Wsparcie

Open search

Aktualizacja do Android Pie dla N9 już w Polsce!

Hotshot

Cześć Wszystkim!

16 grudnia 2019r. pojawiła się oficjalna aktualizacja do Android Pie dla Note9 w Polsce.

Utworzenie tego wątku ma na celu, aby wszystkie informacje były w jednym miejscu, łatwiejsze to odszukania.

W moim mniemaniu wprowadzona przez Android Pie opcja obsługi telefonu poprzez gesty robi niesamowitą robotę. Przypadły mi do gustu również nowości, takie jak automatyczne wybudzanie telefonu po podniesieniu, Always on Display aktywowany kliknięciem w ekran i Tryb Nocny. Dzięki tym zmianom telefon użytkuje się o wiele wygodniej!

Użytkownik @nismo w tym wątku podzielił się pełną listą zmian. Warto się z nią zapoznać, zachęcam do lektury!

Dzielcie się Waszymi spostrzeżeniami! Co Wam się podoba? Jakie zmiany proponujecie? Jakie nowinki odkryliście w nowym interfejsie?

W tym wątku możecie opisywać sugestie, które zostaną przekazywane bezpośrednio do R&D (działu badań i rozwoju) firmy Samsung. Rozpocznijmy program „Szycie aktualizacji na miarę”, dzielcie się propozycjami modyfikacji, a przyszłe wersje oprogramowania  będą mogły zawierać poprawki na podstawie przedstawionych tutaj spostrzeżeń 

Andrid Pie na Note9.jpgAndroid Pie na Note9

Editor7.gif

Czy wiesz już wszystko o nowym Note10 i Note10+?

Komputer, konsola do gier, kamera do epickich filmów i inteligentne pióro w jednym mobilnym urządzeniu!

GALAXY UNPACKED
Dołącz do dyskusji o Note10!

93 ODPOW. 93
Superuser I
Superuser I

@RadekK, dziękuję za założenie ogólnego tematu związanego z aktualizacją Android Pie dla Galaxy Note9.

Warto dodać, że aktualizacja w pierwszej kolejności pojawiła się dla urządzeń pochodzących z wolnej sprzedaży (wariant XEO). Nowa wersja oprogramowania w przypadku telefonów zakupionych u operatorów sieci komórkowych pojawi się w późniejszym terminie. Zainteresowanych odsyłam do wątku Dlaczego aktualizacja nie jest dostępna dla mojego telefonu?

Jeżeli chcecie zapoznać się dokładnie z obsługą nowej wersji systemu to warto zajrzeć do instrukcji obsługi.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Apprentice

Dziś udało mi się pobrać aktualizację na telefonie z brandingiem Play, działa świetnie - Tryb Nocny i nawigacja gestami wreszcie pozwalają w pełni cieszyć się ekranem AMOLED. Niestety, zdaje się że OneUI było tworzone z myślą przede wszystkim o urządzeniach z serii Galaxy S, których ekran na pierwszy rzut oka różni się od Note’ów zauwarzalnie większymi zaokrągleniami ekranu - te w Note 9/8 są dużo subtelniejsze, a dodatkowo nie “wychodzą” poza status bar, jak to miało miejsce w S-kach. Elementy zaokrąglone w OneUI zdają się przyjmować właśnie ten większy promień zaokrąglenia z SGS, co o ile nie przeszkadza tak bardzo kiedy aplikacja wypełnia nam cały ekran, to nie da się tego przeoczyć, kiedy np. dostajemy powiadomienie i zaokrąglenia u góry i u dołu wyskakującego elementu są różne, lub gdy opuścimy belkę szybkich ustawień i widzimy przebijające się tło w dolnych narożnikach. Co ciekawe, aplikacje które wciąż nie zostały zaktualizowane do stylu zgranego z OneUI posiadają zaokrąglenia o prawie 2x mniejszym promieniu, co sprawia że ich wygląd pozostaje dużo lepiej spasowany z fizycznym zaokrągleniem ekranu w serii Note

20190121_141421.jpgScreenshot_.jpg

Highlighted
Superuser I
Superuser I

@ScheiBig, w powiadomieniach zaokrąglenie narożników jest takie samo u góry jak i na dole:

narozniki.jpg

Podaj przykład aplikacji, w której przebija białe tło w dolnej części ekranu. Uruchomiłem kilka aplikacji, ale nie zauważyłem żadnego problemu.

