Wsparcie

Open search

Galaxy Note 9 problem z aparatem

Highlighted
ROZWIĄZANE
Apprentice

Witam, otóż od paru dni mam problem z moim Note 9, a konkretnie z jednym z obiektywów, przy włączaniu zoomu 2x w trybie automatycznym (oraz live focus) teleobiektyw wydaje mechaniczne dźwięki, obraz pływa i najczęściej nie chce się wyostrzyć, z resztą tutaj jest nagranie z ekranu: www.youtube.com/watch?v=uwdGpJQLIAc

Problem zgłoszony przez aplikację Samsung Members, ale pewnie skończy się to w serwisie. Pakiet Guard jest obsługiwany przez najbliższy punkt ponad 120km ode mnie w Poznaniu i nie mam kiedy tego po pracy załatwić. Do najbliższego serwisu autoryzowanego mam koło 20km i już wysłałem maila z zapytaniem. Czy ktoś spotkał się z takim problemem, telefon nadaje się do wymiany czy naprawy? Note kupiony w maju, nie uśmiecha mi się teraz na rękojmi czekać 2 tygodni a z serwisem nie mam doświadczenia. Jakieś doświadczenia z takimi problemami?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
Superuser I
Superuser I

@wanderrer, już wiadomo, że bez pomocy serwisu nie uda się rozwiązać tego problemu. Najlepiej oddać telefon bezpośrednio do serwisu jako reklamację z tytułu gwarancji producenta. Ewentualnie możesz zgłosić rękojmię u sprzedawcy, ale czas oczekiwania może być dłuższy ponieważ sprzedawca będzie wysyłał telefon do serwisu. Jeżeli masz dodatkowe pytania to pisz śmiało.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
16 ODPOW. 16
Superuser II
Superuser II

@wanderrer dźwięki to nie problem, bo wszystkie aparaty z optyczną stabilizacją je wydają. Podobnie dzieje się podczas otwierania i przymykania przysłony.

Problemem jest falowanie obrazu i brak ostrości. Zacznij od wyzerowania danych i pamięci aparatu. Jeżeli to nie pomoże, wredy trzeba będzie pokusić się o wizytę w serwisie.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Apprentice
@Szewcu72 Jeśli dźwięk to nie problem to dlaczego żaden Note i ogólnie telefony z stabilizacją i z/bez zoomu nie wydają dźwięków (słyszalnych dla ucha jako golarka elektryczna)? Do tego dochodzą miniaturowe wibracje w okolicy aparatu na etui i tafli telefonu, sam Note wtedy lubi zacząć się grzać, wyczyszczenie danych i pamięci podręcznych nie dało żadnego efektu- już próbowałem.
Superuser II
Superuser II

@wanderrer nie będę wchodził z tobą w polemikę na temat dźwięków dochodzących z okolic modułów foto. Napiszę tak, gdybyś zagłębił się choć troszkę w temat, znalazłbyś kilka wątków na ten temat na forum i nie wypisywał takich herezji. 

Jeżeli jednak w twoim przypadku problem z ostrzeniem i stabilizacja nadal występuje, udaj się do serwisu.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Apprentice

@Szewcu72 Ale jakich herezji? Stwierdzam fakt- mój konkretny model Note 9 po włączeniu zoomu 2x wydaje dźwięk jak golarka elektryczna, wcześniej nie wydobywał że żaden słyszalny dźwięk dla mojego ucha- nie twierdzę że dźwięków nie ma żadnych. Ale jeśli twierdzisz że to normalne to racja, polemika jest zbędna. Na forum znalazłem jeden temat, gdzie wszystko zostało zamienione pod dywan, z resztą ten problem to nie jednostkowy przypadek.

Superuser II
Superuser II

@wanderrer oddaj telefon do serwisu, będzie po kłopocie. Może uda się wymienić golarkę na sprawny moduł.

Superuser I
Superuser I

@wanderrer, już wiadomo, że bez pomocy serwisu nie uda się rozwiązać tego problemu. Najlepiej oddać telefon bezpośrednio do serwisu jako reklamację z tytułu gwarancji producenta. Ewentualnie możesz zgłosić rękojmię u sprzedawcy, ale czas oczekiwania może być dłuższy ponieważ sprzedawca będzie wysyłał telefon do serwisu. Jeżeli masz dodatkowe pytania to pisz śmiało.

Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
Apprentice

mam dokładnie taki sam problem, na razie robię research w necie....

Superuser I
Superuser I

@kiniurulaa, koniecznie daj znać czy udało się znaleźć jakąś wskazówkę lub rozwiązanie dla tego problemu. Mimo wszystko na początek proponuję wykonanie przywracania ustawień fabrycznych bez wgrywania kopii zapasowej. Jeżeli to nie pomoże to może się okazać, że to usterka mechaniczna a w takim wypadku tylko serwis będzie w stanie udzielić pomocy.

Apprentice

@kiniurulaa problem zaczyna wypływać masowo, po jakieś czerwcowej aktualizacji jest wysyp osób które moją takie objawy z teleobiektywem, zauważyłem za to że w nocy używając teleobiektywu nagrywając film najczęściej jest wszystko w porządku, ale w dzień teleobiektyw staje się bezużyteczny dla zdjęć i filmów, do tego mały kaloryfer w dłoniach, oczywiście za odpowiedzią że strony Samsunga trzeba czekać dalej, powodzenia w poszukiwaniach- podziel się jak coś ustalisz ciekawego

Autorzy z największą liczbą like