Podpora

Open search

Obejítí ultrasonické čtečky 3D výtiskem - nepropadejte panice

Highlighted
Superuser II
Superuser II
Asi jste si všimli, že internet teď žije informací, že někdo dokázal prolomit čtečku otisků prstů pomocí 3D výtisku otisku prstu.
Jak to vidím já, je samozřejmě smutné, že se podařilo prolomit "neprolomitelné zabezpečení" (s poznámkou, že to zatím nikdo nezopakoval, takže to klidně může být podvrh).
Na druhou stranu: i autor toho videa přiznává, že potřeboval 3 pokusy (třikrát to tisknul, že ne že se to povedlo na třetí přiložení), z toho ale vyplývá, že mezitím zareaguje další vrstva zabezpečení a telefon bude chtít PIN nebo heslo. A pokud se zároveň nastaví automatické smazání dat po 15 neúspěšných pokusech, můžete být asi klidní.
Takže já to vidím tak, že je to mírně nepříjemné, ale žádná aféra se nekoná.
3 ODPOVĚDI/ODPOVĚDÍ 3
Hotshot

Mě tohle nechává absolutně vklidu. Není mi jasné, jak by se případný záškodník dostal v tomu výtisku mého prstu. Navíc i s mým originálním a živým prstem, je problém čtečku občas použít Zabezpečení pro přístup do telefonu používám převážně proti neoprávněnému použití telonu dítětem, manželkou, příp. kolegy z práce. Myslím, že nikdo z nich ani netuší, jak se s 3D tiskárnou pracuje. Můj život je zcela standartní, bez skandálů a afér, s průměrným platem, takže zájem o prolomení mojí S10 bude roven nule. Chápu ale, že někdo může být z téhle zprávy zdrcený při představě, že se někdo dostane k fotografiím jeho... pejska  

Superuser II
Superuser II

Ve spojení s KNOXem to není úplně OK, ale jinak viz původní text.

BTW ty otisky budou na telefonu

Hotshot

Atom jde taky rozštěpit, ale kdo to doma dokáže ?

Autoři s nejvíce přijatými like