Wsparcie

Open search

Jak zmienić rozdzielczość zdjęcia w aparacie?

Superuser I
Superuser I

W telefonach Galaxy S10e, S10 oraz S10+ z ustawień zostały usunięte opcje dotyczące zmiany rozdzielczości wykonywanego zdjęcia. W poprzednich modelach po uruchomieniu aparatu i kliknięciu w ikonkę koła zębatego użytkownik mógł wybrać z listy rozdzielczość aparatu.

Screenshot_20190318-235106_Camera.jpgUstawienia aparatu w S8+Screenshot_20190318-235153_Camera.jpgRozdzielczość tylnego aparatuScreenshot_20190318-235207_Camera.jpgRozdzielczość przedniego aparatu

W przypadku modeli S10 po wejściu do ustawień aparatu nie znajdziemy opcji dotyczących zmiany rozdzielczości. Poniżej wklejam zrzut z telefonu S10+.

Screenshot_20190319-114516_Camera.jpgUstawienia zdjęć w S10+

Jak zauważyliście na zrzutach z telefonu S8+ rozdzielczość jest zależna od ustawionych proporcji obrazu. W modelach S10 zrezygnowano z dodatkowych ustawień, ale użytkownik może w dalszym ciągu zmieniać proporcje obrazu co przekłada się bezpośrednio na zmianę rozdzielczości. Jedyna różnica jest taka, że w telefonach S10 nie ma dokładnie rozpisanych informacji o rozdzielczości i ilości megapikseli w ustawieniach aparatu. Użytkownik w dalszym ciągu może zmieniać rozdzielczość za pomocą proporcji obrazu (4:3, 9:16, 1:1, Full)

Screenshot_20190319-122910_Camera1.jpgZmiana proporcji zdjęć w S10+

Mam nadzieję, że wskazówki przekazane w tym temacie okażą się dla Was pomocne.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
15 ODPOW. 15
DamianK Moderator
Moderator

Super, że pokusiłeś się o wyjaśnienie, bo brak tej opcji z poziomu ustawień aparatu może budzić wątpliwość. Dobra robota

Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED
Dołącz do dyskusji o Note10!

Superuser I
Superuser I

@DamianK, sam byłem zdziwiony jak po raz pierwszy otworzyłem ustawienia aparatu i nie znalazłem opcji dotyczącej zmiany rozdzielczości. Podejrzewam, że inni uzytkownicy również mogą czuć się zdezorientowani, dlatego też postanowiłem napisać krótki poradnik 

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Observer

Słabo to rozwiązali. Często będę potrzebował wysłać znaczną ilość zdjęć mailem, wtedy 1 zdjęcie max może mi ważyc ok. 500kB. Spory minus za to jak dla mnie.

Superuser I
Superuser I

@PEldik, jeżeli zależy Ci na konkretnym rozmiarem zdjęć w wiadomościach to może warto sprawdzić ustawienia aplikacji pocztowej (Samsung, Google, Microsoft) pod kątem możliwości automatycznej zmiany rozmiaru przesyłanych zdjęć. Korzystam ze skrzynki Gmail, ale nie udało mi się znaleźć odpowiedniej opcji. Być może w pozostałych aplikacjach jest dostępna taka opcja.

Apprentice

Cześć 

Czyli najlepsza jakosc będzie przy rozdzielczości 4:3?  

Apprentice

Przepraszam 

Mamy rozdzielczości 3:4 i full. Inaczej która opcja w s10+ robi najlepsze foty? 

Superuser I
Superuser I

@Mati96, poszczególne tryby służą przede wszystkim do zmiany proporcji zdjęcia a nie zmiany jakości. Jeżeli jednak pod pojęciem jakości masz na myśli rozdzielczość to najwięcej piskeli otrzymasz w przypadku użycia formatu 4:3. Nie zmienia to jednak faktu, że jakość w poszczególnych formatach będzie bardzo zbliżona.

Rozdzielczości dla poszczególnych formatów:

4:3 - 4032x3024 pikseli

16:9 - 4032x2268 pikseli

1:1 - 3024x3024 pikseli

Full - 4032x1908 pikseli

Big Cheese

@Mati96  Dokładnie. Nie tracimy zbyt na jakości robiąc zdjęcia np. w 4:3 lub 16:9.  Ja najczęściej robię zdjęcia za pomocą tych dwóch rodzajów w zależności od potrzeby.

Superuser II
Superuser II

@Mati96 format 4:3 to proprcje stosowane w aparatach pełnoobrazkowych, czyli np. lustrzankach. Poslugują się nim fotografowie w swoich pracach.

To format stosowany od czasów pełnoobrazkowej błony fotograficznej.

Choć przyznam, że czasami warto zastosować format 16:9, aby później móc przyciąć go cyfrowo właśnie do proporcji 4:3.

Autorzy z największą liczbą like