Wsparcie

Open search

Aktualizacja do Android Pie dla N9 już w Polsce!

Superuser I
Superuser I

@kamil40013, a jak włączysz podpowiedzi gestów to belka opuszcza się do tego samego poziomu? Jeżeli tak to według mnie oznacza to, że błąd występuje w Note9.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Superuser I
Superuser I

@nismoNiezależnie od tego, czy mam gesty z podpowiedziami, czy bez belka zawsze opuszcza się tak jakby były włączone tradycyjne przyciski nawigacyjne:

Screenshot_20190122-204243_Google.jpgScreenshot_20190122-204257_Google.jpgScreenshot_20190122-204308_Google.jpg

Pytanie, tylko czy nieopuszczanie belki do końca jest błędem, czy nie.

@nismoA jak wł/wył gesty z poziomu skrótu na pełnym rozwinięciu górnej belki, to belka od razu się dostosowuje bez ponownego zwijania/rozwijania ?

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Superuser I
Superuser I

@kamil40013, u mnie belka dostosowuje się do ustawień paska nawigacyjnego:

Wysuwana-belka-Note9.jpg

Ciekawe, która wersja jest poprawna a która z błędem  Poczekajmy na aktualizację 2CSA2 dla S9/S9+ i wtedy zobaczymy czy coś się zmieniło. Teraz jak patrzę na zrzuty z S9 i Note9 to chyba lepiej wygląda belka w Note9.

Apprentice

Kilka kolejnych refleksji na temat aktualizacji...

• Niektóre aplikacje / funkcje systemowe zdają się wymuszać pojawienie się pustego miejsca tam gdzie występuje belka nawigacyjna:

Bez nazwy.png

• Klawiatura pisma ręcznego nieprawidłowo wykonuje wyżej wymienione zadanie - jest przesunięta kilka pikseli do góry, przez co przebija nam się biały pasek:

Screenshot_20190123-160142_Chrome.jpg

• Kolejnym przypadkiem gdzie zbyt duży promień zaokrąglenia powoduje przebicia ekranu pod spodem jest maksymalizowanie aplikacji z listy Ostatnie (kiedy puścimy palec, dziura w interfejsie znika):

SmartSelect_20190124-182202_VLC.gif

• W trybie nawigacji Przyciski nawigacji  mamy dostępny bardzo wygodny skrót, gdzie przytrzymanie przycisku Ostatnie przesuwa aktywną aplikację do trybu podzielonego ekranu - co jest przydatne np. w aplikacji Youtube, która przy wyjściu pauzuje film. W trybie Gestów nawigacji nie mamy dostępnej żadnej tego typu gestury, a więc uruchomienie obecnej aplikacji wymaga:
    1.  Przejścia do ekranu ostatnich aplikacji,
    2. Przesunięcia widoku w lewo, ponieważ domyślnym, dość irytującym i niemożliwym do wyłączenia zachowaniem jest automatyczne przesunięcie listy ostatnich aplikacji na drugą pozycję
    3. Wybranie z menu dostępnego pod ikoną aplikacji opcji Otwórz w widoku podzielonego ekranu
    Czyli mamy do wykonania 3 kroki zamiast przytrzymania jednego przycisku na ~0.5s, oraz dodatkowo niektóre aplikacje automatycznie przerwą nam odtwarzanie multimediów (np. Youtube)
  • Mogę się mylić, ale wydaje mi się że całkowicie usunięto gesturę przesunięcia z rogu ekranu palcem żeby przełączyć aktywną aplikację w tryb okna - czyli praktycznie powtarzamy formułkę z punktu wyżej
Superuser I
Superuser I

