Podpora

Open search

Galaxy S10e vs. S10 vs. S10+

Superuser I
Superuser I

Během revezního nabíjení hodinek z telefonu, se na hodinkách zobrazuje i stav baterie telefonu, dřív jsem si toho nevšiml, ale hodně užitečná věc.

Screen_20190401_133035.png

Superuser I
Superuser I

Od dnešního dne (5. 4. 2019) se v Jižní koreji začíná prodávat Galaxy S10 5G. 

Kromě samotné podpory sítí 5G je telefon také ze všech S10 největší. Má 6,7" QHD+ Dynamic AMOLED s průstřelem pro duální selfie s 3D ToF kamerkou, která je i na zadní straně a baterii o kapacitě 4 500 mAh.

U nás si bohužel na 5G sítě ještě nějakou dobu budeme muset počkat , v Jižní Koreji byly 5G sítě zpřístupněny již 1. prosince 2018.

Samsung-5G.jpgSamsung-5G back.jpg

Superuser I
Superuser I

S10 používám asi měsíc a moje prvotní nadšení upadlo a nastává realita. Telefon jako takový je velice stylový, kvalitně zpracovaný, relativně malý s velkým displejem. S výdrží baterie problém nemám, nejsem náročný uživatel, večer vždy zbývá 30-50%. Bohužel jsem si nezvykl na čtečku v displeji a to ani po jejím zrychlení poslední aktualizací. Doma nebo v práci nemí problém telefon odemknout napoprvé a relativně rychle, ale venku, pokud potřebuji něco operativně, je pravidlem, že napoprvé telefon odemčít nejde. Venku jsem narazil ovšem na další a pro mě zásadní problém a tím je čitelnost displeje. Pokud na displej přímo nedopadají sluneční paprsky, které ho rozjasní, je jeho čitelnost podprůměrná, ve srovnání s jinými telefony. Neříkám, že by nebyl použitelný, ale pouhým pohledem je jasné, že na danou třídu telefonu není zobrazení úměrné. Na předchozím S7,S8 a Note 9 jsem s tímhle problém nikdy neměl, čitelnost byla skvělá. Další vystřízlivění přišlo kolem focení. Prvotní nadšení z "ultraširokého" ohniska vystřídalo zděšení z fotek pořízených běžným objektivem, kdy je okem markatní deformace a rozmazání na krajích snímků. Celková kvalita fotek, ve srovnání s předchozými telefony Samsung, které jsem vlastnil je spíše stagnující.  S10 je nejlepší Samsung, který jsem měl, ale zároveň nejhorší z uživatelského hlediska, pohotové odemčení a komfortní zobrazení je prostě u telefonu základ. 

First Poster
Já minulý týden koupil S10 Plus 512gb ceramic black. Kromě výdrže baterie která je zatím opravdu tragická je skvělý. Mouchy ještě má ale snad budou vychytávat v dalších aktualizacich.
Superuser I
Superuser I

Keramiku jsem ještě naživo neviděl Určitě se toho spoustu vychytá časem, s tím tak nějak počítám.

Pathfinder

Je to tak, člověk je spokojen, ale není z telefonu zásadně nadšen. K fotoaparatu - kromě variabilní clony, která nepřinesla tak "revolucni" jak Samsung prezentoval se od dob S8 moc věcí  nezlepšilo, naopak po pořízení S9+ bylo hodně fotografií lepších z S8.. Zkratka velikost čipu a optika je na maximu svých možností, a je potřeba nasadit novější HW a zapracovat i na SW - hlavne na Night modu..

Baterie vzhledem ke kapacitě pro mě byla spíše zklamanim, ale určité zlepšení oproti S9+ tady určitě je. Trochu zamrzí absence 25W nabijeni, když nová řada A ho má, a pokud bude doplněno pomoci aktualizace tak si stejne budu muset dokoupit adaptér... Letos u mě rozhodla benevolence ke značce, příští rok už opravdu pujdu po nejlepších parametrech.

Galaxy S1 - > S2 -> S3 -> Note 4 -> S7 edge -> S8 -> S9+ 256 GB
Superuser I
Superuser I

Pokud android v top třídě, tak dycky Samsung Ale mě spíš mrzí, že jsem byl vždy nadšený s každým novým modelem a teď jsem narazil na S10, která se mi vyloženě špatně používá. Pokud bych nikdy před tím Samsung S nebo Note neměl a přešl od jiné android značky, tak bych asi výhrady neměl, resp. ne tolik.

Pathfinder

@jv18  říkám to nerad, ale Huawei o místo světové jedničky hodně stoji, a pokud doladí nedostatky svých modelů tak už ta volba nebude tak jasná, alespoň pro mě ne... S10 by potřebovala vylepšují update jako sůl...

Apprentice

Uživatel

@Libb  napsal:

Jak to dokážete držet? Já mám to originální transparentní a i s ním je to malinké a kluzké...

BTW ta origo fólie je fakt děsná. Hrozně špatně po ní kloužou prsty a upatlává se...

Originální transparentní? To je které? Na webu Samsungu žádné takové nevidím.

Pathfinder

Je to Samsung Clear Cover průhledný:

https://www.alza.cz/samsung-galaxy-s10-clear-cover-pruhledny-d5550786.htm?o=2

Autoři s nejvíce přijatými like