Wsparcie

Open search

Jakie nowości i smaczki z S10 i S10+ dostaniemy w kolejnych aktualizacjach i czy w ogóle do Note 9..

Helping Hand

Ciekawa jestem czy i jakie nowości z S10 i S10+ znajdą się w Note 9. Mam nadzieję że sporo.. zapraszam do dyskusji..

6 ODPOW. 6
Superuser I
Superuser I

Jedną nowość już otrzymaliśmy i jest nią możliwość zmiany działania przycisku Bixby. Kolejne nowości pewnie trafią w późniejszym okresie, aby początkowo odróżnić S10 od reszty modeli. Według mnie mogą to być:

-Ulepszone ikony AR Emoji (w S10 dodano śledzenie ruchów gałek ocznych, języka, ciała w tym nóg i rąk)

a.jpgb.gifc.gifex.jpg

-Tryb Instagram w aplikacji Aparatu

5ffc7bbe-e4e6-4064-8a34-b793cd2d623c.pngcfdfadfd-4122-481a-9fb5-7a0a115be765.png

-Dodatkowe scenerie w funkcji Scene Optimizer (w S10 jest ich 30)

-Usługa Digital Wellbeing (monitoruje ona czas jaki spędzamy z danymi aplikacjami)

digital.jpg

-Podwójne dotknięciu w celu obudzenia telefonu

IMG_20190220_154443-e1550709621398-768x1024.jpg

-Otwarte SDK aparatu (dzięki temu producenci w aplikacjach typu Snapchat czy Line będą mogli poprawić jakość zdjęć)

snap.JPG

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Superuser I
Superuser I

@Alicja70, ciekawe pytanie, które w zasadzie wyczerpał już @kamil40013 w swojej odpowiedzi. Ze swojej strony mogę jedynie dodać, że w telefonach z rodziny S10 znajduje się nowsza wersja nakładki One UI w wersji 1.1. Starsze telefony, które już otrzymały aktualizację do wersji Android Pie posiadają wersję One UI 1.0. Być może z czasem otrzymamy również nowszą wersję nakładki.

Galaxy-S10-One-UI.jpgOne UI 1.1 w Galaxy S10+

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Helping Hand

Może się okazać, że Samsung nas jeszcze czymś zaskoczy, w końcu Note zawsze trochę się różnił od S. Tak sobie myślę, że możemy też coś dostać z Nowej odsłony Note 10, która zapewne pojawi się jak zwykle za ok pół roku😉

Superuser I
Superuser I

@Alicja70, oczywiście, że Samsung może nas jeszcze zaskoczyć. Być może część z wcześniej opisanych nowości pojawi się w niedługim czasie, ale obawiam się, że na większe nowości będziemy musieli poczekać do kolejnej dużej aktualizacji systemu Android.

Superuser I
Superuser I

Część z was pewnie już wie za sprawą użytkowników @ArekR79 oraz @nismo z tego tematu, że Samsung w przyszłej aktualizacji dla S9/S9+ oraz Note 9 wprowadzi funkcję znaną z S10. Jest to możliwość zmiany pola widzenia (FOV) przedniej kamery. Dzięki tej funkcji będziemy mogli zdecydować czy ujęcie ma mieć szerokie, czy wąskie pole widzenia. Obecnie wartość FOV wynosi 80 stopni. Po aktualizacji będzie możliwość przełączania się za pomocą przycisku pomiędzy 80 oraz 60 stopniami:

NISMO.jpgFot. nismo

test.jpgFOV 68 vs 80 stopni. Fot. Sammobile

Czy według was jest to przydatna funkcja, czy może czekacie na inne nowości ?

Superuser I
Superuser I

Pojawiła się kolejna nowość w One UI 1.1 a mianowicie możliwość zmiany orientacji ekranu Always On Display. Teraz posiadacze modeli S10e, S10 oraz S10+ mogą obrócić ekran AOD do pozycji poziomej z poziomu ustawień (Ustawienia > Ekran blokady > Always On Display > Orientacja ekranu) lub klikając dwukrotnie na zegarze AOD i wybierając opcję obrotu.

Screenshot_20190327-120242_Settings.jpgEkran blokady > Always On DisplayScreenshot_20190327-120252_Always On Display.jpgOrientacja ekranu AOD

Autorzy z największą liczbą like