Podpora

Open search

Z Note9 na S10+ aneb od Popírání ke Smíření :)

Superuser I
Superuser I

Tak jsem konečně rozbalil nového člena domácnosti a říkám si, že další úhel pohledu se může hodit.

Všechny dojmy je třeba brát v kontextu toho, že telefony Samsung používám už opravdu dlouho (od S3) a teď jsem měl Note9, což je výborný, ale velký a těžký stroj.

Co mě nadchlo

• Je lehký a dobře se drží
    Oproti Note9 má aspoň pro mě příjemnější tvar, je víc oblý
  • Vypadá skvěle
    Displej přes celou přední stranu vypadá fakt úžasně, v obchodech na vystavených kusech to tak nevynikne
  • Přenos nastavení a dat byl skoro na jedničku
    Nejdřív jsem zkoušel bezdrátový přenos, ale zařízení se nenašla, došlo tedy na kabel. Tam byl jediný problém v tom, že SmartSwich se ptá na typy souborů. Já přecházel z 512GB verze na 128GB, takže jsem musel vynechat velké soubory - videa. Jenže on neřeší, jestli je to video natočené mobilem ve složce DCIM a nebo další díl seriálu, bere to jako jedno. Takže jsem pak musel ručně dosynchronizovat některé složky.
    Naopak se přeneslo automaticky nastavení spousty aplikací. I těch, u kterých bych to nečekal (Folder Sync). Nezvládly to jen hodně staré a neudržované aplikace. 

Co stojí za zmínku

• Průstřel otravuje míň, než bych čekal
    Jediné, co stojí za zmínku, je méně místa na informace a to, že je všechno posunuté mírně doleva

Co mě rozčarovalo

• Čtečka otisků
    Je opravdu hodně pomalá a nepřesná. Dám tomu ještě šanci, možná to zkusím provozovat bez fólie, ale teď trvá detekce několik vteřin a ještě často není úspěšná.
    Pozn.: v době psaní příspěvku se to o hodně zlepšilo, že bych si už zvykl?
  • Senzor přiblížení reaguje jen při hovoru
    ...takže v kapse můžeme čekat volání manželce v nejnevhodnější dobu

Systém je trochu jiný, než u Note9/S9, hlavně Always On Display

4 ODPOVĚDI/ODPOVĚDÍ 4
Superuser I
Superuser I

Tu čtečku jsem tu včera chválil, ale dnes je všechno jinak Doma v pohodlí na gauči není moc co vytknout. Jenže dnes ráno v terénu na ulici jsem ze tří pokusů musel dvakrát dávat pin, protože jsem to nedal ani na pět pokusů a v posledním případě to vyšlo na třetí přiložení a to tam nemám tu fólii, no budu to muset cvičit, ale už teď vím, že to nebude tak pohotové jako s klasickou čtečkou. S tím senzorem příblížení jsi to myslel jak? 

Superuser I
Superuser I

Vezmu si z toho to pozitivní: nefunkční čtečka nebude fólií

Senzor: dřív byl senzor přiblížení vedle kamery nad displejem a byl aktivní stále. Teď je součástí displeje, můžeš ho vidět v akci, když někomu voláš, tak problikává jeden pixel (možná je to víc pixelů). Protožeby to samozřejmě rušilo, je to aktivní jenom při hovoru, takže to teď nem jak poznat, že je telefon třeba v kapse. Dřív se třeba v pouzdru vyplo AOD, to samé v kapse, teď to nedělá a AOD je aktivní pořád.

Obejít to senzorem osvetlení (BTW tuší někdo, kde je?) asi není sranda, protože by to pak nebralo dotyky třeba v kině

Pathfinder

No ja stejně jakko u S9 zapnul v nastavení ochranu proti náhodnému dotyku, ale už jsem párkrát vyndal z kapsy, a telefon rozvicený, takže to moc nefunguje..  

Galaxy S1 - > S2 -> S3 -> Note 4 -> S7 edge -> S8 -> S9+ 256 GB
Superuser I
Superuser I

Zkoušel jsem to a máš pravdu, ale nebude spíš bug? Protože v nastavení je ochrana proti náhodným dotykům, jak jsme zvyklí, nicméně ani po jejím zapnutí se nic neděje.

Tak jsem to dohledal ve světě a řeší se to často, tak snad bude brzo náprava a nezatíží moc baterku...

Autoři s nejvíce přijatými like