Wsparcie

Open search

Samsung IFA 2019 – dzień pierwszy, jak dotarliśmy na miejsce i nie tylko…

Superuser II
Superuser II

Jak zapewne wiecie z tego wątku - IFA 2019 - tak dużej dawki technologicznych nowości nie możesz przegapić! – co roku we wrześniu w Berlinie odbywają się międzynarodowe targi elektroniki. IFA, to jedne z najstarszych i największych targów elektroniki na świecie.  Ich historia sięga roku 1924. Ta impreza, to m.in. pełny przegląd sytuacji na rynku elektroniki, urządzeń i technologii mobilnych,   dużego i małego sprzęt AGD. To również ważne miejsce prezentacji nowości największych producentów na świecie oraz spotkań osób z branży.

W przytoczonym wątku @EwaK  przekazała informację o uczestnictwie w imprezie ekipy naszego Samsung Community.

W tym roku spotkała mnie ta przyjemność i poza @MonikaK , @nismo  oraz @kamil40013 , stałem się jednym z członków „drużyny pierścienia”, która wyjechała do Berlina.

Niestety, na miejsce imprezy nie mogliśmy się teleportować. W obecnym czasie technologia jeszcze nie dostępna, ale mam nadzieję, że w przyszłości na IFA będzie można na jednym ze stoisk obejrzeć teleportery. 

A zatem jak się tam dostaliśmy?

O tym właśnie napiszę. Swój wpis uzupełnię informacjami z pierwszego dnia pobytu i zaprezentuję kilka zdjęć.

Nasza podróż rozpoczęła się w Warszawie o godz. 12:20. Przyznam się, że byłem bardzo podekscytowany samą myślą o podróży. Nie korzystałem z środka lokomocji jakim są koleje od kilku lat. A tym bardziej na trasie międzynarodowej. 

Wsiedliśmy, bez najmniejszych problemów znaleźliśmy nasz przedział i zarezerwowane miejsca, a pociąg ruszył o czasie. Podróż przebiegała w super atmosferze, choć przed takim wydarzeniem trzeba się przygotować. Tak też się stało, wszyscy ruszyli do pracy, co zostało utrwalone na zdjęciu.

1.jpgpraca papierkowa, od lewej @nismo, @MonikaK i @Kamil40013

Wszystko było ok do czasu dojazdu do Poznania. W Poznaniu była zmiana elektrowozu, niestety ten nowy na dalszą część trasy gdzieś zaginął. Poszukiwanie trwało godzinę.  W dalszą trasę wyruszyliśmy z godzinnym opóźnieniem.

Na szczęście ostatnia część trasy odbyła się bez przygód, i po godzinie 19-tej dojechaliśmy do stacji Berlin Ostbanhof.

2.jpgteren przed dworcem Berlin Ostbanhof

Przyjrzyjcie się temu zdjęciu, widać na nim berlińską wieżę telewizyjną - Berliner Fernsehturm, która „prześladowała” nas przez cały czas pobytu. To żart oczywiście. Dokładnie chodzi oto, że jest tak charakterystyczna i wysoka, że poruszając się po centrum Berlina jest praktycznie widoczna z każdego miejsca. 

Z uwagi na „małe” opóźnienie w naszej podróży, udaliśmy się bezpośrednio do restauracji Brauhaus Lemke Berlin, gdzie spotkaliśmy się z ekipami Samsung Community z innych europejskich krajów.

Uczestników berlińskiego eventu przywitali @ShaneB  oraz @YulianK . Obaj trzymają piecze nad naszymi społecznościami.

3.jpgwitający nas @ShaneB

Tak wygląda lokal z zewnątrz.

5.jpgBrauhaus Lemke Berlin

A to widzieliśmy gdy wyszliśmy na zewnątrz. Wieża. 

4.jpgBerliner Fernsehturm

Na miejscu mogliśmy poznać nowych przedstawicieli naszych społeczności oraz spotkać już z wcześniej poznanych, z którymi mieliśmy przyjemność poznać się w Londynie na Galaxy Unpacked 2019. Wróciły wspomnienia.

Spotkanie mogłoby pewnie trwać w nieskończoność, gdyby nie fakt, że następnego dnia czekała na wizyta na Samsung IFA 2019. Przed tak ważnym wydarzeniem, z którego chcieliśmy przygotować dla Was relację, należy naładować bateryjki do pełna. I nie chodziło o bateryjki w naszych galaktykach, ale o nas samych. Musieliśmy zregenerować siły po podróży. Nie pozostało zatem nic innego jak udać się do hotelu.

Oczywiście nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy i tego nie wykorzystali. Ponieważ hotel nie był daleko, udaliśmy się spacerkiem, aby po drodze móc podziwiać Berlin by night.

Już pewnie się domyślacie, że przez cały wieczorny spacer towarzyszyła nam… wieża. 

