Wsparcie

Open search

Problemy i zbywanie klienta- Guard Note 9.

First Poster

Witam,

mam taki mały problem:

-mój note nie ostrzy drugim obiektywem. Wibruje cały telefon, ale ostrości nie złapie.

-czasami wydaje mi się, że podczas wibracji- wibruje cały telefon, trzeszczenie itp.

-zacina się vol+/vol-, niewyczuwalny skok, czyścili mi to w serwisie, ale kolejny raz problem się pojawia.

Teraz do sedna tematu, mam usługę guard więc TEORETYCZNIE 2-godziny naprawa w wyspecjalizowanym serwisie albo wymiana urządzenia. Cytuję "Wymiana Smartfona Samsung door-to-door lub szybka naprawa w 2 godziny"
Dzwoniłem dziś do Częstochowy i do dwóch serwisów w Katowicach (każdy próbował mnie zbyć), ostatni (plaza) stwierdził, że naprawiają urządzenia w ramach Gurad, ale w sumie to nie mają części do Note 9 więc nawet jak się pofatyguję to wysyłają do warszawy- min. 3dni bez telefonu, a jeśli nie są w stanie naprawić to- zgadnijcie- odeślą do Wawy, więc najlepiej będzie jak zadzwonię na infolinię i tam coś mi poradzą.

Dzwonię na infolinię, miła pani informuje mnie, że TEORETYCZNIE 2h/albo wymiana ale PRAKTYCZNIE jak nie mają części to w sumie mam pecha, muszę poczekać. Ewentualnie zgłosić sprawę/ napisać maila z opisem i zdjęciami- co jest nie tak i znowu czekać, do kilku dni dostanę odpowiedź czy przyślą mi INNY- czyt. REGENEROWANY bądź nowy. telefon a kurierowi oddam uszkodzony.

Ale na stronach samsunga zgłaszanie usterek każą zgłaszać na infolinii (w przypadku Guarda). Zresztą nie znalazłem formularza, w którym mogę dodać zdjęcia/film jak proponowała infolinia.

Poza tym w przypadku wysłania do serwisu bądź oddania do punktu serwisowego nie dostanę telefonu zastępczego- oczywiście- tego nie było w regulaminie, ale po co w takim razie wciskać klientom kit w postaci naprawy w dwie godziny/wymiana na nowy.

Czy to jest jakiś żart?

Urządzenie za 4300zł, magiczna usługa guard, która w sumie istnieje tylko na papierze- każdy serwis może stwierdzić, że nie ma części= nie ma możliwości załatwienia sprawy w 2 godziny a nawet w 48h..

Do tego dochodzi fakt, że w przypadku kurierskiej wymiany na INNY mogę dostać REGENEROWANY? Na prawdę?

A tak odpowiada samsung na fb: "Prosimy o utrzymanie kontaktu poprzez infolinię. Jeśli jesteś niezadowolony z przebiegu naprawy, możesz zgłosić reklamację: http://spr.ly/6186EOQIY"

Dlaczego w autoryzowanym punkcie nie mogą wystawić opinii, że jest usterka i przysługuje opcja wymiany na nowy door to door?

Czy ktoś może mi powiedzieć jak to sprawnie i szybko załatwić, bo szlag mnie trafia..

26 ODPOW. 26
Mastermind

@pawelekA jaki wybrałeś filar ubezpieczenia Guadra ?

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Superuser I
Superuser I

@pawelek, przeczytałem regulamin i jest dokładnie tak jak piszesz. Użytkownik może skorzystać z usługi SWAP (wymiana urządzenia na nowe) lub ekspresowej naprawy do 2 godzin w serwisie. Warto jednak dodać, że regulamin promocji dokładnie precyzuje w jaki sposób korzystać z tych możliwości oraz jakie są ograniczenia.

SWAP

Zgłaszasz konsultantowi, że chcesz wymienić urządzenie ze względu na zauważone wady. Kurier przyjeżdza, odbiera Twój telefon i przekazuje Ci nowy lub odświeżony (który spełnia wszystkie warunki nowego telefonu). Odesłany telefon jest weryfikowany pod kątem zgłoszonej usterki. Jeżeli usterka nie zostanie potwierdzona zostanie przesłany kosztorys naprawy. Jeżeli klient nie zatwierdzi kosztorysu to nowy telefon może zostać zablokowany za pomocą funkcji KNOX Premium. Szczegóły w regulaminie w punkcie nr 4.

Ekspresowa wymiana

Czas w jakim urządzenie powinno zostać naprawione wynosi 2 godziny. Warto jednak zwrócić uwagę, że termin wykonania usługi może ulec wydłużeniu w razie zajścia nieprzewidzianych okoliczności. Podejrzewam, że brak części można podciągnąć pod takie zajście a to oznacza wyznaczenie nowego terminu naprawy. Więcej informacji w regulaminie w punkcie 6.

