Wsparcie

Open search

Note 9 czy S10 ?

First Poster

To moja pierwsza wiadomośc na forum tak więc witam wszystkich

Byłem zdecydowany kupić już teraz note 9 w wersji 8gb/512gb za 4400 zł ale na swoje nieszczęście/szczęście wyczytałem że s10 ma być już w marcu w sklepach.Gdyby chodziło tu o drobne zmiany jak między note8/9 czy s8/s9 to bym się naawet nie zastanawiał ale z tego co wyczytałem teraz nastąpi coś w rodzaju małej rewolucji.Potwierdził to sprzedawca w komputroniku będący "swieżo" po odwiedzinach przedstawiciela Samsunga.
Nie mam tu na myśli nawet tego że różne wersje s10 mają mieć od 6 do aż 12 gb ramu aż po 1 TB pamięci wewnętrznej ale przede wszystkim interesuje mnie zmiana w konstrukcji aparatu fotograficznego.
Według doniesień nowe s10 ma mieć od 3 do nawet 6 obiektywów ułozonych w inny sposób niż do tej pory co ma prekładać się na wyraźnie lepsza jakośc zdjęć.Nie ukrywam że w telefonie jakośc zdjęc jest dla mnie bardzo wazna bo dzięki temu nie musze nosić kompaktu a przecież nie zawsze potrzebuje zdjęć tak doskonałych jakie daje mi moja lustrzanka.
W związku z tym zastanawiam się co robić bo z jednej strony 4400 to dużo a z drugiej strony to może być mało  jesli s10 zwłaszcza w najlepszej wersji mocno poszybuje z ceną.
Co robić czekać na s10 czy brac teraz note 9 ?

6 ODPOW. 6
Superuser I
Superuser I

Miałem podobny dylemat i zdecydowałem się na Note9. Jestem zadowolony i spokojnie czekam na premierę S10. Jeżeli okaże się, że będzie to rewolucja to poczekam aż stanieje i wtedy ewentualnie zmienię tylko, że wtedy na horyzoncie może pojawić się Note10 i będzie kolejny dylemat. Daj znać co zdecydowałeś.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
First Poster

Zdecydowałem się poczekać.Mój note 3 jeszcze żyje więc uznałem że warto poczeka 3-4 miesiace i kupić s10 zaraz po premierze bo jak słusznie napiałeś czekając aż stanieje można doczekać note10 i tak w kółko.Mam do wydania jakieś 5500 tyś a za tyle myślę że s10 będzie dostępny w całkiem dobrej konfiguracji.

Superuser I
Superuser I

Według wstępnych informacji mają pojawić się aż trzy modele - Galaxy S10 Lite, S10 oraz S10 Plus. Przy kwocie jaką dysponujesz zapewne wystarczy na najdroższy model. Już teraz wygląda, że nowe modele to będzie raczej ewolucja charakteryzująca się zmniejszeniem ramek oraz dodaniem okrągłego wycięcia na przedni aparat na wyświetlaczu. Do tego dodadzą nowe podzespoły oraz system Android Pie. Tak przynajmniej wynika z przecieków. W lutym ma się odbyć prezentacja więc wtedy dowiemy się wszystkiego.

Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
First Poster

Mnie najbardziej ciekawi jakośc zdjęć przy 6 obiektywach a dokładnie 4 bo 2 do selfi to mało znaczący dodatek.

Tutaj liczę na jakąś lekką rewolucję czyli wyraźny przeskok jakościowy oraz na to że zapowiadane 12 gb ram da kopa systemowi który zawsze po jakimś czasie muli.

Superuser I
Superuser I
Na pewno poprawią nieco jakość zdjęć, ale nie liczyłbym na rewolucję. Każdy nowy model reklamowany jest jako rewolucja w dziedzinie fotografii a w testach wychodzi, że jest tak samo albo nieco lepiej w porównaniu do poprzednika. Mimo wszystko liczę na rewolucję!

First Poster

Myślę że teraz zmiana będzie większa niż wcześniej bo 4 obiektywy zamiast 1/2 to spora różnica.Osobiście wolałbym żeby telefon był grubszy ale miał większą matrycę aparatu ale na to pewnie żaden producent nie pójdzie a szkoda.

Autorzy z największą liczbą like