Podpora

Open search

Samsung S10+ - fotoaparát - velikost fotografií

Highlighted
Apprentice

Při užívání SG 10+ jsem narazil pro mě na problém s velikostí fotografií. U SG 10+ nelze nastavit, tak jako např. u SG 9+, velikost zadního a předního obrázku.  Je to vlastnost SG 10+. Foto bude vždy v největším možném rozlišení a tomu odpovídající i velikosti souboru. Běžně se mě stává, že 1 fotografie ze zadního fotoaparátu má velikost kolem 10 MB.  U SG 9+ jsem měl po nastavení velikost fotografií kolem 1 až 1,5 MB. Samozřejmě, že pro mnohé to nemusí být chyba a neřeší to, ale při ukládání foto na Google nebo na OneDrive už je to znát a zmenšuje se tím velikost uložiště a spotřebovává  se i více dat, pokud potřebujete foto odesílat i přes mobilní data. 

7 ODPOVĚDI/ODPOVĚDÍ 7
Navigator

Změnili to a přidali možnost změnit formát fotky přímo do rychlého panelu ve Fotoaparátu. Je zde možnost změnit 3:4, 9:16, 1:1 a FULL. Každá má svoji maximální velikost. Následně pak v nastavení fotoaparátu je nová možnost ukládání HEIF metodou, která šetří místo, ale nevím, zda to všechny cloudy již podporují. 

Apprentice

Děkuji za reakci. Že je možné změnit formát fotky a o formátu HEIF samozřejmě vím, ale s tím formátem nemá žádnou zkušenost, musím ho vyzkoušet. Mě štve to, že fotka širokouhlým objektivem ve formátu 16:9, jpeg,  má nyní velikost 10,8 MB. To je prostě šílené a já s tím nemohu (kromě formátu HEIF) nic udělat.. ...Ale ještě jednou děkuji za reakci

Navigator

Mluví se o nějakém velkém updatu, tak uvidíme, má přidat spoustu funkcí. Třeba jenom zkouší, jak se k tomu uživatelé postaví nebo jen chtějí, aby lidé platili víc za cloud, ať už u kohokoli. Nicméně nejsi jediný, koho to štve, mluví o tom od začátku téměř každá redakce po testování. Nejspíš si to kompenzují 1TB verzí, ale i tak bylo dle mého názoru odstranit možnost změny rozlišení naprosto zbytečné a bude z toho jen víc povyku, než užitku.

Apprentice

Jo, o velkém update mluvili a  nějaký měl byt 8.3. Ale asi z toho sešlo, nebo já jsem to nezaregistroval.  A formát HEIF, tak to také moc nepomůže. Velikost foto se změnšila tak o jednu třetinu. Stejný snímek ze stativu, normální objektiv, formát JPG - 10,3 MB, formát HEIV -6,79 MB. 

Navigator

Tak to jsem čekal alespoň na 1-2MB. To opravdu nestojí moc za to. Zkusím najít aplikaci třetích stran, jestli bude mít danou možnost.

New Member

Já tedy nevim, ale fotka focená na full a velikost 1.99MB víc jak přes 3MB jsem se ještě nedostal.

New Member
Takže foto vždy kolem 2MB po přepnutí na HEIF 700-800kB a RAW 14,8MB
Autoři s nejvíce přijatými like