Podpora

Open search

Ukládání souborů.

VYŘEŠENO
Explorer

Veškeré soubory co se "nějak" dostanou do telefonu (obrázky...přijaté přes WhatsApp ...) se mi neukládají na SD kartu, ale do paměti telefonu. Má to tak být, nebo mi v nastavení něco uniká?

1 PŘIJATÉ ŘEŠENÍ

Přijatá řešení
Superuser I
Superuser I

To je vlastnost aplikace. Vzhledem k tomu, jak se Android staví k SD kartám je to pochopitelné. Pro interní úložiště nejsou třeba taková oprávnění a jednodušeji se to implementuje. V každém případě je to asi správně.

12 ODPOVĚDI/ODPOVĚDÍ 12
Superuser I
Superuser I

To je vlastnost aplikace. Vzhledem k tomu, jak se Android staví k SD kartám je to pochopitelné. Pro interní úložiště nejsou třeba taková oprávnění a jednodušeji se to implementuje. V každém případě je to asi správně.

Explorer

Dík. Každopádně je zajímavé že takovou banalitu jako kde se má co ukládat si nelze zvolit uživatelsky 👎🙄

Superuser I
Superuser I

Jde, ale jen v rámci aplikací, výchozí pro systém je asi natvrdo. Max. se dá nastavit jestli na kartu nebo do paměti

Highlighted
First Poster

U WhatsApp: otevřít, tři tečky vpravo nahoře, nastavení, využití dat a úložiště, dále možnosti - uložit média automaticky a pod tím - při připojení přes mobilní data, - při připojení k WiFi.

Explorer

??? To je odpověď na co??? Nikde v nastavení WhatsApp není žádná volba/položka kde ukládat příchozí media. To je věc na kterou se od začátku ptám. Proč se ukládají obrázky.....z WA do paměti telefonu a ne na SD kartu? Navíc mi v Pie v  aplikaci co mám na správu fotek nejdou přesouvat fotky z interní  pameti na SD??? U Orea bez problémů 👎U předinstalované aplikace galerie tato možnost taky není 👎

First Poster
No, zkuste si to přečíst znova, a i to vyzkoušet. Odpověď je jasná. Jde to v pohodě v aplikaci, jak výše popsáno.. Zkuste to, jde to.
First Poster
Máte, prosím, v telefonu vsunutou SD kartu? Pokud ano, přečtěte si a zkuste můj návod ještě jednou. Případně se předtím podívejte, máte-li aplikaci WhatsApp aktualizovanou.
First Poster
Tak to máte špatné, když si za tím stojíte.
Explorer

Tak to zkusím ještě jednou:

Kde v nastavení WA je položka:

Uložit média do interní paměti nebo na SD kartu??? Pokud to tam někdo má poprosím o screenshot 🙄

Kartu v telefonu samozřejmě mám😳