Podpora

Open search

Není všechno růžové... ale něco je

Highlighted
Superuser I
Superuser I

Konečně jsem se dostal do prodejny si trochu víc osahat S10 a narazil jsem na několik věcí, které mě trochu zamrzely.

Co není fajn

• chybí informační dioda. Ta sice jde částečně nahradit AOD, ale přece jen, teď vidím už zdálky, že na telefonu čeká nějaká zpráva, bez LED to bude horší
  • tlačítko HOME nereaguje na silnější stisk. Asi se to nepodařilo zkombinovat s čtečkou v displeji, ale zamrzí to, na tohle jsem si zvyknul a je to fajn nejen při vypnutém telefonu, ale i třeba při hrách, kde se dalo dostat na hlavní obrazovku rychle. Teď to už nebude tak přímočaré.
  • širokoúhlý foťák má jen fix focus. To znamená, že je jako staré foťáky, nezaostřuje na jedno konkrétní místo, ale má zaostřeno natvrdo na nějakou vzdálenost a spoléhá se na to, že díky malé ohniskové vzdálenost bude hloubka ostrosti dostatečná. To je celkem pravda, ale nebude možné fotit hodně zblízka.
  • průstřel je katastrofa. Pořád jsem o to zadrhával, když jsem stahoval lištu + jsem tím pádem měl zapatlaný objektiv. Takže pořizování selfie bude vypadat tak, že vždy bude třeba tu oblast displeje očistit (což bude vyvolávat reakce na dotyk) nebo nemusíte litofat, že máte jen S10 bez plus, protože rozmazané to díky šmouhám bude tak jako tak...

Co je naopak fajn

• sdílené bezdrátové nabíjení podporuje i hodinky Galaxy Watch. Slyšel jsem, že to někde snad nefungovalo, tak to můžu potvrdit, že minimálně u nás v Brně na pohodu.
  • čtečka otisků prstů funguje s gelovou samoopravující se fólií. Internet je plný informací, že s fóliemi to nebude fungovat. Nemám to ověřené osobně, ale na prodejně mně tvrdili, že to zkoušeli a fungovalo to, dokonce i pod vodou. Berte to jako jedna paní povídala s tím, že ta paní je fakt blízko u zdroje
  • ušetříme na krytech V Brně jsou ochotní ukázat všechny nové zadní kryty, dokonce jsem viděl v akci ten LED a - nestojí to za to. Ten efekt jako jo, ale musel bych pokládat telefon displejem na stůl, což nedělám. V ruce působí hodně plastově... Stejně tak ten kožený, stojí hodně peněz a neměl jsem z něho dobrý pocit. Takže minimálně já jdu do klasického silikonu za pár korun.
  • systém je jiný než na S9/Note9. Jen trošku, ale je. Takže např. některá matoucí nastavení (100 lidí už se ptalo jak nastavit 4K video) je lepší a více pochopitelné.

Je něco co vás na S10 překvapilo nebo zamrzelo? Prosím jen věci, o kterých už se nenapsalo 100 článků jinde

37 ODPOVĚDI/ODPOVĚDÍ 37
Superuser I
Superuser I

Ten průstřel ti vadil kvůli vykrojení ve fólii, jinak je přece v rovině s displejem ne? S10 by měla umět probuzení dvojitým ťuknutím na zhasnutý displej, je to tak? Částečně by to nahradilo to tlačítko reagující na tlak u ležícího telefonu. 

Pathfinder

@Libb  Díky za moc hezky napsaný příspěvek. Jsem rád, že moje dojmy sdílí někdo jiný, třeba chybějící LED je hodně praktická, a mrzí mě, že se tento prvek vynechal... Ale na US Comunity Samsungu jsem zase četl, že by ta náhrada LED měla být efektem kolem foťáku:

https://us.community.samsung.com/t5/Galaxy-S10/Led-Notification-Light/m-p/466755#M451

Kéž by to byla pravda, a tahle fičura dorazila s dalším SW updatem.