Podejrzewam, że zaokrąglenie widoczne w systemie będzie identyczne we wszystkich telefonach, które otrzymają aktualizację Android Pie niezależnie od tego jaki promień zaokrąglenia ekranu posiada dany telefon.

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - Oto kilka dobrych praktyk!Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Apprentice

@nismo, tło przebija się kiedy rozwiniemy belkę powiadomień tak, aby mieć szybkie ustawienia na pełny ekran (widać to na pierwszym zdjęciu z mojego poprzedniego posta, gdzie białe tło aplikacji przebija pod czarnym ekranem).

Dodatkowo, na wrzuconym przez ciebie screenshot'cie widać sedno problemu - dolna część wysuwanego elementu jest zaokrąglona przez system, górna nie - tutaj zaokrąglenia są już fizycznie na ekranie. Pod spodem wrzucam zdjęcie które obrazuje o co mi chodzi - czerwone linie są równoległe do krawędzi bodcznych ekranu, rozpoczynają się w miejscu gdzie kończy się fizyczne zaokrąglenie ekranu - jak widać zaokrąglenie pod spodem zaczyna się w innym miejscu:

afd.png

Z góry przepraszam za słabą jakość zdjęcia - nie jestem w stanie pokazać tego na zrzucie ekranu, gdyż pojawia się na nim cała zawartość, włącznie z rogami niewidocznymi przez fizyczne zaokrągnenia.

Ale podejrzewam że możesz mieć rację, i Samsung zostawi to tak jak jest, czyli takie same zaokrąglenia systemowe na wszystkich urządzeniach, a szkoda, bo takie niuanse choć możliwe do przyzwyczajenia, na pewno odbierają część profesjonalizmu w wyglądzie serii Note.

Superuser I
Superuser I

@ScheiBig, już dokładnie rozumiem o co chodzi. Obawiam się, że Samsung nie będzie dopasowywał zaokrągleń w systemie do każdego telefonu z osobna. W systemie wygląda to spójnie, ale jeżeli spojrzeć na całość urządzenia to można odnieść takie wrażenie jak opisałeś.

Co do białego tła to niestety nie mogę tego błędu odtworzyć na moim telefonie. Odpaliłem starą aplikację SkyCash, zsunąłem pasek i tak to wygląda u mnie. Zresztą na wielu innych aplikacjach jest podobnie.

Pasek-akcji.jpg

Apprentice

@nismo u mnie ten efekt jest bardziej widoczny, bo mam wyłączone Podpowiedzi gestów, więc belka dochodzi do samej krawędzi efranu - wtedy na dolnej krawędzi są te komiczne dwa połksiężyce w narożnikach.

Superuser I
Superuser I

@ScheiBig, po schowaniu podopowiedzi gestów rzeczywiście ze względu na mocne zaokrąglenia widać jasne przebicia po po obu stronach wyświetlacza. Zdecydowanie lepiej to wygląda w przypadku włączonych podpowiedzi. Zachęcam zatem do zgłoszenia tego drobnego mankamentu jako błąd za pomocą aplikacji Samsung Members.

Superuser I
Superuser I

Ciekawe jak, to będzie wyglądać na ekranach jeszcze mniej zakrąglonych (Np. A7, A9).

Na S9+ belka nie schodzi do samego dołu, nawet jak włącze gesty i wyłącze podpowiedzi gestów.

Screenshot_20190122-172100_Google.jpg

Zostaje taki odstęp jakby dalej były włączony przyciski nawigacyjne. Czy, to jest bug według was ?

Superuser I
Superuser I

@kamil40013, sam jestem ciekawy jak to będzie wyglądać na pozostałych modelach. Skoro jest różnica pomiędzy modelami S9/S9+ a Note9 to podejrzewam, że nie był to celowy zabieg programistów. Zdecydowanie lepiej wygląda opuszczona belka z przerwą na dole tak jak to jest w S9/S9+. Poza tym testy były prowadzone przede wszystkim na tych modelach więc obstawiam, że jest to drobne niedociągnięcie w przypadku Note9. Zastanawiam się czy zgłosić to jako błąd za pomocą aplikacji Samsung Members.

Autorzy z największą liczbą like