Jeżeli jesteś pewny wad występujących w urządzeniu to szybszą drogą moim zdaniem jest skorzystanie z usługi SWAP. Zachęcam jednak do dokładnego przeanalizowania regulaminu przed skorzystaniem z promocji.

Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
First Poster

Superuser I
Superuser I

@pawelek, nie ma sprawy! 

Dowód zakupu to podstawowy dokument, który jest wymagany w serwisie. Na podstawie tego dokumentu organizator promocji może sprawdzić datę zakupu oraz pochodzenie telefonu. Podejrzewam, że od tego momentu Twoja sprawa nabierze tempa. Na pewno masz kopię poprzednio wysyłanych wiadomości więc wystarczy, że wyślesz wiadomość ponownie dołączając dowód zakupu.

Co do załączonego filmu to rzeczywiście coś jest nie tak z Twoim telefonem, ale pamiętaj, że tylko pracownik serwisu posiada odpowiednie kwalifikacje aby stwierdzić usterkę.

Daj znać jak się sprawa potoczyła dalej. Powodzenia!

Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
Mastermind

A którą masz opcje Guadra tą tutaj  czy taką tu ?

Jeśli podoba Ci się moja odpowiedź, daj mi lajka. Założyłeś temat i Ci pomogłem ? Oznacz najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie. Dla mnie to najlepsza motywacja

Superuser I
Superuser I

@vdsl2, podejrzewam, że @pawelek posiada ochronę Guard, która była w promocji. Ta druga ochrona dotyczy płatnego ubezpieczenia wyświetlacza lub ubezpieczenia od kradzieży. W tym konkretnym przypadku ubezpieczenie nie miałoby żadnego zastosowania.

Mastermind

@nismoJakby skorzystał z normalnej gwarancji to już by zapomniał o problemie coś wiem na temat tego pakietu Guadra.

Superuser I
Superuser I

@vdsl2, nie korzystałem ani z gwarancji producenta ani z ochrony Guard więc nie mam zdania w tym temacie. Raz byłem w serwisie płatnie zmieniać wariant telefonu. Procedura przebiegła szybko i sprawnie. Jak do tej pory moje doświadczenia z serwisem są bardzo pozytywne.

First Poster

@vdsl2 tak jak przedmówca napisał, Guard z promocji. 

Chcę skorzystać, bo za coś teoretycznie się płaci (po za tym nie mam zastępczego urządzenia), promocja czy nie, powinna działać należycie. A infolinia i stajonarne serwisy o guardzie nie lubią rozmawiać, tylko przekierowują a to na maila, a to na stronę, a to do serwisu, a kolejny raz znowu do jakiegoś formularza.

Może to nie najlpszy przykład ale jak na gwarancji samochód klasy Note9- czyli takie Audi S8 ulegnie awarii, to nie zastanawiają się w serwisie jak olać klienta tylko jakie auto zastępcze są w stanie mu dostarczyć- i nie trwa do kilka dni..

Konsultantka zapewniała mnie, że do 24h zadzwonią, po tym jak wyślę maila z dowodem zakupu, niestety dostałem maila, że muszą przekazać zgłoszenie do innego działu i może wtedy ktoś raczy zrealizować wymianę na nowy...

Z serwisu w Opolu jestem zadowolony, w miarę sprawnie wszystko sprawdzają, diagnozują i naprawiają (czasem wysyłają do centrali)- oddawałem Wave, S4mini, Note 4, S7e, tylko za każdym razem telfonu przez około tydzień nie miałem. W sumie dopiero teraz, jak tak czytam swoje wypociny to zauważyłem, że każde urządzenie samsunga musiałem oddać na gwarancję..

Pierwszy raz miałem nie przyjemność korzystać z infolinii jak i próby wymiany urządzenia na nowe w ramach "rozszerzonej gw", no i się zawiodłem.

Na minus:

-nie ma możliwości wymiany urządzenia na nowe "swap" przez infolinię

-brak formularza, który byłby zrobiony pod Guarda- sami piszą żeby załatwiać sprawy przez infolinie- czyt. pkt 1

-kiepsko wyszkoleni konsultancji (sam kiedyś dorabiałem jako telemarketer- za wprowadzanie w błąd lub niewiedzę z mojej strony byłem rozliczany- rozmowy są nagrywane i wyrywkowo sprawdzane)

Wnioski: Guard a przynajmniej jego częśc to pic na wodę, bo przez ww. problemy od dłuższego czasu "próbuje naprawić" urządzenie tak aby nie zostać bez urządzenia mobilnego- na marne.

Autorzy z największą liczbą like