Wsparcie

Open search

Samsung Prezentuje Nowe Matryce 64 i 48 Megapiksele

Big Cheese

 Samsung zaprezentował dwie nowe matryce pierwszy sensor nosi nazwę ISOCELL Bright GW1 o rozdzielczości  64 megapikseli, natomiast druga matryca to ISOCELL Bright GW2 – ma 48 megapikseli. 

 

Samsung-ISOCELL-GM2-e1557387565848.jpg

Piksele będą grupowane w bloki 2×2, aby poprawić jakość zdjęć nocnych. Nocą będzie można skorzystać z trybów 12 megapikseli (w matrycy GW2) i 16 megapikseli (w GW1), aby uzyskać obraz o niższym poziomie szumu. W ciągu dnia, kiedy światła nie brakuje, matryce będą mogły pracować w standardowych rozdzielczościach.

Przekładać ma się to na wysoki poziom szczegółów na zdjęciach zarówno w dobrych warunkach oświetleniowych jak i słabych. 

Aparat 64 Mpix obsługuje również technologię autofokusa z detekcją superfazową, nagrywanie wideo w 480 kl./s i podwójny przyrost konwersji. Zastosowano system ostrzenia Super PD - ulepszona technologia oparta na metodzie detekcji fazy gwarantować ma zawsze ostry obraz.

Nowe sensory korzystają  również z technologii Tetracell do scalania danych z czterech sąsiadujących ze sobą pikseli w jeden, zwiększa to czułośc na światło.

Pierwsze matryce mają trafić w drugiej ppołowie 2019 roku.

Autorzy z największą liczbą like