Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Galaxy Note 10 i pierwsze wrażenia po Galaxy Unpacked

(Temat utworzony: 09-08-2019 11:15 PM)
7621 Wyświetlenia
RadekK
Hotshot
Opcje

Galaxy Note10.jpg

 

Hej!

 

Czekaliśmy na to z niecierpliwością, a media od dawna podgrzewały atmosferę. Wczoraj o godzinie 22:00 czasu polskiego rozpoczęła się oficjalna gala Galaxy Unpacked, na której został zaprezentowany Galaxy Note 10 i Note 10+.

 

 

Koniec domysłów i teorii, przejdźmy do konkretów! :smiling-face:

 

W celu trafienia do jak największej liczby odbiorców pierwszy raz Galaxy Note będzie oferowany w dwóch wersjach: mniejszej z ekranem o roździelczości 6,3" (1080 x 2280) oraz większej 6,8" (1440x3040).


Poniżej dostępne wersje kolorystyczne. Na szczególną uwagę zasługuje Aura Glow - niesamowicie odbija światło.

 

Note10 - wersje kolorystyczne.png

 

Za zasilanie odpowiada bateria 4300mAh w Note10+ i 3800mAh w Note10. Telefony wspierają standard ładowania przewodowego do 45W oraz ładowanie bezprzewodowe QI do 4,5W. Wersja Note10+ jest wyposażona w sensor precyzyjnego wykrywania głębi Time-of-Flight. Za ochronę przed upadkiem jest odpowiedzialne wzmacniane szkło Gorilla Glass 6 generacji na ekranie i pleckach. 

 

Ogrmne wrażenie zrobiła na mnie opcja rozmycia tła wraz z dodaniem efektu bokeh podczas nagrywania video, zresztą sami zobaczcie jak świetnie to wygląda!

 

 

A co z rysikiem SPen? Został udoskonalony i wyposażony w żyroskop. Za pomocą gestów możemy wywoływać szereg funkcji: przełączanie między trybami w aparacie, przybliżanie i oddalanie obiektywu, poruszanie się po aplikacjach takich jak Samsung Internet, Youtube i o wiele więcej. Dodatkowo dzięki mechanizmowi rozpoznawania pisma notatki z Samsung Notes zapiszemy jako pliki TXT, WORD lub PDF.

 

SPen.jpg

 

Urządzenia oferują nowy, udoskonalony tryb DeX, który pozwala płynnie przenośić pliki i efekty naszej pracy między komputerem, a telefonem. Od teraz jesteśmy w stanie włączyć DeX'a jako oddzielne okienko na komputerze z systemem Windows.

 

Czy zastanawialiście się gdzie zniknął przycisk "power"? Został połączony z Bixby! :smiling-face: Jednokrotne przyciśnięcie wybudzi urządzenie, a dłuższe przytrzymanie włączy Bixby lub inną dowolnie zaprogramowaną aplikację. Telefon wybierając ikonkę z górnego paska powiadomień.

 

W zestawie otrzymamy ładowarkę Super Fast Charging oraz  słuchawki (tutaj niespodzianka) na złącze USB C.

 

Samsung Galaxy Note 10 wprowadza ogrom zmian i nowości w porównaniu do poprzednika. Z pewnością nie wymieniłem ich wszystkich - o czym zapomniałem? Zatem zachęcam do dzielania się wrażeniami. Co jest dla Was największym zaskoczeniem? :smiling-face:

 

@Szewcu72 @RadekK @vdsl2 @mirudo24 @MonikaGS @Damian K 

23 Odpowiedzi
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Note10 oraz Note10+ zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Samsung wie jak poprowadzić prezentację żeby zarówno zainteresować widza jak i zaskoczyć go nowościami. Telefony prezentują się rewelacyjnie i pierwszym zaskoczeniem jest fakt, że od teraz klienci mogą wybrać mniejszą lub większą wersję notatnika. Co ciekawe mniejsza wersja startuje z niższą ceną niż poprzednik w postaci Galaxy Note9. Duży plus za to. Specyfikacje są flagowe i z pewnością wszyscy się tego spodziewaliśmy. Zgadzam się z Tobą @RadekK, że kolor Aura Glow wygląda rewelacyjnie. Nie mogę się doczekać kiedy zobaczę na żywo.

 

Korzystałem z Galaxy Note9 i uważam, że nowe modele to udana ewolucja. Rewelacyjne specyfikacje, ogromne wyświetlacze, rozbudowany do granic możliwości rysik S Pen oraz udoskonalony tryb Samsung DeX to ogromne atuty.

