Wsparcie

Open search

Premiera Asystenta Google w Polsce

ROZWIĄZANE
Superuser I
Superuser I

Google zaprasza portale technologiczne na wydarzenie, które odbędzie się 15 stycznia o godzinie 19:00 w polskiej siedzibie Google w Warszawie. Zaproszenie jednoznacznie sugeruje, że mamy doczynienia z Asystentem Google.

Asystent-Google.jpg

Być może tego dnia będziemy mieli możliwość skorzystania z Asystenta. Gorszy scenariusz to taki, w którym poznamy jedynie datą oficjalnego udostępnienia usługi w naszym kraju. Czekacie na Asystenta?

Korzystaj z forum wygodnie i komfortowo - oto kilka dobrych praktyk!
Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
DamianK Moderator
Moderator

Wow. To już? Miałem okazję rozmawiać z gościem, który przyznał się, że jest beta testerem asystenta głosowego Google w języku polskim, ale nie mógł/nie chciał powiedzieć za wiele. Szczerze, to będzie bardzo przydatne narzędzie. Pomimo tego, że nie mam trudności z językiem angielskim, a moja wymowa zawsze była poprawnie rozumiana przez anglojęzycznego asystenta, teraz ta funkcja będzie mogła trafić do wszystkich. Widzę duży potencjał, zwłaszcza dla osób niepełnosprawnych, a także kierowców. A że obecnie nie wiadomo, czy i kiedy pojawi się Bixby po polsku, zawsze to jakiś substytut. Będę testował!

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Zajrzyj na nasz dział wideo! | Spotkanie Społeczności Samsung | Relacja z IFA2018
DamianK Moderator
Moderator

W dniu dzisiejszym powstał oficjalny temat, w którym zostały zebrane najważniejsze informacje o Asystencie Google oraz usłudze Google Now.

Proszę o kontynuowanie dyskusji w tym wątku.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Zajrzyj na nasz dział wideo! | Spotkanie Społeczności Samsung | Relacja z IFA2018
32 ODPOW. 32
DamianK Moderator
Moderator

Wow. To już? Miałem okazję rozmawiać z gościem, który przyznał się, że jest beta testerem asystenta głosowego Google w języku polskim, ale nie mógł/nie chciał powiedzieć za wiele. Szczerze, to będzie bardzo przydatne narzędzie. Pomimo tego, że nie mam trudności z językiem angielskim, a moja wymowa zawsze była poprawnie rozumiana przez anglojęzycznego asystenta, teraz ta funkcja będzie mogła trafić do wszystkich. Widzę duży potencjał, zwłaszcza dla osób niepełnosprawnych, a także kierowców. A że obecnie nie wiadomo, czy i kiedy pojawi się Bixby po polsku, zawsze to jakiś substytut. Będę testował!

Highlighted
Superuser I
Superuser I

Od jakiegoś czasu asystent w pełnej wersji pojawia się u losowych osób w Polsce. W naszej Społeczności otrzymali go już @Szewcu72 oraz @vdsl2 czym pochwalili się w tym wątku. Wygląda to jednak na ciąg dalszy testów u kolejnych użytkowników. Czekam z niecierpliwością na asystenta a czy będę korzystał regularnie z tego udogodnienia to się dopiero okaże 

Co do Bixby to czytałem, że w ostatnim czasie została dodana obsługa kilku języków takich jak włoski, hiszpański, niemiecki, francuski oraz angielski (wariant UK). Niestety zabrakło języka polskiego i jak sam napisałeś nie wiadomo kiedy i czy w ogóle pojawi się w Polsce.

Doceniaj i bądź doceniany. Kliknij w przycisk polubienie lub rozwiązanie tematu, aby docenić innych!
Voyager

To będzie ekscytujący styczeń! Liczę, że wiosną będzie mógł już nam asystować na co dzień. Stanowiłoby to smaczny kąsek dla tych, którym brakuje takiego rozwiązania w języku polskim.

Kto wie, może to zmotywuje deweloperów do dostosowania także Bixbiego... 

Hotshot

Super nie mogę się doczekać

Apprentice
To ja może z innej beczki ale podobnej
posiadam ALEXA i steruje w jezyku ang : TV ,sounbarem , xboxem
wszystko działa po za jednym upierdliwym faktem : nie chce właczac TV i Xboxa :(
wydając komende zeby właczył Tv słychac tylko w Tv dzwiek szybki pyk pyk i nic alexa stwierdza że właczyła
ale o dziwno jak wydam 3 razy tą samą komendę wkoncu TV sie uruchamia
Ps. tylko soundbar samsunga posiada oficjalne wsparcie dla alexa dla spotify i to działa ok
problem jest tylko z właczaniem TV i XBOXA
czy ktoś wogóle używa ALEXA lub google z TV ?
Superuser II
Superuser II

@Pietrenka z innej beczki i całkiem  nietrafione. Starajmy się nie robić offtopu w tematach.

Jeżeli  masz problem z jakimś urządzeniem lub jego działaniem a nie ma jeszcze o tym tematu na forum, to utwórz nowy, ale we właściwym dziale.

Opisz dokładnie problem. Tylko w ten sposób jest  szansa, że uzyskasz odpowiedź. A tak jak zrobiłeś to teraz, to tylko dodanie jednego postu w temacie o czym innym. Za kilka postów twój zginie miedzy innymi, niezauważony przez innych forumowiczów.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Apprentice

Dobrze założę nowy ale ten temat też jest o asystencie mowy więc jest na temat

W sumie temt spójny z moim zapytaniem 

Superuser II
Superuser II

@Pietrenka chodziło oto, ze w tytule masz asystenta Google, a Tobie chodzi o Alexię. Na pewno  inni spodziewali się by tu znaleźć cokolwiek o Alexii. 

Jeśli moja odpowiedź była pomocna kliknij  LIKE. Gdy rozwiązała problem skorzystaj z przycisku
Zanim zadasz pytanie, skorzystaj z wyszukiwarki, sprawdź czy ktoś podobnego już nie zadał.
Nie twórz nowego, dopisz się w już istniejącym, podobnym lub takim samym temacie.
Voyager

Zarzucam lekki offtop, ale uważam, że warto zobaczyć to wideo, bo:

Po pierwsze, w świetny sposób ukazuje wszechstronność asystenta.

Po drugie, nawiązuje do zbliżających się Świąt, a tym samym do... Kevina 

Autorzy z największą liczbą like