Podpora

Open search

Kvalita fotiek S10+ alebo P30Pro

Highlighted
VYŘEŠENO
Explorer

Dobrý deň,

rozhodujem sa medzi dvoma telefónmy, S10+ alebo P30Pro. Jedná sa mi najma o fotky pri interiérovom osvetlení. Prečítal som množstvo "recenzií" od používateľov. Mnoho ľudí je sklamných z kvality fotiek ktoré sú urobené s S10. Momenálne mám Mi9 a fotky za horšieho svetla sú v podstate rovnaké (možno trochu lepšie) ako s S10 a to Mi9 nemá optickú stabilizáciu. Veľmi chcem S10+ ale kvalita fotiek ma odrádza od zadováženia si ho. 

Mám doma veľa mačiek (plus priateľku xD) a veľmi rád ich fotím. Ide mi hlavne o kvalitu za šera pri západe slnka a pri interiérovom osvetlení. Myslíte že Samsung vylepší svoj algoritmus/postprocesing updatom?

Budem rád za vaše názory.

Roman

1 PŘIJATÉ ŘEŠENÍ

Přijatá řešení
Superuser I
Superuser I

S10+ má také podstatně lepší video, Huawei není schopen nahrávat ani 4k 60fps. I fotografie z širokoúhlého fotoaparátu má S10+ lepší, ale za denního světla jsou výsledky vyrovnané. Jak píše @Libb, důležité je zda využiješ to 5x přiblížení ;-)

K updatum: podle toho jak sleduji forum Huawei tak Samsnung je na tom s aktualizacemi mnohem lépe, vychází pravidelně +- každý měsic a velké updaty sice trvají, ale jsou vyladěné. Není to čistý Android, takže trvá než se optimalizuje One UI + Samsung většinou s novou verzí Androidu přidá par nových SW funkcí. U Huawei naopak lidé nadávali, že update přinesl bugy a zhoršil kvalitu fotek

Galaxy S10+ 128 GB + Galaxy Watch 46mm
17 ODPOVĚDI/ODPOVĚDÍ 17
Hotshot

Jestli to nespěchá, tak bych chvilku počkal. Samsung má jednak přidat noční rezim, tak celkově vylepšit fotoaparat. Někde jsem četl, že snad už v květnu. Telefon není jen o foťáku, ikdyž je to dle dotazu priorita.

Superuser II
Superuser II

Strašně důležitá je ta zmínka o kočkách. Pokud chceš fotit cokoliv, co se hýbe, jsou ty algoritmy na noční focení k ničemu, protože to dělá víc fotek, které pak skládá. Tady použiješ jedině standardní foťák a tam je Samsung lepší. O zbytku prostředí ani nemluvě.

Taky jsem chvíli na P30 Pro uvažoval, spíš kvůli zoomu, ale pak jsem si uvědomil, jak často to použiju a přešlo mě to.

Jo a důležitá věc: ty "portrétové" foťáky mají tak špatné, že to stejně není použitelné za trochu horšího světla.

Explorer

Je to v horizonte 25. dní. Takmer všetko hrá pre Samsung, stereo repro., Bixby rutiny, OneUI a kustomizácia, (nemám moc rád EMUI), myslím si že lepšia čítačka otisku prstu, novšie CPU, vyššia hodnota telefónu. No snáď  Samsung upravý celkovo svoj postprocesing a nie že pridá iba Nočny režim.

Explorer
Jasné, nejde mi vůbec o Nočný režim, nepotrebujem "nočné videnie". Aj ulice a tak všetko fotím radšej klasickým režimom. Vyzerá to že pojdem do Samsungu
Superuser II
Superuser II

Jediná věc, kterou má P30 Pro lepší, je 5x zoom. Jeho reálnou používanost zvaž sám. Jak sám píšeš, všude jinde vede Samsung. Pokud má P30 Pro trochu lepší fotky (nazážíš-li na měření DxO) tak je třeba připomenout, že se to testovalo na nehotovém firmware (proč to tam Samsung posílal je mně záhadou) a také, že Huawei nejednou vydával fotky ze zrcadlovky nebo fotobanky za fotky pořízené mobilem.

Explorer

Posledná vec. Ja osobne som Samsung telefón nikdy nemal a neviem povedať ako sa stará o svoje telefóny. Aký je váš názor na aktualizácie, špeciálne opravy a vylepšenia. Veríte že Samsung vylepší kvalitu klasických fotiek, signálu a výdrže batérie? (súdim podla toho čo čítam) To či dostane update na Android R a vyššie nieje doležitá pre mňa.

Superuser I
Superuser I

S10+ má také podstatně lepší video, Huawei není schopen nahrávat ani 4k 60fps. I fotografie z širokoúhlého fotoaparátu má S10+ lepší, ale za denního světla jsou výsledky vyrovnané. Jak píše @Libb, důležité je zda využiješ to 5x přiblížení ;-)

K updatum: podle toho jak sleduji forum Huawei tak Samsnung je na tom s aktualizacemi mnohem lépe, vychází pravidelně +- každý měsic a velké updaty sice trvají, ale jsou vyladěné. Není to čistý Android, takže trvá než se optimalizuje One UI + Samsung většinou s novou verzí Androidu přidá par nových SW funkcí. U Huawei naopak lidé nadávali, že update přinesl bugy a zhoršil kvalitu fotek

Explorer

Tak ak sa mám naozaj riadiť iba podľa zoomu tak to je jasná voľba S10+

Superuser I
Superuser I

Podívej se na YT na nějáká porovnávací videa: https://www.youtube.com/watch?v=iZDx5haCFTM

Já se dost ztotožňuji s tímhle videem, pro mě je největší problém P30pro SW, to jejich EMUI je mišmaš ze systému od LG, Samsungu a hlavně kopíruji Apple. Ve výsledku je tam vše, ale nefunguje to tak jako u konkurence. One UI je dobře optimalizované, nabízí široké možnosti nastavení a je velmi dobře plynulé. Taky se dočteš, že P30pro má lepší výdrž baterie, i když mají téměř stejnou kapacitu, ale to je z důvodu, že EMUIU má brutální battery management, a zabíjí všechny aplikace na pozadí, takže notifikace si chodí jak chtějí...

Autoři s nejvíce přijatými like