Wsparcie

Open search

Pływające paski na wyświetlaczu zwężające ekran

ROZWIĄZANE
First Poster

Szanowni Użytkownicy NOTA 9... Mam do Państwa pytanie, mianowicie czy na waszych wyświetlaczach pojawiają się z lewej strony oraz z góry pływające paski. Widać je najlepiej gdy włączymy kolory w negatywie wtedy są one białe nie mniej jednak od momentu wejścia w życie nowego softu "P" zaczęły mi się pojawiać paski zwężające ekran, dosłownie po milimetrze z lewej strony oraz z górnej strony wyświetlacza. Walczyłem zajadle z serwisem i wymieniono mi tel na nowy - że to wada techniczna - ale na nowym telefonie jest to samo. Chciałbym zweryfikować moje zaniepokojenie bo sadze że rypnięte jest oprogramowanie. Na "O" nic takiego nie pojawia się. Proszę przyjrzyjcie  się waszym wyświetlaczom a dam sobie rękę obciąć iż będziecie mieli podobne rzeczy z wyświetlaczem. Podkreślam jeden telefon wymieniłem bo sądziłem że to wada TECHNICZNA ALE NA NOWYM JEST TO SAMO.  Dziękuję bardzo za uwagę i liczę na odpowiedzi.

Zmieniłem tytuł wątku na odzwierciedlający treść postu /RadekK

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Superuser I
Superuser I

@bazylek78, nie wiem jak często występuje u Ciebie ten problem, ale dzisiaj ponownie sprawdziłem i nie pojawił się u mnie żaden biały pasek.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
3 ODPOW. 3
Superuser I
Superuser I

Witaj @bazylek78. Przyglądałem się uważnie wyświetlaczowi w moim Note9 zarówno przy normalnych kolorach i jak przy włączonym negatywie. Dodatkowo skorzystałem z aplikacji OLED Tools żeby dokładniej sprawdzić wyświetlanie różnych kolorów. Przez chwilę w górnej części wyświetlacza był widoczny biały pasek o szerokości 1 piksela, ale po chwili zniknął. Niestety nie widziałem żadnych pływających pasków. Spróbuj ponownie sprawdzić wyświetlacz w aplikacji OLED Tools wybierając opcję BURN-IN TEST. Jeżeli to możliwe to zrób zdjęcie pasków żeby zobrazować problem, o którym piszesz.

Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
First Poster

Właściwie to upewniłem się ze to nie moje oczy szwankują. Te paski zwęrzające ekran pojawiają się i znikają w różnych odstępach czasowych. Na początku sądziłem że może wadab telefonu ale przyb drugim modelu to samo. Dziękuję. 

Superuser I
Superuser I

@bazylek78, nie wiem jak często występuje u Ciebie ten problem, ale dzisiaj ponownie sprawdziłem i nie pojawił się u mnie żaden biały pasek.

Autorzy z największą liczbą like