Wsparcie

Open search

Łap ciacho! Oficjalne rozpoczęcie beta testów Android Pie dla Galaxy S9 i S9+

First Poster

Powiedz jeszcze jak włączyć tryb nocny po zastosowaniu motywu bo te białe tła w menu po prostu dzialaja mi na nerwy. 

Superuser II
Superuser II

@Bimer535 tego nie zrobisz, bo nie ma zgodności z Pie, o której wczesniej napisałem. Stąd blokada w sklepie. 

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE.

Gdy pomogła w rozwiązaniu zaistniałego problemu

Zanim zadasz pytanie w nowym temacie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz setnego tematu o tym samym, dopisz się w istniejącym.
First Poster

Witajcie wiecie może coś na temat czy Samsung SM-A520F dostanie aktualizacje androida 9.0 Pie? (A5 2017)

Superuser II
Superuser II

Czy zauważyliście ważne zmiany w wersji 2ZRL5? Nie? To może ja opiszę te najważniejsze, z którymi najczęściej będziemy się spotykać. A chodzi oczywiście o Aparat.

W nowej wersji aplikacji w oknie głównym nie znajdziemy już Optymalizatora Scenerii. Nie pojawia się już jako wydzielony tryb fotografowania.f1.jpg

Jak widać na załączonej grafice, obok startowej zakładki "Zdjęcie" mamy z lewej strony zakładkę "Live focus". Nie oznacza to, ze tryb ten został usunięty. W górnej części oka pojawiła się nam nowa ikona. Coś na styl wirującego "słoneczka". Nie jest ona klikalna, ale to właśnie informator, że telefon wybrał dla nas określony tryb scenerii w czasie robienia zdjęć. Gdy tryb zostanie wybrany ikona zmieni się na tę, która określa rodzaj scenerii. Ja obok naniosłem ikonę krajobrazu. Normalnie ta ikona pojawi się w miejscu "słoneczka".

A zatem gdzie go teraz szukać? W ustawieniach aplikacji aparatu, w które wejdziemy po kliknięciu w zębatkę.f2.jpg

Jak widać po aktualizacji, na górze znajdują się teraz Optymalizator i funkcja odpowiedzialna z wykrywanie wad, o której już pisałem w tym temacie.

Co jeszcze nowego?

Ikona i sposób przełączania wizjera i formatu.

Teraz po uruchomieniu aparat uruchamia się w trybie 4:3 i takie oznaczenie ma ikona.f4.jpg

Gdy na nią klikniemy pojawią się nam opcje wyboru dla wizjera.f6.jpg

By ustawić wizjer na cały ekran klikamy w ikonę "full".f5.jpg

I teraz przyznam się, że wcześniej tego nie widziałem lub kiepsko sprawdzałem. Otóż w ustawieniach pojawiła się opcja pozwalająca nam zachować ostatnią konfigurację fotografowania, a dokładniej tryb w którym robiliśmy zdjęcia lub kręciliśmy wideo. Gdy ją aktywujemy, po ponownym uruchomieniu aparat uruchomi się w wybranym ostatnio trybie.f3.jpg

Teraz możecie sobie przećwiczyć aparat na nowo.

Jeżeli znaleźliście coś nowego w tej aktualizacji, to piszcie. Wszyscy jesteśmy ciekawi nowości.

Zanim zadasz pytanie w nowym temacie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Voyager

Raczej wygląda na to że nie.

A52017.PNG

Voyager

Zmiany w aparacie wyglądają bardzo ciekawie, zwłaszcza interesujący jest tryb "Optymalizator scenerii".    

A jak wygląda sytuacja ze zmienną przysłoną w trybie automatycznym na adroidzie 9.0, wszystko działa poprawnie?

Superuser II
Superuser II
Nie sprawdzałem, brak czasu.

First Poster

Szkoda 😪 ale gdzieś widziałem ale nie pamiętam tej strony z ciekawości przeglądałem i niby ma dostać zobaczymy jak będzie po za tym A5 2017 zostało sprzedawane z nieaktualnym systemem bo był już wtedy 7.0 a sprzedawali z 6.0 z tego co wiem to już były 2 duże aktualizacje jak zapowiadał Samsung ale to nie jest sprawiedliwe wobec użytkowników bo powinien być sprzedawany z systemem 7.0 a nie 6.0

Mastermind

@GramBezMonitoraRówniesz mogę potwierdzić że ten model nieotrzyma Android Pie możesz poczytać na stronie sammobile

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Highlighted
Mastermind

@GramBezMonitoraJednie powinieneś mieć już Oreo 8.0

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Autorzy z największą liczbą like