Wsparcie

Open search

Problem z szybkim ładowaniem Galaxy S10

Highlighted
First Poster

Witam wszystkich, 2 tygodnie temu zakupiłem ten telefon i od początku nie było z nim problemu. Od kilku dni przy ładowaniu za pomocą oryginalnego kabla USB C dołączonego do zestawu wyświetla się komunikat na telefonie aby sprawdzić połączenie kabla i telefon przestaje ładować, ewetualnie przechodzi w tryb zwykłego, wolniejszego ładowania. Po odpięciu przewodu, zmianie strony i podpięciu ponownym telefon jest już ładowany w trybie szybkim. W czym może być problem? Czy u kogoś z Was występowały podobne sytuacje? Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam

5 ODPOW. 5
Superuser I
Superuser I

@pawel2906, od marca używam modelu S10+ i nigdy nie miałem problemów z szybkim ładowaniem. Najlepiej gdybyś miał możliwość sprawdzenia ładowania na innym oryginalnym kablu. Wtedy byłoby wiadomo czy wina leży po stronie kabla czy telefonu. Być może port USB jest zabrudzony lub uległ uszkodzeniu. Niestety na odległość ciężko zdiagnozować przyczynę.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
Explorer

Miałem taki problem w S8. Rozwiązałem prze wyczyszczenie portu w tel. Pelno kurzu z kieszeni.

Proponuję zacząć o tego 

First Poster

Witam ponownie . Pozbyłem się po części problemu z szybkim ładowaniem, całkiem możliwe, że przyczyną był zabrudzony styk, bo po przedmuchaniu go sprężonym powietrzem problem ustąpił, z tym, że muszę pamiętać aby przy podłączaniu ładowarki dość mocno docisnąć kabel do portu ładowania. Jeśli tego nie zrobię telefon jest ładowany w trybie normalnym, aczkolwiek komunikat o sprawdzeniu przewodu ładującego już nie wyskakuje. Nie wiem do końca czy tak to powinno wyglądać, że przy niezbyt mocnym dociśnięciu przewodu telefon wolniej się ładuje i jest to również widoczne na ekranie blokady (szacowany czas ładowania jest dłuższy, nie ma napisu Szybkie ładowanie, a po prostu Ładowanie). Czy moglibyście sprawdzić czy u Was też takie coś występuje?

Superuser I
Superuser I

@pawel2906, nigdy nie zwracałem uwagi na siłę dociskania kabla. Nie powinno to mieć żadnego znaczenia. Telefon ładuję regularnie od marca i nigdy nie pojawił się komunikat o zbyt wolnym ładowaniu. Moim zdaniem w dalszym ciągu występuje problem z portem ładowania w Twoim telefonie.

Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
Superuser II
Superuser II

@pawel2906 a jak tam u ciebie z dodatkowym etui? Wszyscy doradzają, nikt nie zapytał.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Autorzy z największą liczbą like