Podpora

Open search

Galaxy Note 9 - Android Pie

Apprentice

Vypada to pekne, jen musim rict, ze zobrazeni ikon a hlavne rychle volby horniho panelu mi vyhovovalo na puvodnim sytemu vice. 

Nevite nekdo jak nastavim zobrazeni nahledu oznameni na zamcene obrazovce? Pred aktualizaci to bylo v pohode, ted tam jsou jen ikony a nevidim napr nahled mailu.... Dekuji

Superuser I
Superuser I

Nastavení  - Zamknout displej - Oznámení - Styl zobrazení 

A tam si vybereš.

Apprentice
Diky moc, jsem to porad nejak prehlizel
Superuser I
Superuser I

Kua kdo vymyslel, že se na přepínač dá kliknout pro další nastavení... :(

Jo a toho nagigačního panelu se zbavíš snadno - bxActions na to má akci. A Tasker to určitě také umí.

Screenshot_20190123-214247_bxActions.jpg

Superuser I
Superuser I

Po prvních 24 hodinách s novým systémem, hodním tento velice pozitivně. Je vidět neskutečná práce vývojářu a nejde jen o drobné kosmetické změny. Používám vždy nový noční režim s defaultním tématem. Tady jsem narazil na dva problémy. Jeden s klávesnicí, jak jsem uváděl výše a další vidím v tom, že podle mého názoru by se neměla v nočním režimu dostat do navig. panelu nikdy světlá barva, nejde pouze o vzhled, ale jde o zdraví zobrazovacího panelu. Nepomůže ani přepnutí na  gesta, světlá linka zůstává. Tenhle problém se vyskytuje u některých aplikací, ale mělo by to být zasazeno už do systému. Noční režim = vždy černý podklad. Projevila se i jedna funkční chybka a to přijímání upozornění emailů ve vestavěné aplikaci. Nastaveno vyzvedávání po přijetí, ale bohužel po nějaké době nečinnosti přestanou emaily chodit. Tohoto jsem si na Note 9 s Oreem hodně cenil, neb jako jeden z mála telefonů s androidem byl 100% spolehlivý co se notifikací emailů týká a celkově vůbec. Paralelně mám v používání i aplikaci Gmail, která je mimochodem na všech telefonech co se upozornění týká velice nespolehlivá a tam takový problém není. Aplikace Email i Gmail mám stejně nastavené co do optimalizace baterie a chodu na pozadí. Proto jsem aktuálněScreenshot_20190124-061206_SledovaniTV.jpgScreenshot_20190124-061232_SledovaniTV.jpg vypl veškeré funkce ovlivňující právě úspory baterie a uspávání na pozadí a budu to ještě sledovat. Instalace aplikací třetích stran, ať už pošt. klienta, klávesnice atp. pro mě není řešení, vždy používám aplikace od výrobce telefonu a nemám problém se jim přizpůsobit.  

Superuser I
Superuser I

Tak to já nahrazuju prakticky všechno. Nehledě k tomu, že třeba Gmail je součástí systému

Ale jinak mám jiný launcher, klávesnici, přehrávač médií i prohlížeč galerie. Proč? Protože v dávných dobýách toho ještě ty vestavěné moc neuměly, třeba přehrávání s externími titulky. Můj přehrávač ano. Takže já, když změním telefon, vlastně ani nic nepoznám. Všechno vypadá stejně, nemusím se učit nové věci. Jasně, když nějaký ynteligent přesune hodiny na druhou stranu lišty, tak to odskáču také, ale s tím se nedá nic dělat.

Skoro se divím, že nemáš jabko, s takovým přístupem Já na Androidu miluju právě to, že si ho můžu přizpůsobit podle sebe, místo abych se přizpůsoboval já.

Superuser I
Superuser I

Tak je to taky správně, zvláštní případ jsem já :-) Jak zapnu telefon, tak nechám vše jak je, tapeta, vyzvánění, téma... Zajímají mě prostě ty aplikace, používáním se snažím zjistit, proč to je vlastně takhle, jakou to má logiku atp. Navíc se snažím instalovat i minimum aplikací. V zásadě používám aplikace od výrobce HW, tedy od Samsungu a od výrobce SW a to jsou apky od Googlu. Myslím základní, email, kalendář, zprávy, poznámky, cloud, dokumenty. Od dalších stran nic co se zákl. aplikací týká. Takže zbývají soc. sítě a bank. aplikace a mám vystaráno. Iphone, to je kapitola sama pro sebe, když to shrnu, špatně se ovládá, skoro nic neumí, telefon pro dožívající příznivce značky. 

Pathfinder

Mě třeba vyhovuje i Launcher od Samsungu , mám sice nainstalovanou i Novu , zatím ji nepoužívám .  Jinak přehrávač na video, za mě MxPlayer ten je bezkonkurenční  😀

Superuser I
Superuser I

Tak to jo, taky si to projdu a přemýšlím, proč je to právě takhle a někdy mě překvapí, co vymysleli. Jenže defaultní launcher neumí např. překrývání widgetů, a to je věc, kterou používám. Takže u Samsungu by se muselo hodně změnit, abych změnil launcher (zamykání plochy, neomezená změna velikosti widgetů, vrsvy, překrývání widgetů, gesta, integrace se Sezame...)

Apprentice

Taky jsem si stáhl aktualizaci na Anroid 9 Pie. Jenže po nainstalová a restartu se nedostanu dál jak na obrazovku načítání SAMSUNG kde zůstal a zhruba po 1 hodině se restartoval a opětovně jsem se nedostal dál než jak na obrazovku načítání SAMSUNG. Nepomohlo mi ani to jak mi radil Live assistent že mám telefon nechat úplně nechat vybít a pak nabít a zapnout. Zkoušel jsem s nim i tu možnost jako bych šel do nouzového režimu ale bohužel to dělá stále že dojde na obrazovku načítání SAMSUNG a nedostanu se dál. Může mi někdo z komunity pomoci jak se do telefonu dostat do normálního stavu kde funguje vše a to co v telefonu je tam i zůstane? Udělal jsem si sice zálohu pomocí Smart Switch ale ta neudělá úplnou kopii telefonu (neco jako bitovou kopii Win....).

Autoři s nejvíce přijatými like