Wsparcie

Open search

Problemy i zbywanie klienta- Guard Note 9.

First Poster

Po raz n-ty musiałem do nich dzwonić bo mieli się odezwać ale nikt nie dzwonił. Ponoć jest wygenerowany numer zamówienia, więc powinien być kurier. Nie ma żadnej informacji na mailu, ani numeru przesyłki nic. Więc liczę na to że ta enta rozmowa była oparta na faktach.

Zastanawia mnie jeszcze dlaczego infolinia samsunga jest płatna? Za ostatnie 5min 57s zapłaciłem 3.72 zł wtf? Na stronie piszą że wg stawki operatora, mam nielimitowane rozmowy z wyjątkiem stacjonarnych a nawet jeśli to minuta połączenia kosztuje 0.29gr/min. Łącznie straciłem 20 zł na rozmowe przez infolinię.. (wprawdzie najpierw zapytam operatora o co chodzi, ale strona sammiego podaje że wg stawki)

Dla porównania obsługi klienta- słuchawki Sony (które zakupiłem za 400 zł- od osoby która dostała je w gratisie). Zadzwoniłem, w ciągu 8 minut rozmowy dogadaliśmy wszystkie szczegóły, po chwili miałem maila że kurier  po słuchawki będzie dnia następnego. Jedyne co musiałem zrobić to opisać problem i dołączyć do spakowanego sprzętu razem z gwarancją.

Nawet nie wiem, o której mogę się spodziewać kuriera, ani czy mam telefon spakować czy dorzucić co do tego, czy rysik też czy może nie? (W regulaminie nic nie znalazłem- ale w tym przypadku mogę się mylić, bo trochę się tego naczytałem)

Superuser I
Superuser I

@pawelek, na wszelki wypadek przeczytaj raz jeszcze regulamin a w szczególności paragraf nr 4, który dotyczy wymiany SWAP. Na wszelki wypadek wydrukuj również oświadczenie Zgłoszenie żądania wymiany w ramach SWAP, które znajduje się pod koniec regulaminu w załącznikach. Być może będzie konieczne, aby je przekazać kurierowi w trakcie wymiany urządzenia. Nie znalazłem dokładnej informacji czy masz oddać telefon wraz z rysikiem czy sam telefon. Zobaczysz co przywiózł kurier i dokładnie to samo oddasz. Tak bym zrobił na Twoim miejscu. Powodzenia.

Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
Mastermind

@pawelekJest to normalne że numer 801 kosztuje poza abonamet u każdego operatora sieci.

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

First Poster

Normalne by było gdyby ktosztowało tyle co minuta połączenia a nie razy x. Ale to może wynikać z mojej nieznajomości (jakiegoś regulaminu)

Nie chce mi się tu opisywać sprawy NIEudanej wymiany typu swap, więc wklejam wiadomość, która wysłałem na stronę:

"Witam ponownie,

właśnie odebrałem "nowego" Note 9, poprzez wymianę na "nowe" (swap). 
Niestety zgłaszam kolejny problem. Urządzenie które otrzymałem posiada mały odprysk w dolnej cześci ekranu, blisko prawej krawędzi (są też 2 mikro ryski w górnej części- ale to można uznać za czepialstwo, a przynajmniej mało istotny problem). Zgodnie z serwisem w Opolu stwierdziliśmy, że trzeba sprawę zgłosić, bo jest to uszkodzenie ekranu, nie rysa.

