Podpora

Open search

Úplná odinstalace Bixby asistenta

Navigator

Ahoj všem,

po cca měsíčním testování telefonu Galaxy s10e jsem si na 100% jistý, že asistenta Bixby v telefonu na nic nepotřebuju. (Nepotřebuju ho na nic ani doma v TV, ale to je zde trochu off-topic).

Nejdříve jsem si myslel, že mi bude stačit nastavit si prostě Bixby tlačítko na jeden stisk na jinou aplikaci, vše ohledně Bixby vypnout, aktualizace odinstalovat a bude klid. No není Po "povypínání" Bixby věcí v aplikacích jsem zjistil to, co asi víte - že nefunguje ani to tlačítko, dokud minimálně Bixby voice (nebo co) znovu doinstaluju zpět. Tak jsem se rozhodl, že to tlačítko budu prostě ignorovat - což mi ale přijde docela škoda. Čili jsem část Bixby voice zase aktualizoval, na jeden stisk nastavil fotoaparát a byl více méně spokojen...

...a dneska při stisknutí tlačítka se nespustil foťák, ale vyběhla hláška že je k dispozici Bixby update (dokud neupdatuju, tak se k foťáku tudy nedostanu). Je to taková blbost, ale já o to prostě nechci pořád zakopávat a nesmyslně si doinstalovávat desítky MB aktualizací k něčemu, co nikdy nepoužiju...

Takže moje první otázky zní:

1) jde vůbec Bixby asisenta z telefonu úplně odinstalovat?

2) není Bixby natolik integrován do systému, že to může "rozbít" něco jiného?

Můj sen jak bych to chtěl mít:

- Jeden stisk - fotoaparát

- Dvakrát stisknutí - nějaká jiná aplikace

- o Bixby už nikdy nic neslyšet

...ale samozřejmě bral bych i částečné řešení

Věděl by někdo jak by se toto dalo nějak bezpečně udělat?

děkuju moc

dobrý - lepší - nejlepší - SAMSUNG
(2019)
11 ODPOVĚDI/ODPOVĚDÍ 11
Superuser I
Superuser I

Ahoj

Osobně jsem nějáké aplikace zkoušel, ale moc se mi to nedařilo tak jsme toho radši nechal. Na přemapování tlačítka Bixby na první i druhé stisknutí je aplikace bxActions

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jamworks.bxactions

Nevím jak je na tom aktuálně vývoj, jestli je aplikace aktualizována, a není blokována ze strany Samsungu.

Co jsem četl od diskutujích na jiném foru, na vypínání aplikaci od Samsungu používali Package disabler pro. Dalo se tam natvrdo povypínat aplikace od Samsungu, ae u Bixby je právě dost integrovaný do systému, takže se trochu bojím aby to pak nedělalo velkou neplechu.

Možná bych zkusil tu aplikaci bxActions, a pokud se povede přemapovat, tak bych ho nechal žít svým životem někde na pozadí

Comunity2
Superuser II
Superuser II

Jak píše už @fajnSnek m bcActions funguje skvěle, používám to.

Bixby vypnout úplně běžnými postupy nejde. Package Disabler funguje na baterky, hlavně každou chvíli přestane fungovat a místo, aby to autor opravil, vychází nová verze, kterou musíš znovu zaplatit.

Pokud jsi dobrodruh, můžeš zkusit adb:

adb uninstall <app package name>

ale to je hodně hardcore a pokud něco po... kazíš tak pomůže jen factory reset.

Navigator

Tu BxActions už jsem zkoušel (jen trial verzi) a právě mi mto nějak blbnulo. Třeba při asi každém třetím stisknutí toho tlačítka mi na vteřinu blikla stránka Bixby a co je důležitý měl jsem potom bixby v seznamu otevřených aplikací. Prostě nějak to tam pořád figuruje...

Je tu prosím někdo kdo má nainstalováno BxActions PRO (včetně toho postupu s kabelem, menu pro vývojáře atd)?

Já nikdy neměl ani ROOT, nejsem v tomto moc znalý, proto se to bojim vyzkoušet sám, abych něco nevratně nerozbil://

(jinak ráno 6 aktualizací z Galaxy Store a z toho 3 bixby - nadšenej)

(2019)
Superuser II
Superuser II

Na root kašli, to za to nestojí.

Jo, občas to problikne, ale co už. Mám PRO verzi, dokonce jsem dělal překlad.

Navigator

Libb: ještě bych se zeptal (než se na to vrhnu), díky té placené verzi BxActions, je potom Bixby v podstatě v tovární verzi a "nevíš o tom"? Kromě těch pár "probliknutí" - to vezmi čert...

(2019)
Superuser I
Superuser I

@Capita151W  na root se určitě vykašli. Bixby je otravné, ale aby jsi přišel o záruku, přestaly ti fungovat aplikace od Samsungu a další problémy to rozhodně nestojí. 

Co jsem četl, tak u té pro Verze aktivuješ přes počítač, aby měla aplikace více práv, a pak by měla fungovat dobře. Tady to klučina dobře popisuje ve videu Video YT.

Comunity2
Superuser II
Superuser II

@Capita151WJá Bixby aktivní mám protože to chci. Resp. myslel jsem si že mám, ale když jsem to teď zkusil tak jsem se dostal do výchozí obrazovky

Highlighted
Navigator

Takže tady je resumé:

Nainstaloval jsem BxActions.

- Ta free verze je taková nějaká nestabilní mi přijde. Bixby tam pořád problikává atd

- Tak jsem si zaplatil PRO verzi. Tam je to znatelně lepší, ale stejně mi dělalo problémy třeba to, že tlačítko šlo na jeden stisk nastavit a na dlouhé stisknutí mi to pořád blbnulo (dělalo to samé co na jedno stisknutí atd.)

Nakonec jsem tedy přistoupil k tomu pokročilému nastavení přes PC - dle návodu. (To v mém případě nebylo bez komplikací, ale tím nebudu zdržovat). Ale nakonec mám tedy kompletní remaping v této podobě:

jedno stisknutí - aplikace

- dvojí stisknutí - zástupce akce

- dlouhý stisk - "svítilna"

Testuju to zatím necelé dva dny, ale nemůžu si to vynachválit. Vše funguje, okamžitá odezva, žádné "blikačky Bixby" a o Bixby jsem zatím nic neslyšel. 

Takže jsem (abych to nezakřikl) našel co jsem hledal! Za což patří díky @Libb a @fajnSnek  - děkuju 

PS: Bixby jsem "uspal" jak nejvíce to šlo, nicméně úplně to nejde - mám to takhle:

Bixby wake up - pryč

Bixby home 1,59MB - vynucené zastavení

Bixby Routines 41,83MB - továrko

Bixby Vision 65,54kb - továrko

Bixby Voice 109MB - vypnuto - Tady pozor!!! Když se tohle hodí do továrka (odinstalují se aktualizace), tak se zároveň "rozbije všechno" = musíte znovu aktualizovat Bixby, znovu aktivovat tlačítko a polovinu nastaveni BxActions udělat znova.

Možná to jde nějak vyřešit, ale mně to takhle stačí a už se mi s tím nechce dál patlat

(2019)
Superuser II
Superuser II

@Capita151Wach jo, v jedné větě říkáš, že ani PRO není dobré a zároveň, že jsi nepostupoval podle návodu - ten jsi zkusil až později. To nastavení přes PC je nutné, aby to šlapalo, jak má!

Autoři s nejvíce přijatými like