Wsparcie

Open search

Zaczynasz przygodę ze sportem? Te urządzenia mogą Ci pomóc!

Highlighted
RadekK Moderator
Moderator

1.jpg

Cześć!

Chciałbym przedstawić Wam kilka ciekawych rozwiązań, które oferują zegarki i opaski firmy Samsung. Aktualnie w ofercie znajduje się następujące modele: Galaxy Gear S3, Galaxy Watch, Galaxy Watch Active oraz Gear Fit 2 Pro. Niedługo na rynku Polskim w oficjalnej sprzedaży pojawi się Galaxy Fit i Galaxy Fit E.

Musimy mieć na uwadze, że nie są to produkty o zastosowaniu profesjonalnym, natomiast świetnie motywują do wysiłku fizycznego, a zbierane statystyki dają podgląd na postępy w naszej codziennej aktywności fizycznej.

Mnie osobiście bardzo przypadł do gustu system dopingowania użytkownika. Podczas wykonywania ćwiczeń otrzymuje komunikaty typu „Tak trzymaj!”, „Świetnie Ci idzie!”. To bardzo miła cecha produktu 

Dlaczego osobiście uważam, że powyższe gadżety są użyteczne? Oto kilka moich ulubionych funkcji:

1. Przypominanie o bezruchu
Osobiście większość mojego dnia spędzam przy biurku. Zegarek co jakiś czas informuje mnie, że pora się ruszyć i proponuje ćwiczenia rozciągające.

2. Liczenie kroków
Urządzenia bardzo umiejętnie zachęcają nas do aktywności fizycznej. W pewnym sensie zegarek rzuca nam wyzwanie – zrób 6000 kroków, aby wyrobić codzienny cel. Nie zliczę ile razy wychodziłem na wieczorny spacer tylko po to, aby dobić do 6 tyś. Cel (ilość kroków) możemy oczywiście zmieniać zależnie od zaawansowania.

3. Monitorowanie i wsparcie podczas wykonywania aktywności fizycznych
Nie ważne, czy biegamy, pływamy, jeździmy na rowerze czy wykonujemy inną z kilkudziesięciu dostępnych dyscyplin – urządzenia Samsung zmierzą czas, dystans, tempo i orientacyjną ilość kalorii. Dodatkowo sprzęty wyposażone w GPS (Gear S3, Watch i Watch Active oraz Gear Fit 2 Pro) są w stanie zarejestrować przebytą trasę.

4. Zegarek jako osobisty trener
Aplikacja S Helath umożliwia wybranie dowolnego ćwiczenia i programu, który możemy przenieść do zegarka. Instrukcja w formie wideo (jeśli jest dostępna) uruchomi się na telefonie. Osobiście jestem nowicjuszem na siłowni, którą traktuję jako rozrywkę. Wcześniej nie miałem pomysłu na plan ćwiczeń. Z aplikacją S Helath okazuje się to banalnie proste. Wybieramy plan, wczytujemy go do zegarka, a ten poprowadzi nas jak za rękę po kolejnych ćwiczeniach 

3.png

Powyższy opis to tylko ułamek możliwości i funkcji. Warto wspomnieć również o czujniku pulsu, liczniku pokonanych pięter, rejestrowaniu ilości wypitych kubków kawy/wody. Zegarki Samsung są kompatybilne z niektórymi aplikacjami producentów zewnętrznych np. Enomondo, Strava, Under Armour czy Spotify.

Ponad to z aplikacją S Helath w telefonie możemy podłączyć akcesoria producentów firm trzecich, np. sensory rowerowe czy dodatkowe czujniki tętna.

A z jakich opcji Wy, drodzy użytkownicy korzystacie najczęściej? Który z powyższych gadżetów jest Waszym zdaniem najlepszy i dlaczego?

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
Autorzy z największą liczbą like