Wsparcie

Open search

Dex - obraz byl i go nie ma, a przez przejsciowke VGA nieczytelny

Apprentice

No i niestety wracam jeszcze raz.

Kupiłem urządzenie, które w środę wyświetlało mi PRZYNAJMNIEJ to co widać na smartfonie przez łącze HDMI

Urzadzenie do DEX replikator portow.jpgUrządzenie

Zorientowałem się że w DEX nie o to chodzi - i napisałem na grupę tu:

https://tinyurl.com/yasoylpk

Z odpowiedzi zorientowałem się że potrzebuję zasilić urządzenie z zasilacza aby dex się uruchomił.

Próby uruchomienia skutkowały komunikatem: "Dex nie uruchomi się przy otwartej okładce"/cytuję niedokładnie/. NIGDZIE nie udało mi się znaleźć odpowiedzi czym jest tajemnicza "okładka".

Odinstalowałem wszystko co dotyczy portu USB (wykorzystywałem go do czytania danych z patrycji formatowanej w Windows - wymagało to wtyczki do Total Commandera).

Po tym wszystkim znów podłączyłem urządzenie. Po kilku próbach skutkującym wciąż powyższym komunikatem na chwilę uzyskałęm na monitorze obraz ekranu Smartfona przez łącze HDMI (czyli to co wcześniej)  ale nie DEX.

Potem Monitor stwierdził że nie ma "źródła" sygnału i nie reagował.

W międzyczasie po kolejnych resetach Smartfona zniknął komunikat o którym piszłem wcześniej(ten o "okładce" czymkolwiek by to nie było..

Obraz przez HDMI nigdy już się nie pokazał (z zasilaniem urządzenia lub bez)

Podłączyłem do monitora kabel od portu VGA (ma oprócz HDMI również wejście VGA):

Przejsciowka na VGA.jpg

Tak to wygląda. Ta przejścówka jest mi potrzebna bo na salach wykładowych są albo podłączenia HDMI ale częściej VGA.

Uruchomił się tryb DEX, choć smartfon zakomunikował, że "najlepsze efekty uzyskuje się z urządzeniami Samsunga" ;-)

Niestety efekty były tragiczne:

Monitor_przez_konwerter_VGA.jpg

Na monitorze widać to zdjęcie, które wstawiłem jako pierwsze. To wygląda jak tryb256 kolorów (?) ale nie jestem pewien. Po za tym miga.

Przejściówka do VGA wstawiona do wyjścia HDMI laptopa daje na tym monitorze obraz prawidłowy po podłączeniu do tego kabla VGA do monitora.

Przejściówka ta podłączona do wyświetlacza multimedialnego i potem do jego portu VGA daje ze smartfona przez urządzenie również identycznie zniekształcony obraz.

W miedzyczasie zniknęła możliwość wyświetlania zawartości ekranu smartfona poprzez podłączenie urządzenia nie zasilanego zasilaczem i dalej przez kabel HDMI do monitora.

Co się dzieje?

Przejściówka działą z laptopem na tym monitorze przez vga,

Laptop wyświetla obraz na monitorze przez hdmi bez tej przejściówki.

Smartfon nie wyświetla już w ogóle HDMI na monitorze,

a przez urządzenie+przejśówka VGA działa z zakłóceniami jak na zdjęciu (na rzutniku w pracy i monitorze w domu).

Wygląda na to, że coś jest do wyrzucenia z powodu uszkodzenia hardware,

Ciekawe co - Smartfon czy to urządzenie do DEX?

Proszę o jakieś pomysły co mam robić.

WYrzucić to i kupić samsungowego Dexa?

A może uszkodzony jest smartfon?

6 ODPOW. 6
Superuser I
Superuser I

@DzieckoRosemary, podejrzewam, że problem może tkwić w urządzeniu, które kupiłeś. Niestety na odległość ciężko stwierdzić, który element tej układanki zawiódł. Jeżeli zamierzasz często korzystać z trybu DeX to warto kupić oryginalne akcesorium.

Dostępne są dwie generacje stacji - DeX oraz DeX Pad. Nowsza stacja czyli DeX Pad umożliwia korzystanie z wyświetlacza telefonu podczas uruchomionego trybu DeX. Ekran telefonu służy wtedy jako gładzik. Poniżej załączam porównanie obu stacji.

