Podpora

Open search

Návod: Jak procházet obsah telefonu v aplikaci Total Commander

Highlighted
Superuser II
Superuser II

Pokud vás také otravuje používání Průzkumníka pro práci se soubory v mobilu a raději byste používali Total Commander, je tu jednoduchý trik, jak na to. Total Commander umožňuje zobrazit nejen disky, ale i Tento počítač:

1 TC ThisPC.png

Jak na to?

Buď si v konfiguraci zatrhnete "Zobrazovat nadřazenou složku O úroveň výš [..] i v kořenové složce"

TC KONF.png

a pak budete mít i v kořenu odkaz na nadřazený adresář:

TC ROOT.png

A nebo, pokud používáte TC bez této možnosti, prostě v příkazovém řádku odešlete příkaz "cd .."

TC CD.png

Nyní se zobrazí přehled Tento počítač, kde vidíte i připojený telefon a můžete ho procházet skoro jako běžný disk.

TC Phone.png

Můžete si např. najít složku DCIM, kde je mimo jiné složka s fotkami z fotoaparátu. Věřte, že zobrazit její obsah v TC je mnohem rychlejší a přehlednější, než kdybyste použili Průzkumník:

TC DCIM.png

Funguje procházení a kopírování souborů, nefunguje např. rychlé zobrazení velikostí adresářů (Alt-Shift-Enter).

Prohlížení a editace záleží na tom, jestli zvolená aplikace umí pracovat s cestou v telefonu. Interní prohlížeč (F3) a editor (F4) selhávají, ale prohlížení fotografií (u mě FastStone) nebo editace textů (Notepad) funguje přes Enter.

Možná to dávno znáte, já na ten trik s "cd .." narazil nedávno a docela mně to šetří nervy, tak třeba to někdo také ocení.

Autoři s nejvíce přijatými like