Wsparcie

Open search

Android Pie oficjalnie na S9/S9+! :)

Explorer

@kamil40013. Mam włączone inteligentne skanowanie, ale odblokowuję z symbolu. Da się to rozjaśnienie jakoś wyłączyć? Nie jest mi potrzebne, a przeszkadza.

Superuser I
Superuser I

@M1roNWłaśnie tutaj jest problem, który zauważyłem dosłownie wczoraj.

W przypadku samego rozpoznawania twarzy możesz ustalić, czy ekran ma się rozjaśniać, czy nie:

Ustawienia --> Biomietria i zabezpieczenia --> Rozpoznawanie twarzy --> Rozjaśnij ekran

W Inteligentnym skanowaniu nie ma tej opcji. Dlatego ekran za każdym razem się rozjaśnia, aby cię rozpoznać.

Rozwiązanie jest takie, że przechodzisz na rozpoznawanie twarzy z wyłączonym rozjaśnianiem lub wyłączasz inteligentne skanowanie.

Zgłosiłem, to na Samsung Memebrs i czekam na odpowiedź.

Sprawdziłem, to jeszcze przy odblokowywaniu samą tęczówką i tam ekran też się rozjaśnia. Zupełnie niepotrzebnie, bo skaner tęczówki działa w totalniej ciemności. I też nie ma opcji wł/wył rozjaśniania. Wydaje mi się, że jest, to zwykłe niedopatrzenie. Funkcja ta powinna być dostępna przy trzech metodach odblokowania.

Podsumowując:
-Inteligentne skanowanie, Tęczówka - Rozjaśnia ekran
-Rozpoznawanie twarzy - Jest możliwość wł/wył rozjaśniania.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
First Poster

Witam,
zaktualizowalem mój s9+ do android pie i mam pytanie:
Dlaczego pasek nawigacji na dole jest cały czas widoczny, co przeszkadza w czytaniu i np przechwytywaniu ekranu
Pozdrawiam

@post i odpowiedź przeniesione do odpowiedniego działu przez @RadekK

Superuser I
Superuser I

@czolgista1985Było już o tym na forum. Wystarczy poszukać (:

https://eu.community.samsung.com/t5/Galaxy-S9-S9/Android-Pie-oficjalnie/m-p/840618#M3887

Poza tym ten temat dotyczy S8, a nie S9+.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Explorer

Raport doręczeń w SMSach mógłby być bardziej widoczny i jednoznaczny.

AlwaysOnDisplay:

Brak zegara cyfrowego z sekundami, analogowy mi nie odpowiada.

Zegar systemowy także mógłby wyświetlać sekundy w opcji.   

Ramki ikon na ekranie, brak opcji wyłączenia.

Wyciszenie przez obrót ekranem w dół (czynność w ręku, a nie na stole):

Trzeba się do tego przyłożyć, wykazać większą precyzją niż w Oreo. Tolerancja "poziomu" jest dużo mniejsza, niż poprzednio.

Sorry za zdublowany post, serwer nie wyświetlił poprzedniego. Proszę jeden usunać

Explorer
@Voyager bardzo dziękuję. Juz udało mi się to rozgryźć
First Poster

W testach bety była opcja podnieś aby wybudzić. Jeśli dobrze pamiętam najpierw działała od razu po podniesieniu a potem jakby według mnie lepiej bo trzeba było bardziej pionowo chyba podnieść telefon dzięki czemu nie aktywowało się to za szybko i niepotrzebnie. Czy teraz jest ta opcja bo nie mogę znaleźć?

Aby nie tworzyć osobnego tematu na taką błahostkę znacie może jakąś apkę/widget co blokuje ekran jednym kliknięciem i działa przy blokadzie z odciskiem palca? W Huawei jest to natywnie w systemie i brakuje mi tej opcji, bardzo wygodne nie trzeba naciskać przycisku z boku.

Highlighted
Superuser I
Superuser I

@gomezikUstawienia --> Zaawansowane --> Ruchy i gesty --> Podnieś, aby wybudzić

Navigator

@Facetos , dokładnie tak, mam tak samo, za każdym razem muszę zmniejszać jasność ekranu, bo świeci mocno po oczach. Możliwe, że jest to związane z Trybem zasilania, ja mam ustawione Optymalizacja i nie testowałem jeszcze podświetlania na innych trybach. 

Superuser II
Superuser II

@czolgista1985 W systemie PIE z znakładką One UI, nie ma opcji ukrywania paska jak to było w Oreo. Ale możesz go zastąpić gestami. Uzywam i uważam, że fajny zamiennik.

Autorzy z największą liczbą like