Wsparcie

Open search

Notatki na Clear View nie działają (Note9)

First Poster

Witam.

Nie mogę robić notatek przy wyłączonym ekranie i zamkniętej osłonie. Odpala się animacja wyciągania rysika ale zostaje przerwana wyświetlaniem zegara AOD i nic z pisania. Co ciekawe czasami jest to możliwe (przez kilka godzin). Od początku android PIE.

A tak w ogóle to AOD przy zamkniętej osłonie nie działa właściwie, można go uruchomić jedynie przyciskiem zasilania (lub wycięciem spena), tapnięcie ekranu działa jedynie przy otwartym "kejsie".

15 ODPOW. 15
Superuser I
Superuser I

@jaromito, korzystałem z telefonu Note9 i nigdy nie miałem możliwości wprowadzania notatek przy zamkniętej obudowie. Wybudzanie również działało wyłącznie przy otwartej obudowie. Moim zdaniem to normalne zachowanie telefonu podczas używania etui Clear View Cover.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
First Poster

To trochę głupio. Wygodnie się z tej możliwości pisania po Clear View korzystało a to był bug...

Superuser I
Superuser I

@jaromito, szukałem informacji na stronie Samsunga odnośnie możliwości korzystania z rysika przy zamkniętej obudowie, ale niestety nie udało mi się znaleźć. Być może miałeś zwiększoną czułość dotyku i dlatego mogłeś korzystać z rysika przy zamkniętej obudowie. Tak czy inaczej moim zdaniem korzystanie z etui w taki sposób jak opisałeś nie jest możliwe w Note9.

Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
Apprentice

Tzn kwestia przedstawia się tak że po ponownym uruchomieniu telefonu musisz otworzyć i zamknąć pokrywę clear viev  wtedy normalnie piszesz rysikiem z zamknięta obudową  . 

Z każdą kolejną próba, piszesz bezpośrednio po clear View cover od razu po wyciągnięciu rysika. 

Przed momentem sprawdziłem to na swoim n9 z pie i działa za każdym razem  

Superuser I
Superuser I

@ADIKlaw44, dziękuję za informację. W takim razie nie odkryłem tej funkcji przez kilka miesięcy  Tak czy inaczej nigdzie w opisie Note9 czy etui Clear View nie jest napisane, że można korzystać z osłony w ten sposób.

Apprentice

Czy możesz opisać to dokładniej? U mnie raz działa a raz nie działa...

RadekK Moderator
Moderator

Cześć @WojciechZ,

Nie zauważyłeś żadnej zależności, kiedy notatki działają, a kiedy nie?

Zawołajmy @nismo oraz @ADIKlaw44  - możecie zweryfikować na swoich Note, czy notatki w Clear View w dalszym ciągu działają?

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Superuser I
Superuser I

@RadekK, chętnie podzieliłbym się swoimi spostrzeżeniami, ale nie posiadam już telefonu Note9 

Apprentice

Mogę tylko potwierdzić, że wcześniej wspomniana przez autora watku funkcja bezbłędnie działała również na moim Note 9. Natomiast po bodajże przedostatniej aktualizacji, pisanie notatek przy zamkniętej pokrywie stało się niemożliwe. Po wyjęciu rysika pojawia się charakterystyczna animacja w prawym dolnym rogu, po czym wcina się AOD i nici z pisania przy zamkniętej pokrywie etui. 

Autorzy z największą liczbą like