Podpora

Open search

Samsung Galaxy Note9 - Jak čistit displej?

Apprentice

Zdravím,prosím jak a čím čistíte displej,dík.Luboš

7 ODPOVĚDI/ODPOVĚDÍ
Superuser I
Superuser I

Ahoj, nemám na displeji fólii ani krycí sklo a když už potřebuje vyčistit,  otřu ho nasucho hadříkem na displeje. Dřív býval v balení a každého kompaktu, ale mám jich spoustu z Číny a můžu je casto vyhazovat. Určitě bych nepoužíval  nic "mokrého", mohl by jsi poškodit oleofóbní vrstvu. Možná se dá koupit něco i v optice nebo fotopotřebách. Telefon nosím v přední kapse kalhot a on se tím pádem tak nějak čistí většinou sám,  škrábance zatím žádné. 

Apprentice

Děkuju

Superuser I
Superuser I

Není vůbec zač,  třeba někdo poradí něco lepšího,  já tohle neřeším  a klidně utřu displej i do trička.  Akorát se zásadně vyhýbám otiskům na foťáku a následnému  čištění.  A docela se mi to daří, pokid nevezme telefon někdo jiný,  upatlanou čočku nemívám

Superuser I
Superuser I

O tričko nebo tak nějak. Vyhýbám se kapesníku, ten bývá z tvrdší látky a pokud mám poruce hadřík na optiku, tak tím. Ale zase tak moc to neřeším, dávám přednost prevenci: nesahám na telefon špinavýma rukama, takže hrubá špína se nekoná a otisky tam budou furt nějaké.

First Poster
Já používám ubrousky na brýle.
Superuser I
Superuser I

Sice se to netýká přímo displeje, ale o čištění jde také Dnes jsem si všiml, že mám na zadní straně ve spárách nečistoty. Většinou to odstraňuji rožkem papíru. Takže jsem se do toho dal, ale úspěch se nedostavil. K mému přkvapení není sklo přilepené na hranách a papír zajíždí pod sklo a to do různé hloubky podle jeho pozice.  Předpokládám, že všichni používáte kryty, takže tohle zatím neřešíte, ale třeba se někdo najde, kdo už tam má něco nashromážděno jako já a podařilo se mu to odstranit.IMG_20190116_103202.jpg

Superuser I
Superuser I

Já to také moc neřeším a u svého telefonu používám v 90% tričko  a jednou za čas použiji hadřík na čištění displejů, které jsem za ta léta různě získal se zařízením (televize, fotoaparát, mobily).

U dětí to bylo ale trochu složitější. U jejich mobilů a tabletů se někdy nestačím divit, jak dokážou mít displeje příšerně upatlané, a tam už to suchým hadříkem nešlo. Použil jsem na to tedy několikrát desinfekční gel na ruce, který se prodává běžně v drogerii, pár kapek na displej nakapal a pak to s hadříkem vyčistil. Tuto metodu ale určitě nedoporučuji, protože se u toho s největší pravděpodobností poškodí oleofóbní vrstva, která na nových mobilech je (pro více info o této vrstě doporučuji zadat do Googlu dotaz co je to oleofobni vrstva). 

Autoři s nejvíce přijatými like