Podpora

Open search

Fotky S10+ focení proti silnějšímu světlu (západ slunka, lampy, světlo apod...)

Highlighted
VYŘEŠENO
First Poster

Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat zda někdo z Vás nemá podobný problém jako já. Mám S10+ a při focení kde je silnější zdroj světla např. západ slunce, pouliční osvětlení apod (viz foto v příloze), tak se na fotce jakoby objeví další světelný bod (v barvě zdroje), který se pohybuje dle točení telefonu - jako kdyby se "zrcadlil". Zkoušel jsem i nouzový režim a tato vada je tam stále. Nevím zda pomůže tovární reset, tak než ho provedu prosím o info zda jste se s tím někdo setkal...Na Samsung info lince nevědí a vidí to pouze na servis... Děkuji (na fotce je viditelný oranžový "puntík - zrcadlení slunce, nebo dva bílé kruhy - zrcadlení dvou bodových světel...)20190625_202351.jpg20190704_092006.jpg

1 PŘIJATÉ ŘEŠENÍ

Přijatá řešení
Explorer

Tady jsem na ukázku vyčistil ten původní příspěvek - jen podotknu, že už to mám v osekané verzi a nemám čas se s tím piplat...Tu tečku by tam imho i tak našel jen ten, kdo by jí tam usilovně hledaltest-01.jpeg

dobrý - lepší - nejlepší - SAMSUNG
(2019)
6 ODPOVĚDI/ODPOVĚDÍ 6
Superuser II
Superuser II

Mám pocit,  že to už někdo řešil a dělá to asi všem. Holt je to mobil a ne zrcadlovka.

Superuser II
Superuser II

Ano, mě to na S9 také dělá:

20190219_170849.jpg

Explorer

Ahoj všem. To co popisujete je bohužel normální "reakce" mobilu při focení v příliš velkém protisvětle. Není to "vada" ve smyslu reklamace. Dělá to Nokia, Iphone atd...říká se tomu zelená tečka, nebo někdy "prasátko".

Já vám nejsem schopen z fyzikálního hlediska vysvětlit proč se to děje, protože tomu nerozumím, nicméně jsem schopen Vám poradit jak "z toho ven"

1) zelená tečka se vám na displayi objeví už když to fotíte, prostě se tam tak mihotá...zkuste jí prostě "schovat do slunce" = natáčet mobil tak aby zmizela ve slunci 

viz příklad (foceno SG S7):

první fotka - prasátko kousek vedle bezpečnostní kamery

druhá fotka - jen jsem trochu změnil polohu a prasátko je ve slunci

20190708_151019.jpg20190708_151034.jpg

(2019)
Explorer

2) někdy s tím telefonem prostě tak pohnout aby prasátko zmizelo prostě nejde (protože by vám zmizela i hlava člověka co fotíte )

v takovém případě se dá prasátko velmi jednoduše odstanit, třeba v aplikaci Snapseed (google play zdarma):

vybrat fotku - nástroje - čištění - prstama zvětšíte - "zamatláte" - a tečka je pryč, naprosto k nepoznání že tam kdy byla

Snad to je srozumitelné. Kdyby nebylo - pište

(2019)
Explorer

Tady jsem na ukázku vyčistil ten původní příspěvek - jen podotknu, že už to mám v osekané verzi a nemám čas se s tím piplat...Tu tečku by tam imho i tak našel jen ten, kdo by jí tam usilovně hledaltest-01.jpeg

(2019)
First Poster

moc děkuji za vysvětlení a jsem rád, že se jedná o vlastnost a ne chybu...naučím se s tím žít :-) ale o žádnou zásadní "tragédii" se nejedná

Autoři s nejvíce přijatými like