Wsparcie

Open search

Jaki serwis Samsung w okolicach Dolnego Śląska ?

Explorer

Witam ,muszę wyslac do serwisu-stłuczony  ekran dotykowy- spadł na betonową podłogę i stłukł się ekran i część obudowy 😥🤬😡👹, gdzie wysłać w okolicach Dolnego Śląska w miarę szybko i sprawnie i by była naprawa za darmo, nie mogę teraz zapłacić 1k za naprawę,  oczywiście oryginalne części i serwis oficjalny Samsung Note, jaki wybrać i gdzie?. Telefon rejestrowany w Samsung Guard na rozszerzenie gwarancji i w Samsung Members chyba ma jeszcze gwarancję na wymianę części. Co robić?.

22 ODPOW. 22
Superuser I
Superuser I

@N81, jeżeli telefon został ubezpieczony w Samsung Guard to musisz postępować według wskazówek podanych w warunkach tej usługi. Kartę produktu oraz ogólne warunki ubezpieczenia znajdziesz w tym miejscu. Daj znać czy udało się pomyślnie zrealizować naprawę.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
Explorer

Jest zle.

06.06 złożyłem zgoszenie do Samsung Guard na stronie   https://mcybersvc1.samsungcsportal.com:83/pl/page/    i wypełniłem formularz zgłoszenia naprawy na tej stronie , zostało ono przyjęte co potwierdzono emailem, wybrałem serwis oraz kuriera na 11.06:13.00 od wczoraj czekam na niego jednak dziś przeczytałem (poniższą) odpowiedz na zgłoszenie i nie wiem co o tym myśleć, gdyż telefon jest podobno ubezpieczony i ma gwarancję na naprawy Samsung Guard, zatem naprawa powinna być wykonana bez problemów !!! 

Czy zgłoszenie do Samsung Guard  La Parisienne Assurances S.A. wymaga wykonania bądz powoduje nie wykonanie naprawy przez serwis, są jakieś połączenia między tymi usługami i zaprzeczenia ich wykonia jeśli wybierze się SGA?

Telefon mam z drugiej ręki jak uzyskać nr polisy od 1 kupującego i jak wygląda ta polisa ?

Jak przekonać serwis do wykonania naprawy na co mam chyba prawo do jej wykonania?

Treść zgłoszenia

S/R)Witam, musze wysłać do serwisu stłuczony ekran, telefon spadł i
stłukł się cały ekran dotykowy i część obudowy. Serwis oficjalny Samsung
Note . Części uzyte do naprawy oryginalne i nowe . 
 Naprawa bezpłatnie, telefon rejestrowany w Samsung
Guard +Samsung Members  na przedłużenie terminu gwarancji do
naprawy . Jest to pierwsze tego typu zgloszenie od daty zakupu
urzadzenia .
Czy po wymianie zachowa parametry nowego telefonu i wodoscczelnosc, jak
przebiega obsluga klienta i kiedy w jaki sposob moge przeprowadzić
naprawe oraz odbiór urzadzenia ?

Odpowiedz firmy Samsung S.A

2019.06.06
Szanowni Państwo,
W imieniu firmy Samsung Electronics Polska Sp. z o.o. dziękuję za
kontakt z naszym Centrum Obsługi Klienta.
Rozumiem, że kontaktują się Państwo w sprawie uszkodzonego wyświetlacza.
Informuję, że zgodnie z 5 pkt. Karty Gwarancyjnej - Gwarancją nie są
objęte: mechaniczne uszkodzenia i wywołane nimi wady. Naprawy mogą
Państwo dokonać odpłatnie w autoryzowanym serwisie firmy Samsung.
Lokalizacje naszych punktów mogą Państwo sprawdzić na stronie:
http://www.samsung.com/pl/support/service-center/
Z pozdrowieniami,
XXX XXX
--------------------------------------------------------------
Centrum Obsługi Klienta
Samsung Electronics Polska Sp. z o. o.
tel: 801 1SAMSUNG
801 172 678 (pon.-pt. 8-20, sob. 8-17)
www.samsung.pl
społeczność samsung
Sprawdź jak Samsung przetwarza Twoje dane osobowe:
http://www.samsung.com/pl/info/privacy/

Superuser I
Superuser I

@N81, dlaczego zgłosiłeś sprawę za pomocą tej strony? Według warunków ubezpieczenia szkodę należy zgłosić pod konkretny numer telefonu lub podany adres e-mail. Zerknij do paragrafu 11 warunków ubezpieczenia i niezwłocznie zgłoś szkodę korzystając z podanych tam możliwości.

Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
Explorer

Mówisz o tym? (poniżej), w zasadzie nie rózni się to od tego co zrobiłem (a robie to po raz pierwszy i pierwszy raz ogólnie w tym a w szczególności w Samsung-u) , gdyż zgłoszenie do SPB jest takie same jak do cyber serwis samsung guard - to chyba ta sama jednostka ? 

Co należy do obowiązków ubezpieczonego?
 W razie zajścia zdarzenia (wypadku) ubezpieczeniowego:
 użyć dostępnych środków w celu ratowania przedmiotu ubezpieczenia oraz zapobieżenia szkodzie lub zmniejszenia jej rozmiarów;
 niezwłocznie, nie później jednak niż w ciągu 7 dni od powstania szkody lub uzyskania o niej wiadomości, zawiadomić Centrum
Obsługi Klienta pod numerem +48 22 438 44 78 lub na adres e-mail samsungguard@spb.eu lub pisemnie na adres: SPB Polska
Skr. Pocztowa nr 7, ul. Dzika 4, 00-198 Warszawa 80;

Superuser I
Superuser I

@N81, tak. Jeżeli taki jest wymóg ubezpieczyciela to wyślij ponownie zgłoszenie na wskazany adres lub zadzwoń pod podany numer telefonu. Widocznie inaczej rozpatrywane są sprawy zgłoszone za pomocą strony Cyber Serwis a inaczej mailowo.

Explorer

Witam, więc tak, wysłałem maila na podany adres ze zgloszeniem szkody z ubezpieczenia Samsung (samsung Guard Insurance) i Guard Serwis  ,zgloszeniem naprawy telefonu do serwisu i kopie faktury VAT i otrzymanymi informacjami o polisie ( od 1-go właściciela), wszystko razem poszło na maila do samsung .

Po kilku dniach przyszła odpowiedź w której żądają ode mnie polisy chociaż chyba 5 razy im wysłałem wszystko co otrzymałem od pierwszego właściciela kupującego Polisę i rejestrujacego Samsung Guard przy zakupie telefonu.

Czyli nr. POL XXxxx i dane osobowe i kontaktowe z zawierającym ubezpieczenia Samsung,czyli wszystko co jest potrzebne z informacją o tym że przekazałem im wszystko co miałem i otrzymałem od pierwszego właściciela.

Teraz odeslali mi pismo w którym twierdzą,że nie dostałem im polisy chociaż chyba z 5 razy podawałam w każdym poprzednim mailu informacje dotyczące polisy oraz jej numer wraz z informacją o tym że można ją odnaleźć w systemie samsung Guard wraz z danymi właściciela,że rezygnują z realizacji ubezpieczenia i serwisu bo nie dostałem im pier....polisy chociaż jest o niej informacją w każdym z pięciu maili do nich. 

Jak zrealizować swoje prawa do naprawy telefonu,realizacji ubezpieczeń.

Superuser I
Superuser I

@N81, czy wysłałeś polisę (dokument) do ubezpieczyciela czy tylko sam numer polisy? Doślij polisę i powinno być wszystko w porządku.

Explorer

problem z tym, że nie mam polisy ,gdyż ma ją pierwszy właściciel telefonu ,do którego dzwoniłem i przysłał mi jedynie nr polisy i dane osobowe z rejestracji telefonu,na jakiś dziwnych nie czytelnych skanach z MS Office na których nic nie ma .Screenshot_20190620-153943.png

Superuser I
Superuser I

@N81, warto w takim razie dopytać osoby, od której kupiłeś telefon, czy posiada polisę w formie elektronicznej lub papierowej. W regulaminie ubezpieczenia widnieje informacja, że COK może poprosić o kopię polisy więc bez tego dokumentu ciężko będzie zrealizować naprawę w ramach ubezpieczenia.

Autorzy z największą liczbą like