Nie wiem jaka jest procedura w takim przypadku, ale nie uśmiecha mi się czekać kolejnych x dni na wymianę urządzenia (punkt serwisowy w Katowicach zapewne znów stwierdzi, że nie mają części i trzeba urządzenia wysłać do Warszawy). 
Proszę o jak najszybszy kontakt (najlepiej telefoniczny: xxxxxxxxx) w celu wyjaśnienia sytuacji i propozycję załatwienia sprawy. 
Ponadto po raz kolejny infolinia odsyła na stronę w celu zgłoszenia czegokolwiek, nic nie da się poprzez nią załatwić (choć na stronie widnieje informacja, żeby tak właśnie się kontaktować), a mailowo na każdą kolejną odpowiedź trzeba czekać "dzień". Sprawa w moim przypadku ciągnie się od tygodnia i w dalszym ciągu nie została rozwiązana- w związku z czym zastanawiam się nad zgłoszeniem sprawy w ramach- cytuję waszego doradcę: "Prosimy o utrzymanie kontaktu poprzez infolinię. Jeśli jesteś niezadowolony z przebiegu naprawy, możesz zgłosić reklamację: http://spr.ly/6186EOQIY".20190125_180513.jpg

Także nie mam już ani siły ani chęci.

Jak napisać takie "zażalenie" i co mogę zdziałać?
Superuser I
Superuser I

@pawelek, przykro mi, że wymiana nie zakończyła się pomyślnie. Niestety jedyne co mogę doradzić to cierpliwość. Musisz ponownie zgłosić problem i czekać na odpowiedź. Jeżeli nie jesteś zadowolony z usługi Guard Note9 to możesz zgłosić reklamację do organizatora promocji. Tak czy inaczej będziesz musiał ponownie poświęcić kilka dni na rozwiązanie tematu 

Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
First Poster

Witam ponownie.

Niestety po 6 dniach (5 pracujących w przypadku samsunga) 4 dniach roboczych, dostałem odmowę uznania wymiany urządzenia. 

Cytuję "Rozumiem, że nie zgadza się Pan z odpowiedzią. Jak informowalismy, zweryfikowaliśmy sprawę bardzo szczegółowo. Z nagrań wydawanych telefonów wynika, że urządzenie zostało przekazane bez opisywanych przez Pana uszkodzeń. Jeśli posiada Pan protokół szkody, sporządzony z kurierem przy odbieraniu urządzenia, prosze o przesłanie, skonsultujemy sprawę."

Moja odpowiedź:

"Nie sądzę że macie nagranie takiej jakości żeby wyłapać tak małe uszkodzenie. Ale to bez problemu da się sprawdzić.

Urządzenie dostałem bez foli zabezpieczającej.
Nie rozumiem jak mogłem przy kurierze dostrzec tak małą wadę- nie jest to możliwe. 
Pomijam fakt że urządzenie otrzymałem czarne, a jeśli kolor się nie zgadza urzadzenia kurier wymienić nie może (poczytałem wasze regulaminy), także jeśli takie macie dokładne i precyzyjne metody, procedury i kamery to gratuluję.
Czuje się oszukany, a wy sprawę zamiatacie pod dywan, ale jeśli nie da się sprawy załatwić tak jak należy to załatwimy ją inaczej. 
Proszę o przesłanie pliku wideo w pełnej rozdzielczości (choć pewnie stwierdzicie że nie macie obowiązku), sprawdzę to osobiście i przekaże prawnikowi."

Sprawdziłem osobiście lustrzanką z funkcją nagrywania 4k, z okległości kilu centymetrów nie jestem w stanie dostrzec uszkodzenia, kamerę trzeba przystawić bardzo blisko w konkretnym punkcie i pod konkretnym kątem.

Tak czy siak, infolinia to kpina, czas realizacji- kpina, odpowiedzi mailowe w ciągu 24h- kłamstwo, realizowanie gwarancji guard (a nawet analiza i odpowiedź na zgłoszenie) w 48h- kłamstwo, jakość realizacji wymiany swap- zła- kupier zabrał urządzenie w innym kolorze niż ten który otrzymałem.

Jeśli i tym razem dostanę odpowiedź negatywną jedyne co mi pozostaje to rzecznik praw konsumenta albo przysłowiowy prawnik.
Superuser I
Superuser I

@pawelek, przykro mi z powodu sytuacji w jakiej się znalazłeś. Niestety nie jestem w stanie doradzić nic więcej w tym przypadku. Mogę jedynie życzyć powodzenia w działaniach, które zamierzasz podjąć.

Autorzy z największą liczbą like