Podpora

Open search

Android Pie: FAQ

Superuser I
Superuser I

Porůznu na internetu čtu často otázky typr: "Mám upgradovat na Pie?", "Je pravda, že...", případně: "Jak v Pie udělat...?"

Sice už většina lidí aktualizaci nainstalovala, ale pořád je těch dotazů dost, rozhodl jsem se tedy o takové menší shrnutí. Pokud jsem na něco zapomně nebo máte jinou zkušenost, prosím o doplnění v komentářích.

Co je jinak

Vzhled

Tohle je neoddiskutovatelná změna. Nové prostředí se jmenuje OneUI a Samsung se chlubí,že je lépe ovladatelné na velkých displejích. Tady je to velké míry subjektivné, který vzhled považujete za lepší.

• Ikony vypadají jinak
  • dialogy a potvrzovací tlačítka se přesunuly dolů
  • hodiny v liště se přesunuly doleva (tato změna je od Google, ne od Samsungu)
  • byl přidán Noční režim

Někdy nejde vidět texty např. v aplikaci Kontakty

To je způsobeno použitím tématu, které není kompatibiní s Pie. Řešením je počkat na update, zvolit jiné téma nebo využít Noční režim místo tmavého tématu

Životnost baterie

Lidi si stěžují na horší výdrž baterie. 

V mém případ došlo naopak k prodloužení, nepovažuju to tedy za obecný problém. Bohužel není snadné od postižených získat přesné informace, takže mám za to, že se jedná spíše o nějakou jimi používanou aplikaci, která není aktualizovaná pro nový systém.

Pokud používáte nějaké méně běžné aplikace, raději pohledejte na Google jestli s nimi nejsou problémy.

Nahrávání hovorů

Nefunguje. Někdo tvrdí, že ano, ale já to ještě na vlastní oči neviděl a podle mě se nahrává pouze přes mikrofon zvuk z reproduktoru, který je ale slabý. Google odstranil potřebné funkce a není možné to obejít. Jedinou cestou by snad byl root, ale to nedoporučuju.

Zabíjení aplikací

Setkal jsem se i osobně s tím, že např. aplikace Spotify, pokud jsem ji měl spuštěnou bez nabíječky, se po čase ukončovala. Pravděpodobně za to může agresivnější správa spotřeby, řešením je dát takovou aplikaci do seznamu nemonitorovaných.

Kompatibilita aplikací

Telefon u některých aplikací hlásí, že nebyly napsány pro nový systém, ale zatím jsem se kromě výše zmíněného nahrávání hovorů nesetkal s tím, že by něco opravdu nefungovalo.

Kvalita fotografií

Nemám to změřené, ale hodně lidí si stěžuje na horší kvalitu foteka  i mně přijde, že v horších světelných podmínkách se kvalita snížila.

Aplikace kamera

Velká špatná tohleto. Za prvé má teď nahrádání videa vlastní režim, takže není možné se během focení jen tak rozhodnout, že chci něco natočit, za druhé chybí možnost nahrávání videa v režimu Pro.

Nejde nastavit video 4K

Jde, ale není to intuitivní. Ve výběru možností videa vidíte jen FullHD. Klikněte na modrý text  a zobrazí se další možnosti včetně 4K.

Speciální aplikace

Aplikace jako SamTweaks, Good lock,  apod., psané na míru pro Oreo, samozřejmě nefungují :(

Určitě jsem nevyčerpal všechna témata, prosím o komentáře, pokud vás něco napadne.

5 ODPOVĚDI/ODPOVĚDÍ 5
Superuser I
Superuser I

Ještě doplním, že dalším častým dotazem je možnost rozdělení obrazovky a zobrazení v okně. V předchozím systému šlo přepnout do okna pomocí gesta, nyní tohle jde realizovat pouze ze seznamu posledních aplikací, podržením prstu na ikoně dané aplikace. rozdělená obrazovka.jpg

Highlighted
Apprentice

A widgety budiku tretich stran ukazuji cas buzeni o 5 minut drive. Ale zvoni v case jaky je nastaven tedy spravne. A stale me pri odemykani telefonu pres ctecku problikava tapeta(obrazek) z lockscreenu kde mam jiny obrazek je to rusive.

Superuser I
Superuser I

@Midor  Měl bys nějaký konkrétní příklad toho problému s budíkem?

Apprentice
Joo. Pouzivam next alarm widget ale je to i widgetu In pocasi. Proste nastavim např 5:15 ale widget ukazuje 5:10. Integrovany widget ukazuje spravne.
Superuser I
Superuser I

Já bych řekl, že to bude tím, jak pracují ty aplikace se systémem. Technicky můžeš buď nastavit, že co pár minut kontroluješ, jestli není čas buzení a nebo si nastaví systémový časovač, který se ale pak tváří jako budík. Dáš to na 5 minut dopředu a doufáš, že v těch 5 minutách tě systém nestihne zabít.

Osobně bych se na takový budík nespoléhal.

Autoři s nejvíce přijatými like