Podpora

Open search

Dialer nevyhledává podle českých znaků

Highlighted
Superuser I
Superuser I

Už dlouho používám alternativní dialer. Zvykl jsem si na něho už v době, kdy jsem přecházel z HTC na Samsung a jejich dialer byl hrozně návykový. Teď využívám dual SIM, což ten můj dialer neumí, tak se snažím skamarádit s tím od Samsungu.

Jenže jsem zvyklý (a to nebudu měnit) vyhledávat lidi podle T9. A tady je kámen úrazu. Za prvé to nevyhledává přes firmu, takže když si nepamatuju jméno mého doktora, ale vím, že jdu na ortoperii, začnu psát "orto" a ono to najde. Ne ale v Samsung číselníku :(

Co je horší, moje švagrová se jměnuje Svěráková. Začnu psát 7837 - a mám ji. Jenže u Samsungu se to u třetího znaku (3 = ě) ztratí, prostě ho to nebere. U mého dialeru můžu nastavit hledání podle národních abeced, tady jsem nic takového nenašel.

Takto se chová dialer od Samsungu:

Contacts78.jpg  Contacts783.jpg

A takto exDialer:

exDialer783.jpg

Má to řešení? (Odstranění diakritiky z jmen nebo jejich jakékoliv komolení odmítám). Beru i doporučení na nějaký jiný dialer, který umí pořádné vyhledávání, vypadá dobře a umí dual SIM.

3 ODPOVĚDI/ODPOVĚDÍ
Superuser I
Superuser I

Sice tuhle funkci nepoužívám, ale schválně jsem se na to podíval a jednu Svěrákovou jsem si pro účel testování přidal do seznamu. Opravdu to nefunguje. Zajímavé, že ostatní jména s diakritikou ale vyhledá dialer bez problémů. Problém tedy způsobuje písmeno "ě". Při nahrazení ě za jiné ale vše funguje, viz. obrázek. Taková z nouze cnost. Screenshot_20181204-091041_Gallery.jpgScreenshot_20181204-091209_Contacts.jpg

Superuser I
Superuser I

To je přesně to, co nechci, abych si komolil jména :(

BTW zkus to, je to hodně dobré. Teda za předpokladu, že nemáš v kontaktech moc lidí s "ě" ve jménu...

Superuser I
Superuser I

Já telefon nepoužívám na volání, volám jen na 5 čísel a ty mám v oblíbených hned nahoře

Autoři s nejvíce přijatými like