K negativům u S10+ bych ještě přidal:

Pozice Power button: Zatím co u S7, S8 a S9+ bylo přesně tak kam mi šel palec, tady jsem musel teochu ručkovat po rámu. V kombinaci se Silicon cover kdy telefon nabyde na rozměrech a nemá tak kulatá záda jako S9+ tak se bude ovládat krapet hůře... Ano na odemčení nebude potřeba, ale na zamčení/vypnutí telefonu ano...

Positiva:

Probuzení dvojitým poklepáním - upřímně jsem nečakl, že Samsung to někdy konečně implementuje, po tom, co ostatní výrobci to mají již cca 6 let, ale je to příjemné překvapení

Rychlost prostředí - díky 8 až 12 GB RAM a dobré optimilaci již nedochází k zaváhání nikde v porstředí, a vše je super rychlé. 

Celkově jsem na váškách a napůl rozhodnut si nechat svojí S9+ ještě pár měsíců, možná rok, protožre zase tak profi fotograf nejsem, abych ocenil vylepšené selfie a super wide kameru... 

Galaxy S1 - > S2 -> S3 -> Note 4 -> S7 edge -> S8 -> S9+ 256 GB
Superuser I
Superuser I

Jo, to poklepání jsem zapomněl zmínit. No ona to novinka není, pokud máš aktivní AOD tak poklepání do oblasti Home tlačítka to probere a silný stisk i bez AOD.

Ten power button naopak beru jako plus, stávalo se mi že jsem ho stisl omylem při stiknu volume nebo bixby. Holt každý má tu tlapku jinou..

Tu náhradu LED těžko říct, na vystavených vzorcích běží demo prostředí a tam se telefon neuspí na dost dlouho, aby se to mohlo projevit.

To gesto na předním foťáku na vystavených mobilech nic nedělalo a i kdyby jo, jsme zpátky u toho, že si tím zasviním čočku.

Pathfinder

To gesto pro spuštění fotoaparátu bylo myslím u A8s, ale u S10 podle mě nebude. 

Nevím proč, ale ze všech nedostatků, mi osobně ta absence notifikační diody hodně vadí. Byla to jednoduchá věc, která perfektně plnila svůj úče, ale asi patřila k ukončené dekádě řady S, a v nové dekádě pro ní již není místo... Naopak mě záráží, že Samsung, který mnohdy přináší inovativní SW řešení, nezapracoval SW náhradu notifikační diody (AOD nepočítám )...Myslíte, že by ten efekt kolem přední kamery mohl způsobit vypálení pixelů ? Jiné vysvětlení mě nenapadá...

Superuser I
Superuser I

Nezlobte se na mě, ale nikdo z nás nemá s řadou S10 zkušenosti na to, aby tady mohl brečet nad rozlitým mlíkem, poněvadž ještě nebylo ani nadojeno. Takže vypovídající hodnota týkající se SW výbavy je na úrovni spekulací.  Stále se jedná o předprodejní displej kousky s předprodukčním FW a telefon dostane finální až posléze. Takže bych bych raději zdrženlivější a počkal, až budeme mít telefony pro koncové uživatele v užívání. Samozřejmě rozložení tlačítek a umístění průstřelu jsou nezpochybnitelné a dají se posoudit už nyní.

Superuser I
Superuser I

Však já psal negativa jen o hardware, naopak jsem pochválil lepší dialogy.

Community Manager

zajimavy @Libb ! diky za prispevek 

od toho je Community... zajimaji nas vase nazory, i kdyz zrovna neni vsechno ruzovy!!!

Pathfinder

@KristynaB  jsem rád, že tady člověk na Community může člověk říct věci tak jak sou, za to rozhodně Vám i celému týmu 

Bylo budou členové prověřit, zda opravdu nebude notifikační dioda nahrazena SW animací ? Díky moc

image.png

Community Manager

@fajnSnek  díky ! 

zjistim asap, zitra dam vedet 

Autoři s nejvíce přijatými like