Wsparcie

Open search

Always on display s9

ROZWIĄZANE
First Poster

Od kilku dni nie wyświetla się zegar na ekranie always on display. W menu ustawienia  -> ekran blokady nie mogę kliknąć w "always on display" bo jest na szaro i nie da się wejść w to menu ani przesunać włącz/wyłacz. Czy ktoś poradził sobie z tym problemem?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Big Cheese

@Natalia8  Może być to spowodowanie włączonym trybem oszczędzania baterii. Wyłącz oszczędzanie baterii i wtedy powinna pojawić się możliwośc włączenia Always On Display.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8
Big Cheese

@Natalia8  Może być to spowodowanie włączonym trybem oszczędzania baterii. Wyłącz oszczędzanie baterii i wtedy powinna pojawić się możliwośc włączenia Always On Display.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Apprentice

@Natalia8 @PrzemekM  U mnie było to samo właśnie przez włączony tryb oszczędzania baterii.

First Poster

Ja mam nieco inny problem;

Dopóki nie miałem etui Clear View, po tapnięciu na wygaszony ekran pokazywał mi się zegar. Nie zmieniając żadnej opcji założyłem wspomniane etui (oryginał Samsunga) i teraz po zamknięciu klapki, na kilka sekund pokazuje zegar (którego nawet nie ma w wyborze stylu), a poza tym nie raguje na dotyk - nie pokazuje zegara na żądanie. Myślałem, że może fakt, iż pod tą klapką mam szkło (full glue) powoduje, że odległość palca od ekranu jest zbyt duża, ale np. takie odbieranie połączeń działa prawidłowo. Dodam, że próbowałem przy obu ustawieniach czułości dotyku i w obu przypadkach nie działa.

Gdzie zatem jest ten "pies pogrzebany"?

Superuser I
Superuser I

@bogwyk, korzystałem z etui Clear VIew w trzech różnych telefonach Galaxy i na żadnym z nich nie działała obsługa telefonu przy zamkniętej klapce. Dzięki temu, że etui jest przezroczyste mamy dostęp do różnych informacji, ale obsługa telefonu odbywa się po otwarciu klapki. Wyjątkiem jest możliwość odbierania lub odrzucania połączeń.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
First Poster

Mi nie chodzi o pełną obsługę telefonu, tylko o ten zegar, który bez ClearView działa, a z nim nie. Choć powinien (wg opisów i różnych filmików na necie).

Superuser I
Superuser I

@bogwyk, źle zrozumiałem Twoją poprzednią wiadomość. W takim razie musisz zmienić dwie rzeczy w ustawieniach telefonu:

• Ustawienia > Ekran blokady > Always On Display > odznacz opcję Nie pokazuj, gdy etui zamknięte.
  • Ustawienia > Ekran blokady > Always On Display > Tryb wyświetlacza > wybierz opcję Zawsze wyświetlaj.

Daj znać czy to pomogło.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
First Poster
Dziękuję za zaangażowanie w mój problem
Póki co wygląda to tak:
Pierwszą z opcji mam nieaktywną (czyli zegar ma być pokazywany), a drugą ustawioną na "dotknij, aby pokazać", bo chodzi mi o pokazanie na żądanie. Gdy ustawię na "zawsze wyświetlaj" to wyświetla, ale obawiam się, że włączenie zegara na stałe znacząco przyśpieszy rozładowanie akumulatora i może przedwcześnie wypalić część wyświetlacza.
I jeszcze sprostuję błąd w moim pierwszym poście; Po zamknięciu klapki, na kilka sekund pokazuje się ten zegar, który jest pierwszy z lewej na liście do wyboru (jednak u mnie nie jest on wybrany, a jednak się uaktywnia).
Zrobiłem też wipe cache partition (zgodnie z Twoim poradnikiem), bo wyczytałem, że komuś to pomogło w podobnej sytuacji. Jednak u mnie niczego nowego nie wniosło.
Superuser I
Superuser I

@bogwyk, nie ma sprawy. Przez pierwsze kilka sekund po zamknięciu etui wyświetla się domyślny zegar. Nie ma możliwości zmiany tego zegara. Ustawiony zegar przez użytkownika wyświetli się dopiero po kilku sekundach przy włączonej opcji ciągłego wyświetlania zegara.

Autorzy z największą liczbą like