 

Cieszy mnie również bliska współpraca Samsunga z firmą Microsoft. Uważam, że to krok w dobrym kierunku, który będzie z korzyścią dla użytkowników. Już teraz aplikacja Twój telefon potrafi mocno zintegrować nasz telefon Galaxy z komputerem Windows 10, a to dopiero początek, o czym wspomniał DJ Koh podczas prezentacji.

 

Na koniec wstawiam kilka grafik przeznaczonych dla mediów ponieważ uważam, że świetnie oddają wygląd oraz możliwości nowych telefonów z serii Galaxy Note.

 

Note10, Watch Active2, Tab S6 i Book SNote10, Watch Active2, Tab S6 i Book SWersje kolorystyczne Note10 i Note10+Wersje kolorystyczne Note10 i Note10+Galaxy Note10 oraz Galaxy Note10+Galaxy Note10 oraz Galaxy Note10+Note10 i rysik S PenNote10 i rysik S PenSuper szybkie ładowanie 45 WSuper szybkie ładowanie 45 WDJ Koh prezentuje Galaxy Note10DJ Koh prezentuje Galaxy Note10


PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@RadekK  Samsung Galaxy Note 10 + już na samych zdjęciach robi ogromne wrażenie, tak więc nie mogę się doczekać aż będę mógł wziąć do ręki i zobaczyć na żywo.

Podoba mi się umiejscowienie dziurki na przedni aparat, jest minimalistyczna i nie przeszkadza za bardzo w czasie przeglądania treści na smartfonie.

Bardzo ciekawie wyglądają nowe funkcje rysika S-Pen takie jak np. wykonywanie gestów rysikiem w powietrzu za pomocą których można sterować np. aparatem. Najbardziej mi się podoba wersja kolorystyczna Aura Blue ale zgadzam się z @mirudo24  co do koloru Aura Glow również ciekawa wersja kolorystyczna :smiling-face:


MateuszT
Journeyman
Opcje

Oj chyba się przesiąde w końcu z Note4 (snap) ale tylko Note 10+ Aura Blue  mi się podoba najbardziej :smiling-face-with-sunglasses:

LCCoolC
Student
Opcje

Cieszę się, że ktoś o tym wspomniał, ponieważ mnie również interesuje kupno Note'a 10 w kolorze niebieskim.

Czy wiadomo już kiedy - wspomniany już wyżej - kolor Aura Blue pojawi się w sprzedaży w Polsce?

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@PrzemekM, @MateuszT, @LCCoolC, @RadekK, początkowo w Polsce będą dostępne kolory Aura Glow, Aura Pink i Aura Black dla Note10 oraz Aura Glow, Aura White i Aura Black dla Note10+. Na ten moment nie wiadomo czy pojawi się u nas wersja Aura Blue. Być może będzie dostępna wyłącznie u jakiegoś operatora. Trzeba poczekać aż rozpocznie się regularna sprzedaż. Może wtedy pojawią się jakieś informacje.


MaciejW
Journeyman
Opcje

Ja nie widzę żadnego ogromu zmian. Rozczarowujący jest brak pulsometru i gniazda minijack, tylko te dwie rzeczy wystarczą, żebym podjął decyzję o niekupowaniu Nota 10.

 

Ty tak zwane rewolucyjne zmiany, to funkcje których poważny Użytkownik wykorzystujący telefon do celów zawodowych nigdy nie użyje. No może raz, pokazując je jako ciekawostkę znajomym.

 

Ogólnie, jak wielu użytkowników, jestem zawiedziony.

0 Like
KrzysiekK
Hotshot
Opcje

Cześć @MaciejW,

 

Note 10 przynosi wiele naprawdę fajnych zmian, niektóre są subtelne i odczuwalne dopiero podczas użytkowania.

Jeśli nie jesteś zdecydowany na zakup, poczekaj na oficjalną sprzedaż i wypróbuj telefon w jednym ze sklepów.
Pulsometr zawsze znajdziesz w jednym ze smartwatchy. Wejście mini jack? Cóż... znak czasów, choć rozumiem sentyment do tego złącza :)

 

kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@MaciejW  napisał(a):

Ja nie widzę żadnego ogromu zmian. Rozczarowujący jest brak pulsometru i gniazda minijack, tylko te dwie rzeczy wystarczą, żebym podjął decyzję o niekupowaniu Nota 10.


Według Samsunga usunięcie gniazda jack 3.5mm pozwoliło na zastosowanie baterii większej o 100mAh.


tegi_andrzej
First Poster
Opcje

Moim zdaniem kosa, mam nadzieję, że kiedyś będzie mnie na niego stać :smiling-face:

0 Like