Podpora

Open search

Návrhy snímku

Superuser I
Superuser I

Jak jste si určitě všimli, tak ve Fotoaparátu přibyla funkce umělé inteligence Návrhy snímku, která slibuje pomoc s kompozicí.

Chtěl jsem napsat článek o kompozici, kde budu demonstrovat, jak to nefunguje, ale když jsem šel nachystat podklady, překvapeně jsem zjistil, že to funguje! U klasické středovky to nabízí středovou kompozici, u portrétu zlatý řez, ae ne stupidní, ale fakt skoro stejně, jak bych to vyfotil já (Zkoušel jsem fotit dceru s manželkou. AI pracuje asi jen se zaostřeným obličejem, takže kdyby na scéně byla jen dcera, bylo by to perfektní, ale manželku, která byla trochu dál ode mě, to nezohlednilo).

Takže závěr: pokud o kompozici něco víte, asi to zapínat nebudete. Pokud ale ne nebo si nejste jistí, vypadá to, že se Samsungu povedl docela dobrý pomocník. 

5 ODPOVĚDI/ODPOVĚDÍ 5
Superuser I
Superuser I

Tu funkci jsem hned nadšeně vyzkoušel po zprovoznění telefonu, ale po pár pokusech jsem okamžitě deaktivoval

Superuser I
Superuser I

A proč? Samzořejmě odpověď: "Umím to sám" je korektní, ale já to psal pro lidi, kteří komponovat neumí A hlavně mě příjemně překvapilo, že to nabízí tu kompozici celkem dobře.

Druhá věc je, že se to často špatně chytalo, aby to vůbec něco nabídlo.

Superuser I
Superuser I

O kompozici sice třeba něco vím, ale nejsem mistr světa samozřejmě. Většina fotek z mobilu jsou prostě momentky a v ten moment mi přišlo, že telefon absolutně tápe a háže nesmysly a zbytečně ta nápověda ruší na displeji. Naopak při focení postavy třeba nenaskočí vůbec nic, nebo se zaměří na plechovku piva v rohu na pozadí Já tak nějak nejsem vůbec zastánce té Ai. A pokud si to zapne někdo úplně neznalý, tak se může stát, že bude prezentovat fotky s uřezanýma kloubama, hlavama a nevím co ještě, ale takle to prostě mobil poradil, takže je to nejlepší Musí si to každý vyzkoušet a pak zvážit, jestli použít nebo ne.

Superuser I
Superuser I

Tak jak říkám, mně to nabízelo celkem smysluplně. 

Superuser I
Superuser I

Tak zkusím ještě s lepším světlem, ale v interíéru u mě opravdu nic moc.

Autoři s nejvíce přijatými like