefon s9 plus

@nismo Jak napisał @Gulczasekkk  chce mieć automatycznie załączanie transmisji danych w czasie wysyłania "MMS" nie ma u niego problemu z wysyłanie MMS przy załączonej transmisji danych

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

RadekK Moderator
Moderator

W ustawieniach telefonu nie ma opcji, która odpowiada za włączenie/wyłączenie automatycznego uruchamiania transmisji danych przy wysyłaniu/odbieraniu MMS.

Sprawdź następujący temat, a szczególnie ostatni post na stronie nr 2. Zrobiłem kiedyś kilka testów:
https://eu.community.samsung.com/t5/Urz%C4%85dzenia-Mobilne/Galaxy-S7-Wysy%C5%82anie-mms-podczas-po%...

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Superuser I
Superuser I

@vdsl2, zgadza się. Odnośnik, który podałem wcześniej dotyczył bardzo podobnego problemu.

Superuser II
Superuser II

@Gulczasekkk obstawiam niezgodność brandu, dokładnie CSC, i danych zaczytanych z karty SIM. W przypadku softu z Plusa i karty z ustawieniami Orange (NJU) żadna kombinacja nie zadziała. Najlepszym rozwiązaniem będzie instalacja softu XEO, czyli bez brandu. W przypadku połączenia XEO i apnów od Orange, bez problemu działa chwilowe włączenie pakietu, na czas wysyłania lub odbierania MMS-a. Po zakończonej operacji pakiet jest ponownie wyłączany.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Legend

Przed chwilą sprawdziłem jak to działa miedzy brandowanym telefonem Samsung A6 2018 w T-mobile a Samsungiem GT-5610 XEO wiec MMS przechodzi bez problemu gdzie na na GT-S5610 nie jest skonfigurowany internet i MMS a u mnie jest wyłączony internet i dane pakietowe.

Autorzy z największą liczbą like