Podpora

Open search

Kvalita fotiek S10+ alebo P30Pro

Highlighted
VYŘEŠENO
Explorer

Dobrý deň,

rozhodujem sa medzi dvoma telefónmy, S10+ alebo P30Pro. Jedná sa mi najma o fotky pri interiérovom osvetlení. Prečítal som množstvo "recenzií" od používateľov. Mnoho ľudí je sklamných z kvality fotiek ktoré sú urobené s S10. Momenálne mám Mi9 a fotky za horšieho svetla sú v podstate rovnaké (možno trochu lepšie) ako s S10 a to Mi9 nemá optickú stabilizáciu. Veľmi chcem S10+ ale kvalita fotiek ma odrádza od zadováženia si ho. 

Mám doma veľa mačiek (plus priateľku xD) a veľmi rád ich fotím. Ide mi hlavne o kvalitu za šera pri západe slnka a pri interiérovom osvetlení. Myslíte že Samsung vylepší svoj algoritmus/postprocesing updatom?

Budem rád za vaše názory.

Roman

1 PŘIJATÉ ŘEŠENÍ

Přijatá řešení
Pathfinder

S10+ má také podstatně lepší video, Huawei není schopen nahrávat ani 4k 60fps. I fotografie z širokoúhlého fotoaparátu má S10+ lepší, ale za denního světla jsou výsledky vyrovnané. Jak píše @Libb, důležité je zda využiješ to 5x přiblížení ;-)

K updatum: podle toho jak sleduji forum Huawei tak Samsnung je na tom s aktualizacemi mnohem lépe, vychází pravidelně +- každý měsic a velké updaty sice trvají, ale jsou vyladěné. Není to čistý Android, takže trvá než se optimalizuje One UI + Samsung většinou s novou verzí Androidu přidá par nových SW funkcí. U Huawei naopak lidé nadávali, že update přinesl bugy a zhoršil kvalitu fotek

Galaxy S1 - > S2 -> S3 -> Note 4 -> S7 edge -> S8 -> S9+ 256 GB
17 ODPOVĚDI/ODPOVĚDÍ 17
Superuser I
Superuser I

Jestli to nespěchá, tak bych chvilku počkal. Samsung má jednak přidat noční rezim, tak celkově vylepšit fotoaparat. Někde jsem četl, že snad už v květnu. Telefon není jen o foťáku, ikdyž je to dle dotazu priorita.

Superuser I
Superuser I

Strašně důležitá je ta zmínka o kočkách. Pokud chceš fotit cokoliv, co se hýbe, jsou ty algoritmy na noční focení k ničemu, protože to dělá víc fotek, které pak skládá. Tady použiješ jedině standardní foťák a tam je Samsung lepší. O zbytku prostředí ani nemluvě.

Taky jsem chvíli na P30 Pro uvažoval, spíš kvůli zoomu, ale pak jsem si uvědomil, jak často to použiju a přešlo mě to.

Jo a důležitá věc: ty "portrétové" foťáky mají tak špatné, že to stejně není použitelné za trochu horšího světla.

Explorer

Je to v horizonte 25. dní. Takmer všetko hrá pre Samsung, stereo repro., Bixby rutiny, OneUI a kustomizácia, (nemám moc rád EMUI), myslím si že lepšia čítačka otisku prstu, novšie CPU, vyššia hodnota telefónu. No snáď  Samsung upravý celkovo svoj postprocesing a nie že pridá iba Nočny režim.

Explorer
Jasné, nejde mi vůbec o Nočný režim, nepotrebujem "nočné videnie". Aj ulice a tak všetko fotím radšej klasickým režimom. Vyzerá to že pojdem do Samsungu
Superuser I
Superuser I

Jediná věc, kterou má P30 Pro lepší, je 5x zoom. Jeho reálnou používanost zvaž sám. Jak sám píšeš, všude jinde vede Samsung. Pokud má P30 Pro trochu lepší fotky (nazážíš-li na měření DxO) tak je třeba připomenout, že se to testovalo na nehotovém firmware (proč to tam Samsung posílal je mně záhadou) a také, že Huawei nejednou vydával fotky ze zrcadlovky nebo fotobanky za fotky pořízené mobilem.

Explorer

Posledná vec. Ja osobne som Samsung telefón nikdy nemal a neviem povedať ako sa stará o svoje telefóny. Aký je váš názor na aktualizácie, špeciálne opravy a vylepšenia. Veríte že Samsung vylepší kvalitu klasických fotiek, signálu a výdrže batérie? (súdim podla toho čo čítam) To či dostane update na Android R a vyššie nieje doležitá pre mňa.

Pathfinder

S10+ má také podstatně lepší video, Huawei není schopen nahrávat ani 4k 60fps. I fotografie z širokoúhlého fotoaparátu má S10+ lepší, ale za denního světla jsou výsledky vyrovnané. Jak píše @Libb, důležité je zda využiješ to 5x přiblížení ;-)

K updatum: podle toho jak sleduji forum Huawei tak Samsnung je na tom s aktualizacemi mnohem lépe, vychází pravidelně +- každý měsic a velké updaty sice trvají, ale jsou vyladěné. Není to čistý Android, takže trvá než se optimalizuje One UI + Samsung většinou s novou verzí Androidu přidá par nových SW funkcí. U Huawei naopak lidé nadávali, že update přinesl bugy a zhoršil kvalitu fotek

Explorer

Tak ak sa mám naozaj riadiť iba podľa zoomu tak to je jasná voľba S10+

Pathfinder

Podívej se na YT na nějáká porovnávací videa: https://www.youtube.com/watch?v=iZDx5haCFTM

Já se dost ztotožňuji s tímhle videem, pro mě je největší problém P30pro SW, to jejich EMUI je mišmaš ze systému od LG, Samsungu a hlavně kopíruji Apple. Ve výsledku je tam vše, ale nefunguje to tak jako u konkurence. One UI je dobře optimalizované, nabízí široké možnosti nastavení a je velmi dobře plynulé. Taky se dočteš, že P30pro má lepší výdrž baterie, i když mají téměř stejnou kapacitu, ale to je z důvodu, že EMUIU má brutální battery management, a zabíjí všechny aplikace na pozadí, takže notifikace si chodí jak chtějí...

Autoři s nejvíce přijatými like