6.jpgBerlin by night

Po drodze minęliśmy również berliński ratusz,

7.jpgCzerwony Ratusz w Berlinie

pokonaliśmy dwa mosty. Pierwszy na rzece Sprewa a drugi na jej kanale – Spreekanal Kupfergraben.

8.jpgSpreekanal

W końcu dotarliśmy do naszego hotelu – Cosmo Hotel Berlin Mitte - zlokalizowanego na Spittelmarkt 13.

9.jpgCosmo Hotel

I to już koniec naszych przygód dnia pierwszego. Jestem pewien, że pozostałym członkom naszej ekipy @MonikaK , @nismo  i @kamil40013  utrwaliło się w pamięci coś więcej. Mają jeszcze kilka zdjęć, którymi mogą się pochwalić i podzielić z Wami.

Ja starałem się opisać dzień pierwszy naszych przygód. Kolejne dwa opisali @nismo@kamil40013:

- dzień drugi:   Samsung IFA 2019 - relacja z targów

- dzień trzeci:  Samsung IFA 2019 - polowanie na niedźwiedzie - Berlin Superuser Experience

Dodatkowe dwa wątki warte uwagi:

To już 50 lat odkąd Samsung projektuje nasze jutro - Samsung IFA 2019

Samsung IFA 2019. Berlin Superuser Experience. Foto i wideo retrospekcja.

Wszystkich forumowiczów zapraszam do dyskusji i zadawania pytań w każdym z tematów. Czy chcielibyście odbyć taką podróż i przeżyć taką przygodę?

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
2 ODPOW. 2
Superuser I
Superuser I

Moja podróż rozpoczęła się nieco wcześniej ponieważ musiałem dotrzeć na dworzec Centralny w Warszawie. Razem z @kamil40013 wyruszyliśmy ze Śląska w kierunku Warszawy przed godziną dziewiątą rano. Podróż do stolicy minęła dosyć szybko ponieważ zajęliśmy się odpowiadaniem na pytania użytkowników forum Samsung Community.

20190905_101635.jpgPrzeglądanie forum Samsung Community w drodze do Warszawy

Dalsza część podróży wyglądała dokładnie tak jak opisał to @Szewcu72 w swojej wiadomości. Dorzucę jeszcze kilka zdjęć od siebie.

20190905_140645.jpgW drodze do Berlina - PKP Intercity20190905_172015.jpgPo drodze mijaliśmy figurę Jezusa w Świebodzinie

20190905_185705.jpgKoniec podróży. Dworzec w Berlinie.20190905_185746.jpgDworzec Ostbahnhof Berlin

20190905_204834.jpgSpotkanie i przywitanie Społeczności Samsung20190905_210016.jpgSpotkanie i przywitanie Społeczności Samsung

Dodam, że tym razem na spotkaniu Społeczności było znacznie więcej osób niż na wydarzeniu Galaxy Unpacked w Londynie. Odnowiliśmy nasze stare kontakty oraz poznaliśmy nowe osoby. To był męczący a jednocześnie pełen emocji dzień.

>>> Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk! <<<
>>> Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych! <<<
Big Cheese

Dzień pierwszy w większości spędziliśmy na podróży na miejscu docelowe. Wraz z kolegą @nismo, spędziliśmy tego dnia ponad 8 godzin w pociągach ze względu na odległosć od miejsca zamieszkania do miejsca startowergo wyprawy, co potwierdza poniższy obrazek:

podroz.PNGNasza trasa podróży

W trakcie podróży do Berlina omawialiśmy różne tematy związane z wydarzeniem oraz, to co nas będzie czekać w najbliższych dniach. Każdy z nas nie mógł się już doczekać zobaczenia na żywo nowych urządzeń prezentowanych na targach. Nie mogło też zabraknąć przeglądania forum, podczas wielogodzinnej podróży

forumwpociagu.jpg

Pomimo prawie godzinnego opóźnienia, które wynikło w drodze do Berlina w końcu dotarliśmy na miejsce cali i zdrowi.

berlin2.jpgBerlin Ostbanhofberlin.jpgEkipa forum @MonikaK, @kamil40013, @nismo, @Szewcu72

Bez dalszj zwłoki udaliśmy się prosto do lokalu w którym poznaliśmy SuperUżytkowników, moderatorów oraz CommunityManagerów Społeczności Samsung z różnych państw. Zaczęliśmy rozmawiać na różne tematy, głównie te dotyczące Społeczności, nowych urządzeń oraz całego wydarzenia.

shaneb.jpg

Po ponad 3 godzinnym posiedzeniu udaliśmy się do hotelu, który był oddalony o 2 kilometry. W drodze do hotelu udało się zobaczyć i uwiecznić na zdjęciach kilka wartych zobaczenia obiektów.

tower.jpgBerliner Fernsehturm2.jpgAltes Stadthaus, Berlin

I tak minął dzień pierwszy naszej podróży.

Autorzy z największą liczbą like