Porownanie-DeX.jpg

>>> Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk! <<<
>>> Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych! <<<
Apprentice

No więc kupiłem stację dokującą Samsunga. Tą po prawej, na zdjęciu które przesłał kolega. Żeby nie było wątpliwości - sklep musiał być sklepem Samsunga i miał zresztą napisane Samsung nad wejściem.  ;-) Aby było jeszcze mniej wątpliwości w sklepie podłączyłem smartfona do ich ekspozycji z DEX - Dex się uruchomił.

W domu znowu nie TV zgłosił brak źródła sygnału. Ale na szczęście, Samsung załączył własny kabel HDMI.

Po zmianie kabla OBA urządzenia zaczęły współpracować z telewizorem. ALe każde wyświetliło co innego.  Urządzenie Samsunga wyświetliło tryb DEX zarówno na hdmi jak i na wspomnianej wyżej przejściówce do VGA.

Zatem problem wyświetlania smartfonem na najczęściej spotykanych wyświetlaczach mam raczej rozwiązany.

Jednak urządzenie NO NAME nie otworzyło trybu DEX. Pojawił się znany już wcześniej

munikat, że nie można otworzyć trybu DEX jeśli "OKŁADKA JEST OTWARTA".

Czy ktoś ma jakieś podejrzenia o co może chodzić?

Drugi problem to podłączanie dysków twardych. Mam trzy - zaden po podłączeniu nawet się nie rozkręcił    trochę popiszczały i stanęły. (300GB, 1,5 TB, 2 TB.) Ostatni kupiony w zaszłym roku.

Pod tym względem urządzenie "no name" radzi sobie lepiej. tam dyski świecą stale i się kręcą, tyle że można raz je czytać a raz nie można.

Pytanie - czy ktoś rozwiązał problem podłączania dużych dysków do Samsunga Note 9 przy użyciu tej stacji lub w jakiś inny sposób?

Superuser I
Superuser I

@DzieckoRosemary, dziękuję za informację zwrotną. Czyli w Twoim przypadku problemem był nieoryginalny kabel HDMI, który nie przesyłał sygnału. Najważniejsze, że udało się uruchomić tryb DeX z nową stacją. Widocznie drugie urządzenie nie posiada odpowiednich parametrów lub jest niekompatybilne i stąd brak możliwości uruchomienia trybu DeX.

Odnośnie podłączania dysków to niestety nie mam żadnych wskazówek. Być może stacja nie zotała przystosowana do pracy z dyskami. Próbowałeś podłączać pamięć przenośną typu PenDrive? Podejrzewam, że z tego typu pamięcią stacja powinna sobie poradzić.

>>> Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych! <<<
Apprentice

Pendrive działają z tym urządzeniem, co najwyżej zdarza się, że telefon chce je formatować. Jestem prawie pewien, że urządzenie Samsunga nie zapewnia wystarczającego prądu dyskom 2,5 cala. Pendrive wymagają mniej.  Z tego co czytam istniją kable USB które posiadahą rozgałęzienie do osobnego zasilania z innego źródła.  Rozglądam się za czymś takim, ale w standardach USB kable-kablom nierówne więce muszę jeszcze trochę poczytać aby nie kupić czegoś co będzie się ślimaczyło przy transferze.

Superuser I
Superuser I

@DzieckoRosemary, również podejrzewam, że stacja nie jest w stanie zapewnić odpowiedniego napięcia dyskom obrotowym. Koniecznie daj znać jak uda Ci się kupić odpowiedni kabel i wszystko będzie działać jak należy. Taka informacja z pewnością będzie przydatna dla innych użytkowników, którzy będą chcieli podłączyć dysk do stacji.

Highlighted
Superuser II
Superuser II

@DzieckoRosemary co do zasilania, to trafileś w punkt. Dioda mruga, dysk nie pracuje. Taki jest, a przynajmniej powinien być objaw zbyt niskiego prądu.

I tak jak  zauważyłeś,  niektóre dyski mają dwa wtyki USB. Jeden data + power, drugi tylko power.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Autorzy z największą liczbą like