Wsparcie

Open search

Ładowanie quick charge 3.0

Highlighted
Superuser II
Superuser II
Tyle razy już o tym pisałem na forum. Prąd (A) podawany przez producentów, to maksymalna wartość jaką jest w stanie oddać ładowarka w szczycie. Telefon i tak wymusi taki jak potrzebuje. Co to oznacza? Ładowarka może dać 2A a telefon potrzebuje 1A i taki prąd poda ładowarka, nic więcej.
Problem pojawia się gdy ładowarka ma małą wydajność, np 1A. Telefon potrzrbuje 1,5A a ładowarka daje tylko 1. Powodyje to, że pracuje na pelnej wydajności i grzeje się. Telefon ładuje się wolno, a ładowarka może się przegrzać i spalić.
Jeżeli napięcie (V) nominalne ładowarki jest większe od tego, które potrzebuje telefon jest większe i do tego ma dużą wydajność prądową, wtedy napewno uszkodzimy telefon a nie ładowarkę.
Tak to wszystko wygląda od strony elektrycznej.
Mam nadzieję że wyjaśniłem.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Apprentice
Power bank ma takie wartości:
Napięcie (wyjście): USB-C PD - 5V/3A, 9V/2A, 12V/1.5A, 15V/1.2A
USB1/2 - 3.6~6.5V/3A, 6.5~9V/2A, 9V-12V/1.5A (max)
Czy mogę bezpiecznie podłączyć do USB-C PD oraz USB 1/2 S9 ?
Navigator
Moim zdaniem możesz bez problemu używać. Po coś są w tych kablach od ładowarki 4 przewody, a nie tylko dwa (+ i -). Będzie dawała taki prąd jaki telefon obsługuje, ładowarka na siłę nie przełączy się na tryb 9V / 12V więc nic złego się nie stanie.

Jeśli moja odpowiedź pomogła Ci kliknij LIKE.
Apprentice
Jesteś tego pewien ?
Navigator
Mam w domu/pracy dużo ładowarek, niektóre mają tylko 5v, inne 5/9V, 5/12, w zależności od jakiego urządzenia pochodzą, nigdy z żadnym telefonem nie miałem problemu, czy to nowy s9, czy jakaś stara nokia, telefon sobie sam wybiera jaki prąd ma dać ładowarka (a technicznie rzecz biorąc zasilacz, bo cały układ kontroli ładowania jest w telefonie).
Jeśli miałbyć ładowarkę/powerbanka który daje tylko 12V albo tylko 9V, wtedy trzeba uważać, ale jeśli jest to napięcie selektywne (zmienne) i nie jest to powerbank niewiadomego pochodzenia (od chińczyka za miskę ryżu) to nie ma co się obawiać.

Apprentice
Navigator

Ja bym używał

Apprentice
Dlaczego ? Firma znana.
Navigator
Przeczytaj, co napisałem, mówię, że bym używał

Apprentice
Przepraszam nie widziałem. Czyli śmiało można połączyć USB -c USB -c kablem tel i power bank ? Czy do zwykłego wyjścia USB w power banku bo i tak nie będzie różnicy w prędkości ładowania ?
Autorzy z największą liczbą like