Wsparcie

Open search

Android Pie oficjalnie na S9/S9+! :)

Superuser I
Superuser I

@bdariuss, wersja 2CSA2 nie jest jeszcze dostępna oficjalnie. Powinna się pojawić w niedługim czasie. Niestety nikt nie poda dokładnej daty udostępnienia.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Superuser I
Superuser I

@bdariuss Napisz na PW, do @Szewcu72 lub zaczekaj na oficjalną aktualizację. 

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Voyager

Nie robiłem wipe po aktualizacji do Pie. Właściwie to zaktualizowałem telefon z ostatniej bety do wersji oficjalnej (paczka < 200 mb). Nie jestem zadowolony z wytrzymałości baterii i chciałbym zrobić wipe.

Lepiej wgrać od nowa oficjalną wersję dla XEO, zrobić wipe partition cache i ustawić wszystko od nowa (przywrócić jedynie kopię zapasową SMS)? Czy może darować sobie wgrywanie softu przez i po prostu przywrócić ustawienia fabryczne? 

Jak myślicie?

Z postu usunięto nazwę programu, którego użycie może spowodować naruszenie warunków gwarancji - edytowane przez RadekK

Highlighted
Superuser I
Superuser I

@patryk_t7, moim zdaniem w zupełności wystarczy przywrócić ustawienia fabryczne bez kopii zapasowej.

Voyager

Czyli nie wgrywać od nowa softu? Nie będzie przeszkazać to, że aktualizowałem z bety a nie z Oreo?

Z postu usunięto nazwę programu, którego użycie może spowodować naruszenie warunków gwarancji - edytowane przez RadekK

Superuser I
Superuser I

Ja zrobiłem ustawienia fabryczne, ale kilka dni później wgrywałem też soft na nowo I nie widzę żadnej różnicy w działaniu telefonu.

Więc tak jak napisał @nismo ustawienia fabryczne w zupełności wystarczą.

Superuser I
Superuser I

Przywrócenie ustawień fabrycznych powinno w zupełności wystarczyć. Ponowne wgrywanie nie przyniesie żadnych dodatkowych korzyści.

Superuser I
Superuser I

Dzisiaj zauważyłem, że Android Pie lepiej współpracuje ze starymi aplikacjami. Kiedyś miałem taką grę, która była wydana w czasach Androida 1.5 / 2.3.6. Nie działała ona na późniejszych wersjach Androida. Na pewno nie działała na 5.1.1, 6.0.1, 7.0, 8.0. Jej uruchomienie kończyło się czarnym ekranem,. Dzisiaj z ciekawości zainstalowałem ją na Pie i o dziwo ruszyła:

Screenshot_20190113-162623_SPB Quads.jpgScreenshot_20190113-162627_SPB Quads.jpgScreenshot_20190113-162732_SPB Quads.jpgScreenshot_20190113-162741_SPB Quads.jpgScreenshot_20190113-162748_SPB Quads.jpg

Także w kwestii starych aplikacji coś się poprawiło.

Superuser I
Superuser I

@kamil40013, może to przypadek czy sprawdziłeś więcej starszych aplikacji?

Superuser I
Superuser I

@nismo  napisał(a):

@kamil40013, może to przypadek czy sprawdziłeś więcej starszych aplikacji?

Jak znasz jakieś aplikacje tego typu, to mogę sprawdzić. Obecnie wszystkie aplikacje, które używam były reguralnie aktualizowane. Miałem problem tylko z tą jedną, bo producent został zamknięty, a aplikacja zniknęła ze sklepu

Według wcześniejszych raportów Android P miał zablokować uruchamianie starszych aplikacji:

https://gadgets.ndtv.com/apps/news/android-p-apps-android-4-1-google-1825829

Dopiero nadchodzący Android Q miał ostrzegać o tym, że aplikacja jest przeznaczona na starszą wersję Androida:

https://www.androidauthority.com/android-q-warning-old-apps-901516/

Autorzy z największą liczbą like