@ScheiBig  napisał(a):
  • W trybie nawigacji Przyciski nawigacji  mamy dostępny bardzo wygodny skrót, gdzie przytrzymanie przycisku Ostatnie przesuwa aktywną aplikację do trybu podzielonego ekranu - co jest przydatne np. w aplikacji Youtube, która przy wyjściu pauzuje film. W trybie Gestów nawigacji nie mamy dostępnej żadnej tego typu gestury, a więc uruchomienie obecnej aplikacji wymaga:
    1.  Przejścia do ekranu ostatnich aplikacji,
    2. Przesunięcia widoku w lewo, ponieważ domyślnym, dość irytującym i niemożliwym do wyłączenia zachowaniem jest automatyczne przesunięcie listy ostatnich aplikacji na drugą pozycję
    3. Wybranie z menu dostępnego pod ikoną aplikacji opcji Otwórz w widoku podzielonego ekranu
    Czyli mamy do wykonania 3 kroki zamiast przytrzymania jednego przycisku na ~0.5s, oraz dodatkowo niektóre aplikacje automatycznie przerwą nam odtwarzanie multimediów (np. Youtube)
  • Mogę się mylić, ale wydaje mi się że całkowicie usunięto gesturę przesunięcia z rogu ekranu palcem żeby przełączyć aktywną aplikację w tryb okna - czyli praktycznie powtarzamy formułkę z punktu wyżej

Pocieszę Cię, że na S9 przytrzymanie przycisku "Ostatnie" w ogóle nie powoduje otwarcia aplikacja w widoku podzielonego ekranu.

Gest przesunięcia z górnego rogu w celu zminimalizowania aplikacja do widoku okna został usunięty. Ogólnie cały tryb podzielony ekranu i otwierania aplikacji w oknie został niepotrzebnie zubożony. Zajrzyj także do tego tematu: https://eu.community.samsung.com/t5/Galaxy-S9-S9/S9-Pie-skr%C3%B3t-podzielonego-ekranu/m-p/845635/hi...

W Andoird Pie wprowadzono także gest szybkiego przełączaina się pomiędzy otwartymi aplikacjami. Trzeba przesunąć przycisk home w prawo i wtedy możemy szybko przejść do innej aplikacji:

ezgif-4-c3d4c29ed7f9.gif

Chciałem zapytać czy na Note 9 działa ten gest przy włączonych gestach nawigacji z wyłączonymi podpowiedzami ?

Apprentice

@kamil40013 takie coś jak pokazałeś na Note 9 również działa przy przesunięciu przycisku home. Przy gestach nawigacyjnych zdaje się że system rozpoznaje jedynie "wyciągnięcie" w górę - poza klawiszem home które przy przesunięciu i przytrzymaniu palca na ekranie uruchamia wybranego asystenta, pozostałe klawisze (ich gestury) mają tylko domyślną funkcjonalność, niezależnie od ustawienia wyświetlania podpowiedzi. Ogólnie rzecz biorąc rozwiązanie z gestami nawigacyjnymi zdaje się być zbyt ubogie, żeby korzystać z niego przy zachowaniu pełnej funkcjonalności. Z drugiej strony przyciski nawigacyjne nie mają teraz możliwości “schowania” się (opcja z kropeczką po lewej stronie na poprzedniej wersji systemu), a dodatkowo jeżeli obecnie używana aplikacja nie pracuje w trybie nocnym (niestety większość), to ta belka jest biała / lekko szarawa i nie da się już wymusić zmiany jej koloru (choć poprzednio dostępne opcje też nie rozpieszczały), a niestety po używaniu Note’a 4 przez ponad 2 lata jestem w pełni świadomy czym skończy się taki wielki, statyczny biały obszar ekranu po dłuższym czasie wyświetlania

Superuser I
Superuser I

@ScheiBig, u mnie na Note9 przytrzymanie przycisku Ostatnie również nie przesuwa aktywnej aplikacji do trybu podzielonego ekranu. Po dłuższym przytrzymaniu pojawia się ekran z ostatnimi aplikacjami.

@kamil40013, po wyłączeniu podpowiedzi gestów nie jest dostępny slider z możliwością szybkiego przewijania ostatnich aplikacji.

Apprentice

Tak to wygląda u mnie, nie jestem w stanie nigdzie znaleźć ustawienia od tej opcji (w poprzedniej wersji systemu można było ustawić przytrzymanie przycisku jako przejście do podzielonego ekranu), skoro u was to nie działa, to pewnie znaczy że w kodzie nadal ta funkcjonalność i jej przełącznik istnieją, ale programiści usunęli od niej opcję w ustawieniach, przez co nie można jej już ani włączyć, ani wyłączyć 

SmartSelect_20190125-000132_Video Player.gif

Superuser I
Superuser I

@ScheiBigPrzywracałeś ustawienia fabryczne po aktualizacji do Pie ?

Apprentice

@kamil40013 nie, nic od aktualizacji nie było czyszczone

Autorzy z największą liczbą like